router ma nemiluje

Sekcia: Konfigurácia 26.12.2008 | 15:46
Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
Mam problem s adsl routrom o ktorom som zmienku vo fore ani v databaze nenašiel a tak musim položiť par otazok skusenejšim..
Internet vo windowse nie je žiaden problem, (na ntb je ubuntu cez wifi ide a cez kabel ..nič.!!) a hlavne nejde na pc ani v ubuntu, suse ale v pohode ide na Fedore. Nikdy som nemusel nič zložite vymýšľať až teraz k vianociam som dostal takyto "darček" Mam DHCP a problem s pripojením sa čiastočne prejavuje aj na DM7020 (satelit), ale napokon sa tam vždy dostanem ale iba smerom do satelitneho prijimača, z neho idem na web bez problemov!!
skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: router ma nemiluje 26.12.2008 | 20:24
      WlaSaTy   Návštevník
      Ten popis ma aj hlavu a aj petu, skoda ze nie je jasne kde. Ale skus vypnut ten router na pol hodku, resetnut ho do tovarenskeho nastavenia a nastavit este raz. Mozno mu len zblbol objekt switch.

      PS.: nevies ci neplanuju Dreambox s vystupom HDMI, VGA alebo DVI? Lebo klasicky PAL stoji za pokazenie zraku pri citani.
      • Re: router ma nemiluje 26.12.2008 | 21:25
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        router som aj odpojil od štavy na celu noc, aj som ho resetoval a znova nastavil, ale nič sa nezmenilo.. nema to ziadnu logiku ,ale je to tak..preco ide len na tom red-hate.. a ze mu nevadi wifi iba priamo cez kabel !!!
        a s HDMI je aj Dreambox DM-800HD PVR aj IPBOX-y 9-tkovej rady ale dm je dm.
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 16:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Kable su v poriadku, nemas tam nejake rusenie? Ty asi nemas tester na twisted pair.
          • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 17:05
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            sama voda.. kable su určite O.K. aj som pomenil porty, aj vymenil kabel za novy a nič mi nepomohlo.. potreboval by som možno nejaky program pre linux (ja sa nedostanem v ubuntu ani do routra!!) kde by som niečo mohol zdiagnostikovať, lebo vo win je všetko aj softwerovo v poriadku a ja som už štvrty den na webe cez windows !!! preboha zachrante ma !!!
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 17:32
              WlaSaTy   Návštevník
              :kable su určite O.K.
              To som rad ze to mozes tvrdit po otestovani voci ruseniu. Teda, verim ze si si tu vetu nevymyslel. Ono mohol odist aj switch v tom routri, to sa stava.

              :potreboval by som možno nejaky program pre linux ... kde by som niečo mohol zdiagnostikovať
              myslis dmesg, cat /proc/net/dev, tcpdump, mii_tool alebo apt-cache search? Skus definovat ktoru uroven sietovej vrstvy chces kontrolovat.

              Inak, toto vyzera na problem bud kablov (zalomenie, zarusenie), switchu (natrhnute koncovky alebo kremikovy alzheimer). Nemyslim ze je to problem Linuxu kedze ako pises tak blbne aj Dreambox. Skor sietovky dostavaju vela chyb a radsej sa vypnu pricom windos nevie co je chyba.
              • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 18:21
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                Inak, toto vyzera na problem bud kablov...
                ...pricom windos nevie co je chyba.

                Ak by som predpokladal, ze je chyba tam, tak by som vo windowse urobil ping na router (IP routra) a zistil, ci sa nejake pakety stratili.
                • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 18:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Stratene pakety to mozu potvrdit, ale co s poskodenymi?
                  • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:10
                    Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                    The ping utility will report duplicate and damaged packets. Zdroj: man ping

                    Neviem ako je to u ping z Okien(R), ale GNU ping hlasi poskodene pakety.
                    • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:23
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To vyplyva z TCP/IP protokolu ale zial to nie je pravda tak ako by sme potrebovali. Ciastocne by to mohlo byt keby sa pouzival unikatny checksum na sietovom akceleratore, ale ta cena ...
                      • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:57
                        Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                        Myslim, ze na tento problem to staci. Ak by uz bolo nieco, tak neverim, ze by zo napr 100 paketov prisli len poskodene a ziadny by sa nestratil. Ale to je uhol pohladu na dany problem.
                        • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 21:40
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ono, mozne je vselico. Kto pozna statistiku a vykon komputerov, ten pochopi. Ale ajtak bude asi rozumnejsie pozdiet na statistiku ethernetovych ramcov a na chyby ktore povie sietovka jadru. predpokladam ze cislo v /proc/net/dev stlpec errs pre Receive a aj Transmit je dost vysoke a sietovka postupne vypne full duplex a prejde na 10MBps a potom sa vypne.

                          Teda, pokial to nie je ta znama ignorancia od garazovych poskytovatelov internetu ktory zlou defaultroutou bojkotuju ine ako windows systemy.

                          k prikazom ktore som uz pisal pridam este jeden
                          route
                          bez ich vystupu tu varime z vody

                          PS.: zaujimalo by ma kolko platia na helpdesku daneho poskytovatela.
                • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:24
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  odozva na router vo windowse je v pohode ale ja sa don cez ubuntu vobec nedostanem a preto je to zaujimava chyba.. aj ked je to chyba windowsu ze nepozna stratene pakety.. ping na štyri pc zapojene v domacej sieti je tiez v pohode.. mam možnost vsetko vyriesit tak ze mi zostane fedora na ktorej vsetko ide , ale problem preco ._. mi to nepomoze pochopit!!! Este sa nevzdavam ja na to pridem, alebo kladivkom rozbijem router lebo ma nemiluje. . .
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                  • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:58
                    Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                    A co ping v ubuntu?
                    • Re: router ma nemiluje 27.12.2008 | 19:59
                      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                      Samozrejme na router.
    • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 09:47
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Možno je to maličkosť, nedávno som rešil problém s pripojením na net. Na inštalovanom notebooku ani ani za svet nešiel net. Nakoniec som zakazal wi-fi a odfajkol som auto eth0 (xx) v network managery. Potom sa to automaticky nahralo. Vždy som bol v tom že, že keď vložím kábel do sieťovky automaticky sa aktivuje. No nie vždy ako som zistil.
    • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 14:13
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      Prosim ta, keby si mohol objasnit este tuto uvodnu otazku, lebo ozaj nema ani hlavu ani patu, mozno ked lepsie polozis otazku, opat to pomoze posunut sa niekam dalej, mna by zaujimalo, kedze mas ADSL router ake mas pripojemie? Mas DSL, alebo mas nejake pripojenie od miestneho posklytovatela cez kabel/mikrovlnka... Co mas za router? Ako ho konfigurujes, ako na neho pristupujes? Ako pristupujes na net z win? Davas vo win nejaky login/heslo? Z notebooku s ubuntu cez wifi sa dostanes na konfiguraciu routera?
      • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 14:58
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        zacnem od konca.. do routra sa z ntb cez wifi dostanem v pohode !!!
        vo win nepouživam ziadne heslo-login... konfiguraciu robim cez prehliadač napr. firefox , zrusil som aj všetky obmedzenia, aj som začal od resetnutej konfiguracie..
        Router je adsl microcom 2670 , poskytovatel je SlovTelekom....
        To podstatne zopakujem V Ubuntu, Suse ani Mandrive sa cez kabel NEDOSTANEM ale napr. vo Vixte a ASPLinuxe (derivaty FEDORY) je všetko uplne v poriadku !!
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 15:23
          WlaSaTy   Návštevník
          vyborne, mohol by som ta o nieco poprosit?

          ak chces, tak sem daj vystupy z tych prikazov co boli pisane vyssie. a ak nie, tak ostaneme stagnovat na tom ze je to pokazene a ze to nechces riesit. dobre?

          PS.: nabuduce ta poprosim, bez boldu a zbytocnych vykricnikov, netiketu este nezrusili a neviem o tom ze by z nej mal niekto vynimky.
          • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 16:23
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            sory ale neuvedomil som si ze to moze byt neeticke pouzit bold ci vykricnik na zvyraznenie niecoho.

            tcpdump: WARNING: eth0: no IPv4 address assigned
            tcpdump: listening on eth0, link-type EN10MB (Ethernet), capture size 96 bytes
            teda zistil som ze nemam pridelenu adresu ale v routri nič podobne k nastaveniu nenachadzam.. viem ze nic neviem, to presne vystihuje polohu kde som.. tak ma ukrižujte
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: router ma nemiluje 28.12.2008 | 17:03
              WlaSaTy   Návštevník
              tcpdump ma aj parametre a je ich dost, tak isto mu chvilku trva kym zacne vypisovat co cez danu sietovku pretieklo. takze sme sa dozvedeli zasa jedno velke nic.

              takze skus vytiahnut ten sietovy kabel, nastartovat, chvilku pockat, zasunut kabel, pozriet do vystupu z prikazu dmesg (na konci bude nieco o sietovke). ale odporucil by som pozriet aj v tom cokolvekbuntu ze ci mas zaskrtnutu volbu auto ethernet, vpravo vedla hodiniek je taka ikonka.

              Inak, dalsi problem moze byt v tom, ze defaultroute sa nesmie prelinat pre dve sietovky, takze pre metaliku musis vypnut radio.
            • Re: router ma nemiluje 24.02.2009 | 09:41
              r0x0r   Návštevník
              tcpdump: WARNING: eth0: no IPv4 address assigned
              • Re: router ma nemiluje 22.03.2009 | 20:58
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                Musim opat pokracovat v tejto teme... Po nevyrieseni som to vyriesil kupou noveho routra a mal som pokoj.. do vcera, ked hw skolaboval a som opat na povodnom routri, kde ubuntoidne distra nedetekuju router. Ide to v debiane tiez v gOS-e ale nic dalsie, dnes som stiahol aj zabudnuty mint, ale nic.. napr. prikaz tcpdump ma ... no suitable device found
                ziaden ping na router nie je mozny, nie je kam smerovat, tak privitam akekolvek dobre rady
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?