do Mint 6 Felicia prostredie KDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.12.2008 | 19:32
peter2   Návštevník
ahojte, poradte ci sa da nejak dostat KDE prostredie do LinuxMint 6 Felicia, predtym som mal Mint 5, a nedalo sa , aspon mne sa nedarilo. Siel som na to klasicky cez Synaptic a vybral som "kubuntu-desktop" a neslo mi potom prihlasovacie okno. Moja otazka znie, jak si mam dat KDE do Mint 6, aby som si vedel vyberat pozadovane prostredie pri prihlasovani. dakujem pekne.
    • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:39
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      to nie je klasicky urobit z mintu kubuntu. co keby si tam dal KDE balicky? alebo co keby si si stiahol mint KDE verziu?

      takze nainstaluj si nejake tie kde programy ake chces (amarok a spol), k tomu nejake zakladne KDE balicky, a potom sa normalne odhlas z gnome a pusti si kde
      • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:41
        peter2   Návštevník
        oky idem skusit, dal som amarok, kmplayer... Idem dat CTRL+ALT+BACKSPACE
        • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nie. normalne sa odhlas. tou skratkou zabijes x-ka. nieco ako keby si dal "slabsi reset"
          • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:45
            peter2   Návštevník
            no uz sa stalo, som dal ctrl..., nebola tam ponuka KDE, bolo v ponuke Gnome, Xclient a zachranne.. Ja chcem aby v ponuke bola aj možnosť KDE
            • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:48
              peter2   Návštevník
              skusil som aj po odhlaseni, nejde
              • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:54
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ake programy si dal? dal si zakladne kde balicky?
              • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:54
                peter2   Návštevník
                chcem aby som mal moznost pri prihlaseni si vybrat pozadovane prostredie (KDE vs. Gnome, jak to dosiahnem?
                • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:56
                  peter2   Návštevník
                  dal som, amarok, kolourpaint, konqeror, kopete a KMplayer
                  • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:57
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    tak si otvor synaptic, vyhladaj si balicek s menom kde, a skus ho nainstalovat
                    • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 20:22
                      peter2   Návštevník
                      ide :) KDE 4.1, dik za radu! a keby som chcel verziu 3.5? ale namam ju v ponuke v synaptiku
                  • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 19:57
                    peter2   Návštevník
                    ake su nazvy zakl. KDE balickov? je ich tam dost, ktore mam dat?
                    • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 20:00
                      peter2   Návštevník
                      dal som KDE. taha 201 balickov, kusok to bude trvat asi. Potom napisem jak som dopadol, dik pekne
                      • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 20:23
                        peter2   Návštevník
                        ide :) KDE 4.1, dik za radu! a keby som chcel verziu 3.5? ale namam ju v ponuke v synaptiku
                        • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 27.12.2008 | 21:21
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          tak to mas blbe uz teraz... kubuntu je teraz uz oficialne iba kde4
                        • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 29.12.2008 | 15:27
                          ello   Návštevník
                          KDE 3.5 pomaly ale isto, ak chceš dalej používať, ostáva len pokúsiť sa nainštalovať balíčky zo staršej verzie distribúcie.
                          • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 29.12.2008 | 16:59
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Alebo pouzivat Gentoo, kde to tak skoro nebude ( pocitam tak o rok minimalne ). Na mojom Debiane Lenny KDE4 taktiez nemam, a to updatujem dost casto. Az bude kde4 na takej urovni ako kde3 pouzitelnostou, az vtedy prejdem, dovtedy som ochotny kludne preckavat na niecom ako je fluxbox alebo xfce4
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                            • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 29.12.2008 | 18:18
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              odveci ale... v akom distre su baliky pre xfce 4.6?
                              • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 29.12.2008 | 21:24
                                Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                                zeby zenwalk?
                                Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                                • Re: do Mint 6 Felicia prostredie KDE 29.12.2008 | 22:42
                                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                  veru. tu sa o tom pise:

                                  http://www.zenwalk.org/modules/news/article.php?storyid=88

                                  idem si to hodit do virtualu okamzite.