Suspend ma problem so zvukom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2008 | 02:27
Avatar xapoh Mint  Používateľ
Viem ze ked nieco podobne dam do hladania v Googli alebo aj tu hodi to spustu odkazov, no zatial somsa nedopracoval k niecomu co by vyriesilo moj problem. Ide totiz o to ze ked mam spusteny nejaky hudobny prehravac (konkretne Exaile) a uvediem notebook do suspend rezimu po prebudeni uz hudba nehra. Niekedy je sproblem rieseny jednoducho, tak ze dam STOP na exaile a znova supstim skladbu.. a ide to. Horsie je ked obcas vypadne zvuk uplne a nepomoze ani force-restart alsy. Co je vsak cudne ked spustim pred suspendom prikaz sudo /sbin/alsa force-reload tak aj po prebudeni zacne hrat hudba avsetko ide ako v rozpravke. Skusil som zakomponovat tento prikaz do relacii ktore sa spustaju pri starte no nic to nerobi. Nevedeli by ste mi poradi ako to spravit aby to bezalo stale a bez problemov? Popripade nejake dobre linky na fixnutie problemu so suspend? diky
    • Re: Suspend ma problem so zvukom 29.12.2008 | 11:03
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja sa nevyznam az tak ale myslim ze by pomohlo keby si uvideol typ zvukovky, lebo viem ze v rpipadoch niektorych grafickych kariet su neriesitelne problemy zo suspend

      a este by ma zaujimalo ako si pridal ten prikaz do relacie (daval si ho do rc.local ??)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Suspend ma problem so zvukom 29.12.2008 | 19:44
        Avatar xapoh Mint  Používateľ
        Jasne. Ide o => Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller (rev 03)
        Nevjem ci je to neriesitelne lebo uz sa mi to raz podarilo ale za ten svet si nevjem spomenut co som robil.. myslim ze to bolo nieco s odinstalovanim Pulse audia a potom sa tam robilo nieco s alsou..ale niesom si isty. Takties sa mi zda ze tieto problemy zacali prave vtedy ked ubuntu preslo na PulseAudio.
        No a pridal som ho