nemozem rozbehnut fedoru ani slax

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2008 | 19:45
Avatar hugo2004uk   Používateľ
Zdravim uz 3 den sa snazim nejako spustit bud slax alebo fedoru 10.
slax ma zacalo bootovat potom naksocilo ze spusta sa a potom uz len zablesk a monitor zhasol.Predpokladam ze mi asi slax nepojde.
No fedoru skusam uz 2 den.Stiahol som fedoru 10 s oficialnej stranky napalil image na cd .Zacalo bootvat zdalo sa vsetko ok.naskocilo okna a tam ze za 10 s sa spusti fedora spustilo sa nacitavanie s cd.No ale potom nic na monitore.Nebolo tam to okno kde je login.Stlacil som alt +f4 a potom som skusal startx ,aj som dal login root.skusal som este nejake prikazy.napr.yum install x org zacalo staovat z internetu .ked stiahlo tak potom naskocilo ze fatal server error ,no screen found ale este nad tym bolo screen found but no have a usable configuration.Uz som jelen a asi to bez pomoci ten linux neokusim.neviem kde je chyba.Niekde som tu cital ze treba skusit nieco ked nenaskoci to okno s login.Ale ako sa tam dostat do toho nastavenia.Ak kombinaciu klaves mam stlacit.Mam notebook asi 5 rocny 1Ghz 256 ram myslim ze by to malo ist.ked po restarte stlacim F8 tak mi naskoci iba odkial mozem bootovat .v biose je nastavene najprv cd potom disk.Ale treba este nieco nastavit a ked tak kde a ako.vdaka za rady .
    • Re: nemozem rozbehnut fedoru ani slax 29.12.2008 | 20:59
      WlaSaTy   Návštevník
      256M RAM?

      Tiez nechapem preco je to v dnesnej dobe zufalo malo na beznu napuchnutu distribuciu. Vyskusat mozes Slitaz, BBC, Puppy, DeLi alebo ine Light distra, co asi nebude niest zazitok 3d desktopu. Alebo ak mas odvahu a nebojis sa zazalohovat data, tak si nainstaluj hoci ubuntu alternate a doinstaluj grafiku.
    • Re: pomaly 29.12.2008 | 21:29
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Pri inštalácii pre skoro každú distribúciu je najlepšie keď si priamo káblom pripojený do Internetu, nie wi-fi. Bolo to tak ?

      Predpokladám, že si použil pre Fedora 10 Live CD (Gnome alebo KDE, najlepšie LXDE). Bolo to tak ?
      BTW,použitie 256 MB RAM je na hrane ale nainštaluje to Fedora 10 - odskúšal som to na laptope.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: nemozem rozbehnut fedoru ani slax 01.01.2009 | 13:34
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Ono skúšať pri tejto kapacite ram niejaké normálne live distrá nieje moc dobrý nápad. Už z povahy a velkosti Slaxu a Fedora livecd to bude bud dosť pomalé alebo to spadne.

      Mne sa podarilo slax rozbehnúť z usb klúča na PC so 64 MB ram ale použitelné to bolo len s fluxboxom.

      Skúste niektoré hore menované mikro live distrá.

      A normálna inštalácia sa rozbehne? (nie live cd ale normáln inštalátor)
      Skúste fedoru nainštalovať z minibootcd priamo z netu alebo priamo z inštalačného cd.

      tomolc
      tomolc
    • Re: nemozem rozbehnut fedoru ani slax 01.01.2009 | 13:50
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      suhlasim s tomolcom a ostatnymi. 256 je malo. da sa spustit napriklad ubuntu, no len stare verzie. mozno xubuntu by slo...