3g internet & LAN

Sekcia: Konfigurácia 01.01.2009 | 16:44
miso   Návštevník
cafte,

mam taky problem. pouzivam ubuntu 8.10 (2.6.27-9), pripojenie na internet sa mi stara karta (vypis z lspci) Network controller: Option N.V. Qualcomm MSM6275 UMTS chip - od Orange 3G modem Globetrotter... NetworkManager 0.7.0 mi funguje spravne, ale problem nastava vtedy, ak sa chcem pripojit cez ethernet na router... ked sa pripojim, podla NetworkManager-a som stale pripojeny na Orange, ale internet uz vobec nefunguje (web, pings, etc.). Na rouetri je nastaveny DHCP.

Som na chate a slavim stale silvestra, s kamosmi tu mame mensiu LAN siet, pouzivame router zaroven ako switch, na mojom kompe potrebujem mat pripojenie k internetu, ale nefunguje mi, ked sa pripojim na LAN... viete mi niekto s tymto zapeklitym problemom pomoct? Vdaka...

P.S.: Stastny novy rok 2009 vsetkym
    • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 17:01
      WlaSaTy   Návštevník
      Ahoj Miso, tak ty kartu vytiahni zo slotu a pripoj sa kablom.

      A nemas nieco proti bolesti hlavy?
      • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 17:08
        miso   Návštevník
        cauko, lenze ak vytiahnem kartu, nemozem ficat na internete a pre mna je to dnes velky problem :D Tabletku nemam ziadnu, pi vela tekutin, to Ti snad pomoze :)
        • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 17:28
          WlaSaTy   Návštevník
          Aha, takze ten vnutorny segment siete konfiguroval niekto co je v podobnom stave ako ja teraz.

          holt, cez ktoru sietovku ma ist paket, tak to sa vyratava. a ako sa to vyratava, to je v smerovacej tabulke. a smerovacia tabulka sa plni. bud sa plni cez dhcp alebo manualne.

          ja to riesim hoci takto:
          ifconfig usb0 192.168.6.66 up
          a o zvysok sa postara system, bez dhcp na danom interfejsi.

          je to sucastou routovania pre handheld, iptables a konfiguraciu dhcp servra, no idem sa napit. nemas aspon pivo? Mna caka este sud.
          • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 17:46
            miso   Návštevník
            Jasne, mas pravdu - uz mi to fachci :) Dakujem pekne za pomoc, pan Boh Ti to oplati na detoch :) A pivo nie je, ale dnes nam pride nejaka ta zasielka z KE - auto plne dalsich ludi s kompami na pleciach :) Maj sa pekne a vsetko naj. do noveho roka :) Cau
            • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 18:37
              WlaSaTy   Návštevník
              Bokial v novom roku budeme znasat devalvaciu kmenovych statov eurozony, tak ten novy rok bude naozaj dobry a bohaty. Ale pre koho? Brrrr.
    • Re: 3g internet & LAN 01.01.2009 | 23:24
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      Na chate sa chlasta a nerobia sa siete... tak to je a tak to bude... a preto ti to ani nejde..:D