Charsaet problem apache

Sekcia: Konfigurácia 03.01.2009 | 20:29
ipm666   Návštevník
Cafte .. dufam ze sa tu najde odbornik, ktory mi poradi...

Presunul som redakcny system php fusion z free hostingu na vserver s debianom 4... Nainstaloval som apache2 + mysql+php, potom naimportoval dtabazu, ale po ukonceni vsetkeho my sice stranka nabehla, ale s vadnym kodovanim... Ak otvorym obsah stareho webu tak je tam nastavene kodovanie stredouropsek, ale ak otvorim preneseny web tak mi otvori stranky s kodovanim zapadoeuropskym... v apache2 som nastavil AddCaharmap win-1250 , lebo ak v prehliadaci zmenim kodovanie na stredouropske/win150/ tak sa stranka zobrazi ako ma... ako docielim aby apache dval stranky v kodovani 150??? kde vsade mam nieco upravit??? uz som skusal vsetko a stale nic.... apt-get install locales mi uz nainstaloval aj iso-59-2 cs_CZ , ale vysledok na strankach je stale ten isty...
    • Re: Charsaet problem apache 03.01.2009 | 22:32
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Má to byť myslím AddDefaultCharset windows-1250, nie AddCaharmap, je to možné nastaviť aj pre jednotlivé adresáre, prípadne v .htaccess pre jednotlivé typy súborov a pod.
      návod
      • Re: Charsaet problem apache 04.01.2009 | 22:57
        kipikasa   Návštevník
        nemala by sa o to starat hlavicka web stranky?
        • Re: Charsaet problem apache 05.01.2009 | 01:01
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Mala. Ale ked ma nejaky hotovy system, ktory pisali nejaki neschopaci a nechce do neho zasahovat, tak je aj cesta cez apache dobra.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity