wine a zmena farebnej hlbky (?)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.01.2009 | 12:02
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
kedysi davno som hraval cez wine starsiu hru - diablo 2. asi to pozna hocikto. pod wine 0.9.9.nieco to fungovalo OK.

teraz mi vsak hru pusti iba v okne, a to kvoli farebnej hlbke. tu je vypis:

stano@stano-desktop:~/d2/Diablo II$ wine Diablo\ II.exe
stano@stano-desktop:~/d2/Diablo II$ fixme:win:EnumDisplayDevicesW ((null),0,0x33ed48,0x00000000), stub!
fixme:x11drv:X11DRV_desktop_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
fixme:x11drv:X11DRV_desktop_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 16
err:ddraw:IDirectDrawSurfaceImpl_Flip Can't find a flip target
err:ddraw:IDirectDrawSurfaceImpl_Flip Can't find a flip target
err:ddraw:IDirectDrawSurfaceImpl_Flip Can't find a flip target
fixme:x11drv:X11DRV_desktop_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
stano@stano-desktop:~/d2/Diablo II$ fixme:x11drv:X11DRV_desktop_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8
fixme:x11drv:X11DRV_desktop_SetCurrentMode Cannot change screen BPP from 32 to 8


ak nastavim celu obrazovku, tak sa pusti intro, pusti sa aj samotna hra, no v nej je vsetko cierne - a monitor mi vypisuje ze to nemoze zobrazit - privelke rozlisenie. pritom hra je v rozliseni 640x480.

druha otazka - da sa nejako zakazat myske, aby zmizla z okna hry? je to totiz dost blbe, ked potrebujem s postavickou zmiznut, no v operacnom systeme namiesto toho kliknem na hudobny prehravac ktory mi zahali ccelu hru :)
    • Re: wine a zmena farebnej hlbky (?) 04.01.2009 | 14:33
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Winecfg, na karte graphics si nastav emulate virtual desktop.
      • Re: wine a zmena farebnej hlbky (?) 04.01.2009 | 15:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        vsak ano cez to mi to ide. no rad by som to mal ako fullscreen
        • Re: wine a zmena farebnej hlbky (?) 04.01.2009 | 17:44
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Daj si virtuálny desktop 640x480, vypni rámček okna (v KDE alt+f3), dočasne skry všetky panely, daj úplne hore, zmeň rozlíšenie na 640x480, ak si frajer urobíš si na to jednoduchý skriptík na asi 5 riadkov ktorý to urobí sám (v KDE3 sa to dá veľmi jednoducho, vo ostatných prostrediach neviem, nepoužívam).
          • Re: wine a zmena farebnej hlbky (?) 04.01.2009 | 18:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            v gnome som si nastavil rozlisenie 640x512, panely mam normalne funkcne a hodene dole, vsetko sa to zmesti... no tie okraje su tam hore a rad by som ich dal nejako prec z gnome.