teplota procesora

Sekcia: Ostatné 05.01.2009 | 17:43
Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
ahoj mam dotaz.mam FS amilo pa 1510 a prevadzkova teplota procesora v klude je cca 58 a pri pozerani filmu 62 stupnov. je to normalne alebo je nieco zle?stiahol som si nieaky program ktory meria teploty a pri procesore mam vzdy taky plamienok. to asi nebude nieco v poriadku. vdaka za kazdu pomoc
Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
    • Re: teplota procesora 05.01.2009 | 18:12
      linuxos   Návštevník
      aky program na meranie teploty? napis nazov aby sme vedeli ci je dobry ten program a nevypisuje ti len blbosti.
      • Re: teplota procesora 05.01.2009 | 18:14
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        pod linuxom som nenasiel ziaden program.ale pod win som nasiel speed fan.
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: teplota procesora 05.01.2009 | 18:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Aha, takze windos. Tak to Ti naozaj nevieme overit ci en program nahodou nereportuje farenheity ako stupne celzia. Skus to overit cez BIOS ci to sedi (aspon priblizne).

          Inak, v linuxe je tato informacia dostupna cez /proc a odtial si ju citaju rozne programy. Ci uz karamba, gnome applets alebo dalsie to vykreslia.
          • Re: teplota procesora 05.01.2009 | 19:46
            Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
            vdaka za radu
            Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
          • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 19:46
            memphis   Návštevník
            Neviete nahodou odkial win programy citaju teploty procesora?
    • Re: teplota procesora 05.01.2009 | 21:47
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      skus ktemperature (spusta sa zo systemovej listy a ukazuje teplotu, pomerne dobre) a je na to ja prikaz myslim ze

      acpi -t

      ja pri pozerani filmu obmedzujem procesor(prikazom cpufreq-selector) na 600Mhz rovnako pri skype volaniach teplota nestupne nad 50 stpnov

      inac moje teploty :
      po starte 35-38
      slaba zataz/bez zataze pod 50
      priemerna zataz okolo 60
      plna zataz (2.2 Ghz a takmer 100% vyuzitia) - aj vyse 80
      stale hovorim o stupnoch celzia
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 20:06
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Praktizujem rovnakú techniku. Na pozeranie filmov, alebo keď jednoducho šetrím energiu znižujem pracovnú frekvenciu CPU až na 500MHz. Vtedy sa teplota nevyšplhá vyššie ako nad 49 stupňov. Pri plnej záťaži na f=2100MHz pre obe jadrá to je max. 64 stupňov. Ak je ale na zlom podklade (deka) tak max. 74 stupňov.

        Ale rozumné je používať 'ondemand governor' ktorý zvyšuje/znižuje takt jadier podľa aktuálenej záťaže.

        A dovolím si poznamenať že po novom sa rozhranie k ACPI nenachádza v /proc ale v /sys (resp. sysfs)...
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: teplota procesora 19.10.2010 | 22:00
        pepe98   Návštevník
        inac ja teraz meram nic nehram mam jedno jadro aj druhe 80 C take nic moc a vypne mi komp zapinam zonvu a ked mi nacitava windows tak sa mi vypne a zasa a furt dookola az na 10 krat ho zapnem pls help meram to cez everestt
        • Re: teplota procesora 19.10.2010 | 22:09
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          pravdepodobne ti odisiel chladic, takze treba kupit novy a vymenit to :-D
          Slackware
          • Re: teplota procesora 20.10.2010 | 15:19
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            mozno by ho stacilo vycostit, rozober pc/notebook zober si vatove tycinky dousi a precisti vsetko kam dosiahnes od prachu, cisti hlavne lopatky ventilatora a chladiace rurky ak dake mas
            pripadne mozes komp aj povysvat ale pritom chyt prstom ventilator aby sa nahodou neroztocil naopak alebo prirychlo co by ho mohlo poskodit
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: teplota procesora 23.10.2010 | 10:46
          R__M   Návštevník
          Ja co mam moj komp tak pred 2 rokmi sa mi sam vypinal cez leto, som nevedel preco, tak sa mi potom sam podtaktoval o 1gHz fachal som nanom donedavna kym som nezistil ze na procesore kde mam aktivne aj pasivne chladenia, tak to pasivne mam plne prachu, takze som vycistil a opat idem na plny vykon, preto skutocne ako naznacili predomnou je dolezite si to pozret ci spravne funguje chladenie..
    • Re: teplota procesora 06.01.2009 | 18:15
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak je tam celeron, je to normálne.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: teplota procesora 06.01.2009 | 23:22
        Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
        mal by tam byt intel dual core
        Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.
        • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 19:57
          Avatar boko SUSE11.1 64b  Používateľ
          ja mam Intel C2D a teplotu mam v klude od 23 do 30 a pri zatazi v lete sa to vytiahne na 50tku. Skus si skontrolovat chladic ci ti dobre odvadza teplo, najme ci je tak teply ako asi ukazuje ten merac, ak je chladnejsi tak slabo odvadza teplo. (teda ak intel dual core neboli s teplotou vyssie )
          • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 20:01
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Stale sa bavíme o laptope? Teplota 23-30 sa mi vidí značne nereálna.
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 20:54
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              Hore co spomina ze mu ukazuje plamienok nech si z toho nic nerobi. Aj mne to robilo ked som mal windows a v Speedfane sa da nastavit od akej teploty ma ten plamen zobrazovat. Mozes si ho dat aj na 10°C :-)
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
            • Re: teplota procesora 16.01.2009 | 20:54
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              Hore co spomina ze mu ukazuje plamienok nech si z toho nic nerobi. Aj mne to robilo ked som mal windows a v Speedfane sa da nastavit od akej teploty ma ten plamen zobrazovat. Mozes si ho dat aj na 10°C :-)
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
              • Re: teplota procesora 21.10.2010 | 12:06
                pepe   Návštevník
                Moja teplota : plna zataz (takmer 100% vyuzitia) - max. 92 C- vsetko OK

                • Re: teplota procesora 23.10.2010 | 01:21
                  Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                  X Sensors

                  http://www.linuxhardware.org/xsensors/xsensors-0_40.jpg

                  (alebo si daj applet na lištu z teplotou)
                  http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                  • Re: teplota procesora 11.01.2013 | 22:08
                    marek.butko   Návštevník
                    dobri .. den ja by som sa chcel opitat . ze preco sa mi vzdy vipne pc .. ked hrarm hry . som na internete vzdy vidrzi zapnutii ba dake 2..3minuty . poradte mi prosim .. dakujem