Usenet - ako to funguje?

Sekcia: Ostatné 06.01.2009 | 01:22
Avatar peter s.   Používateľ
Ahoj,
použiva niekto usenet? Začal som si okolo toho čítat nejake info, ale nie su mi jasné niektoré veci.
napríklad je stránka alt.binaries.ln na ktorej je akože veľa súborov. Dokážem si vytvoriť nzb súbor, tan predhodím nzbget programu ale ten nič neťahá (aj ked sa pokúša).
Nie som si istý či ho mam dobre nakonfigurovaný (nzbget), najmä časť server, kde okrem iného je aj username a password, ale ja nijake nemám. A na tej stránke nevidím žiadny signup ani registráciu...
Viem že sú aj platené usenet servery ale nie som ochotný (aspon zatiaľ) za to platiť.
Akákoľvek informácia je vítaná...

Peter
    • Re: Usenet - ako to funguje? 06.01.2009 | 15:47
      WlaSaTy   Návštevník
      V casoch ked este aktivne fungoval protokol news stacilo kliknut na url. Ak mal clovek korektne zadefinovany prislusny news server tak ho to pripojilo a mohol si prezerat archivy email konferencii. Posledne som to skusal s netscape.

      Ale uz je 21 storocie a protokol news je na dochodku rovnako ako aj jeho brat gopher.

      PS.: platene newsy? to by som si pozrel. Nemaju v popise nahodou "full iso" alebo mp3? v casoch kedy ficali newsy smal malokto zvukovku alebo cdrom, takze tie ponuky z google su asi fake.
      • Re: Usenet - ako to funguje? 06.01.2009 | 22:15
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        nie nieeee.. cosi je na niektorych torrent serveroch..

        volaju to teraz usenext ci co.. ale nic viac neviem.. ani nechcem vediet..
        • Re: Usenet - ako to funguje? 06.01.2009 | 22:33
          WlaSaTy   Návštevník
          Aha, a ty si myslis ze URI news:// je nieco co funguje ako rapidshare zadarmo a je to rychlejsie ako torrent.

          Good Luck.
          • Re: Usenet - ako to funguje? 06.01.2009 | 23:21
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            ja nie.. len sprostredkovavam ocny kontakt s takymito napismi na torrent serveroch.
            • Re: Usenet - ako to funguje? 06.01.2009 | 23:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Historicky prvy SPAM bol sireny prave cez news://. Takze ak Ti je vela platit za rapidshare, tak mozes naletiet aj tymto. Ak bez toho nevydrzis.

              Good Luck.
              • Re: Usenet - ako to funguje? 07.01.2009 | 12:29
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                u mna len torrent a metalink. inak netaham. nic.
                • Re: Usenet - ako to funguje? 07.01.2009 | 14:00
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ja len ze news:// zacal byt out odkedy prerobili BBS do web interface na sposob web forum. Ale ak to chces vyskusat, tak Good Luck.