Open office ako náhrada za Microsoft Office

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2009 | 10:52
julo   Návštevník
Zatiaľ používam windows a microsoft office. Chcel by som sa opýtať, ak by som prešiel na Linux a Open Office, či by som mohol otvoriť všetky dokumenty z microsoft office, t.j. xls, doc, ppt, ... v Open Office a či by som aj mohol uložiť nové dokumenty vytvorené v Open Office v týchto formátoch a ako plne funkčné, t.j. otvárateľné a plne editovateľné aj v microsoft office. Ďakujem
    • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 10:54
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ano, Nie.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 10:56
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        No dobre, aby som nebol taky kruty a neodpovedal presne na polozenu otazku: Mozu vznikat problemy jednym aj druhym smerom. Z vlastnej skusenosti ale viem, ze prevazna vacsina dokumentov nema problem.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 10:59
          julo   Návštevník
          Díki za odpoveď, no bolo by fajn, keby som sa dozvedel aj odlišnosti. Nie je niekde na webe dostupné niečo ako "zoznam odlišností" ?
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 11:26
            peto   Návštevník
            Cisty zoznam odlisnosti asi nebude

            aby som upresnil kolegu- otvoris kazdy dokument, len ti moze vyzaerat inak,tabulka inde na stranke, ine obtekanie... Ale vacsinou je to OK. Je to sposobene tym, ze az do novembra 2008 nebol znamy fomrat MS-Office a tak sa jeho import/export do OpenOffice robil metodou pokus/omyl...

            v anglictine su navdy
            openoffice.org
            ooportal.com

            v cetine
            openoffice.cz
            602office.org


            do MS Office existuje plugin, ktory umozni citat format ISO26300 t.j. format ofenofiice a funguje 100% ale verzia 1.1 funguje len na dokumenty Openoffice Writer v MS Office Word
            http://www.sun.com/software/star/odf_plugin/index.jsp
    • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 11:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Dosť veľké problémy, nekompatibilita ani so samým sebou, proste neoplatí sa.
      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 11:32
        julo   Návštevník
        tak to ste ma vemi nepotešili :-(
        problém je v tom, že bohužiaľ potrebujem súbory vo formáte .doc, či .xls
    • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 11:47
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no ja pouzivam OO uz dlho na vsetku "kancelarsku" pracu a nemam problmy z nicim, obcas ked to ulozim do .doc a dam vytlacit vo faxcopy tak si to musim na ich pc trosku upravit (zvcsa formatovanie,obtekanie a velkost okrajov nesedi) preto dnes mam cez wine nainstalovany MSoffice2003 (ak mas legalne cd nie je problem ho nainstalovat) a tam si to skontrolujem a pripadne upravim

      ale ja zvacsa tlacim priamo z mojho notasu takze nemam prblem

      import doc suborov viac menej bezproblemovy akurat mi na obrazovke do nich pridava nejake cudne sede obdlznicky ale tie sa netlacia tak mi to nevadi
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 11:50
        julo   Návštevník
        napr. do školy treba dať zadania vo formate .doc či .xls, aj do práce. Takže skúšať to potom ešte v office, či zobrazí správne alebo to zobrazí inak, nebolo by to ono
        • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 12:07
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          prave preto by oni mali mat ten plugin na podporu ODT, aj ked na ODC to asi zatial nefunguje takze je to nanic ale ja s tabulkami nerobim tak mi to je jedno

          a ako som uz povedal ked prejdes na linux urcite nie kvoli OO a ked mas kupeny MSoffice ten sa bezproblemovo instaluje cez wine (dnes uz asi aj ten najnovsi 2007 ci kolko)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 12:17
            julo   Návštevník
            práveže bohužiaľ nemám, no postupne prechádzam na free programy, aspoň zatiaľ grafické ako inkscape či gimp.
            • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:01
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              asi by som nemal ale aj ilegalnu verziu offcicu tiez pomerne spolahlivo nainstalujes cez wine uspesnost zalezi len na sposobe "cracku" rovnako ako pri hrach, niektore sposoby idu niektore nie


              ale export do pdf ako sa tu spomina je tiez fajn a dost dobre funguje
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 12:23
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Stačí export do pdf a vo faxcopy ti to isto vytlačí presne tak, ako chceš.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 12:28
          julo   Návštevník
          nejde o mňa a ani o tlač, ide o prenos k iným užívateom, ktorí majú word či excel a ktorí to aj takto chcú, v tých ich formátoch. Prečo to nejde uložiť aj v "microsoftáckych" formátoch bez problémov?
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 12:42
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Taktiež som nereagoval na Teba.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 13:48
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            ale ono to ide uložit a velka vacsina je poriadku, vytvor si alebo otvor nejaky format v Open Office daj si ulozit v xml alebo doc a potom otvor v MS Office a uvidiš ci je to v poriadku.. Ja pouzivam len OpenOffice a v 95% nema ten komu niečo posielam problem s otvorenim, tak to proste vyskusaj a vyhodnot sam ako to funguje , lebo nie kazdy pouziva office na zložite dokumenty a tie bežne funguju spolahlivo.
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:03
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              pravda je 95% ide perfektne a tych 5% ma zmeneny font posunutie o jeden ENTER ine okraje a este obcas sa mi cislovane polozky posunu za okraj ale to sa da za chvilocku opravit
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:08
            Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
            ekonomicka univerzita?
            ked predsa odovzdavam nejaku pracu nechcem aby mi niekto iny do nej kecal a pisal, pokym to nie je konzultant ;)
            jednoducho ludi treba uviest do faktu, ze existuje format PDF ktory je prave na pripady kde odovzdavas nieco co nechces aby niekto iny editoval/pouzival a vzdy a vsade to vyzera rovnako

            kompatibilita je lepsia v OO3 ale nie dokonala.
            Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
            • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:28
              yano   Návštevník
              Mne sa dosť osvedčil aj Abiword na DOC
              a gnumeric na xls. OO je dosť masívny program :/
            • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:34
              julo   Návštevník
              Ďakujem všetkým za rady, ale:

              - ja si nemôžem dovoliť skúšať, či mi to uložilo na 95% dobre, alebo je to zle. Predsa nebudem mať kvôli tomu naištalovaný trebárs word, aby som to skúšal - to potom rovno môžem robiť iba vo worde. Nemôžem niekomu poslať bez toho súbor, že ak nepôjde, tak to skúsim opraviť potom.

              - ja viem o výhodách pdf, no ak to chce druhá strana ako .doc, ako mi je to jedno, že v pdf to bude dobre vyzerať, ak raz potrebujem .doc. DOC je bohužiaľ dnes doslova štandard,

              - o školách a návrhoch nemá význam s baviť, čo si zmyslia, ak to budú mať a ja to nezmením, že to chcú mať v microsofťakych suboroch,

              ešte raz díki za rady, no s tým už teda nič nenarobím
              • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:41
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                len podotknem ono to nebude zle len to mozno bude inac, pokila nezalezi na 110% uprave dokumentu tak si vacsina ludi nic nevsimne

                hovorim o .doc lebo .xls nemam odskusane a nikdy som s nimi nerobil pob OO
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 15:50
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                U nás v škole tiež všetko chcú v doc. Ale ja im na to kašlem a odovzdávam v pdf. Nikto sa zatiaľ nesťažoval. Im to je v podstate jedno, len aby to dokázali otvoriť.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 16:02
                  Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                  Ja som mal spoluziaka a ten zasadne robil vsetky textove subory v Correli, lebo ho mal legalne a nebude predsa posporovat MS. Potom bola sranda ked to odovzdal a oni chudaci si to nevedeli otvorit. A ked ho chceli donutit aby to pisal v MS worde tak povedal ze on je chudobny student a nema peniaze aby si kupil MS word.
                  a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                  • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 18:22
                    Avatar Juro Debian, win XP  Používateľ
                    taktika chudobny student u nas na skole (gymnaziu ) nefunguje ked to skusis a povies ze doma mas taky a taky program a ze ofice si nemozes dovolit poveda ti ze po vyucovani sa mozes dohodnut s profesorom ktory ta pusti do ucebne a mozes to spravit v skole :P
                    • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 22:40
                      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
                      Tak by som to just pisal v skole bol by som tam do vecera videl by som ci by to nebrali aj v inom formate. A aj tak by som to odovzdalval minimalne v pdf.
                      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
                      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 23:28
                        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                        Presne. Este pochopim, ze clovek ustupi na zakladnej skole a pripadne na strednej. Ale ze si necha po hlave skakat na vysokej skole, to je uz na mna privela. Potom sa ale ludia cuduju, ze zo skol vychadzaju taki ustrachani ludia, co sa boja povedat svoj vlastny nazor a stat za nim.
                        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 15:51
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                neviem ci si to spravne pochopil.. lebo ten dokument si v openoffice mozes ulozit ako doc.. a tych 5% je pre mnohych zanedbatelnym rozdielom, ide o to ci si kupis legalny MS Office a budes ako statne krysy alebo ci budes jeden z tych, ktori budu sirit myslienku ze nie len to co urobi microsrot musi byt automaticky standartom.. Preco sa vzdy mame len prisposobovat niekomu spoza oceanu.
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 16:11
                  Peter2   Návštevník
                  No pozor s tym "Preco sa vzdy mame len prisposobovat niekomu spoza oceanu." OO.o je produktom Sun Microsystem a ciastocne aj Novellu a to vsetko su tiez firmy "spoza oceanu". Tak ako mnoho dalsich softov pre Lin, ich najväcsie vyvojarske komunity su z USA (Mozilla ak sa nemylim sidli v USA) alebo mnohe firmy ktore vyvijaju vyznamny Linux soft su z USA (ako spominany Sun z Novellom). Takze aj Linuxaci sa "prisposobuju niekomu z poza oceanu" Nabuduce menuj konkretnu firmu resp. radsej napis vystiznejsie, ze sa prisposobujeme len jednej firme spoza oceanu.
              • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 18:02
                Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                S tym nesuhlasim. Skola je tu kvoli studentom a nie naopak a ked ti nebudu chciet zobrat dokumenty v PDF, tak urob to co ja. Podaj oficialne staznosti a odid prec.
                Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 07.01.2009 | 14:44
      Avatar titanik mint  Používateľ
      OO si mozes skusit aj na windowsoch
      • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 16:26
        OO   Návštevník
        open office je úplne vymakaný a nemám s ním vôbec problém. doma si niečo napíšem a ked to v robote otvorím v XPčku tam je všetko ako má byť. maximálna spokojnosť
        • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 16:27
          Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
          suhlas
          a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 17:55
            Avatar Rastislav Majtán Win XP, Win7 64, Mint  Používateľ
            To je tak trocha ako keď si ľavák a cicinu máš po koleno. Dokážeš žiť s pravákmi a aj so ženou ale budeš to mať zložitejšie. A dobrovoľne sa pasovať do menšinového tábora používateľov ODT formátu a Linux komunity je niečo podobné. Vieš, nožnice pre praváka v ľavej ruke strihajú.....ale dosť to tlačí. Ale ci....ci...na v ľavej ruke miesto v pravej...nepoznáš rozdiel. :-)
            • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 20:04
              Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
              vies co sa tyka tej mensiny "odt" tak v ooo vies ulozit vo formate *.doc, alebo *.rtf. Teda ak si uz naozaj nuteny ulozit do ineho formatu ako odt tak nieje problem.
              a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
        • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 17:58
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nemozem povedat ze ooo je namakany. povazujem ho vsak za kvalitnejsi produkt ako ms office - a ak by mi niekto zlavil ms office na 100sk, tak by som aj tak na mojom pc pouzil openoffice
          • Re: Open office ako náhrada za Microsoft Office 08.01.2009 | 20:41
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ja len WRITER lebo bohuzial CALC sa nechyta na EXCEL ale dufam ze sa to zmeni
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment