opensource diablo?

Sekcia: Komunita 12.01.2009 | 14:39
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Zdravim.

Dostal som taky jeden veeeelmi prasteny napad. Co takto urobit opensource diablo? RPG hru, teda beha nejaky ten hero, plni ulohy, ziskava skusenosti...

osobne nie som ani grafik, ani programator, no napadlo ma urobit to ako tazenie vo wesnothe. pro tvorbe kampani som sa toho vela naucil, teda bolo by to mozne.

samozrejme, ak by tu bol o to nejaky zaujem.

fungovalo by to asi nasledovne: v kazdej mape by bolo nejake to mestecko (liecenie, nakup nejakeho prislusenstva), dalej automaticky generovane rozne kreatury, sem tam zadanie nejakej tej ulohy a za jej splnenie odmena. Na zaciatku by si hrac vybral postavu, ktoru by potom nasledne zlepsoval. Umela inteligencia by navigovala tak nepriatelov, ako aj najatych spojencov.

Samozrejme, robit to ako wesnoth tazenie ma svoje vyhody i nevyhody. Tu su take hlavne rozdiely oproti znamej komercnej hre diablo:

1) bolo by to tahove. Takze nieco sa urobi, potom taha pocitac (rozne tie kreaturky) a tak dokolecka
2) ine kreatury, iny hrdinovia. Nieco sa urobit da a nieco nie, to je myslim jasne.
3) opensource - volny zdrojovy kod, zadarmo, pre kazdy operacny system kde pojde normalny wesnoth :)
4) vplyv terenu - takze hrdina by mal ine vyhody a nevyhody ked bude v mociary, v lese atd. Kto wesnoth hrava, ten vie o co ide.
5) obsadzovanie dedin, zachranovanie ludi, presuvanie predmetov - hlavne zdroje prijmov.
6) velmi odlisna praca s elixirmi.

Postavy:

1) kuzelnica. wesnoth ma 3 typy magickych utokov, takze by to nebol problem. A dat do ruku nejaku tu palicu... malickost.
2) nekromant. to bude velmi podobna postava kuzelnici, no bude mat slabsi magicky utok. vyhodou vsak bude moznost vyvolavat zombie a tiez dam dokopy nejaku tu kliatbu a jed
3) barbar. bez dlhych reci - ziadny alebo minimalny utok na dialku, niekolko zbrani na blizku, dobra obrana a pocet zivotov
4) amazonka. trocha magie, vyrovnany utok na blizku i na dialku, prevazne bodny utok
5) ak tu niekto caka paladina, tak sa bude mylit. Bohuzial, paladina robit pravdepodobne nebudem. Namiesto neho vsak urobim zlodeja. Dobry utok hlavne v noci, skryvanie kde sa len da, rychly pohyb

Tak a teraz prosim akekolvek napady, nazory atd atd sem.
    • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 14:50
      anonymouse   Návštevník
      Nechces sa radsej spytat tu? Inak vela stastia s tym "osobne nie som ani grafik, ani programator, no...", nic ine ti snad ani nepomoze ak to chces vyvijat software :D
      • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 14:54
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nie som programator, ale WML kod ovladam. Neovladam vsak C++, Perl atd...
      • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 14:54
        ---   Návštevník
        takato situacia nastava vzdy ked sny prevysuju moznosti a schopnosti. Hlavne tie schopnosti. Nie je tazke prist na napad, ale ho realizovat do konca. Takze ako x veci od SH aj toto zostava v kategorii "zasneny rojko".
        • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 15:03
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak by si sa cudoval, no toto budem realizovat. btw paladina som vyhodil, lebo to by sa robilo velmi tazko podla mna. inak v case pisania prispevku uz mam vela veci vymyslenych, a este dnes by mohla byt nejaka prva verzia
          • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 15:21
            ---   Návštevník
            jasne verim ti, a lutujem forum ,zase tu budu otazky: prisnilo sa mi a co dalej, kto to za mna spravi... Sa divim ze uz vcera nebola prva verzia ked ta to len dnes napadlo. Stale si Stano nepresvedcil ze si niecoho schopny okrem vypisovania ankiet a otazok , kto urobi hento , kto tamto...
            • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 15:25
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              akych otazok? napisal som ze ma nieco napadlo. teraz cakam na nejake nazory od ludi ktory by si to skusili. popri tom na tom pracujem. Neviem v com je problem
              • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 15:39
                ---   Návštevník
                v tom co tu uz niekto pisal:
                osobne nie som ani grafik, ani programator, no napadlo ma urobit to ako tazenie .
                ...teraz cakam na nejake nazory od ludi ktory by si to skusili
                ...


                Takze ako to budes robit bez znalosti zakladov??? Problem je v tom ze ty by si len CHCEL, ale skutek utek (lebo nie su schopnosti...). Uz to tu pisem x krat , chciet nestaci. Napadne to pripomina teoriu: dajte mi ludi a ja to urobim.
                • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 16:20
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  zakladov? urobil som 3 kampane. ale to by si mal vediet ked odsudzujes :)
                  • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 13:03
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: opensource diablo bez slov 12.01.2009 | 16:03
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                http://www.linuxos.sk/forum/15682/index.html#link_129770

                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 15:47
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      sudo apt-get install tmw
    • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 21:59
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Je to uz s tymi zmenami stale diablo?:-)
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 22:13
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Je to misia v hre wesnoth.. Hm.. :) A ja som si myslel, ze sa da dokopy team developerov ktori spravia peknu linuxacku hru na podobe s diablom, aby sme nemuseli hrat hry typu tmw : http://www.happypenguin.org/images/tmwscreenshot23qu4.png
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 22:19
        WlaSaTy   Návštevník
        No, heretic (II) alebo hexen to asi nebudu, ale mozno to pojde pod Inferno OS. Ani som si nevsimol kedy zmrzlo peklo a vydali aj tento OS ako Open Source.
        • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 22:34
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          uz som videl nazov podla cohokolvek, ale toto je uz kusok moc :)

          The name of the operating system and of its associated programs, as well as of the company Vita Nuova Holdings that produces it, were inspired by the literary works of Dante Alighieri, particularly the Divine Comedy.
          • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 00:36
            Avatar Jozef ubuntu 8.10 Intrepid  Používateľ
            Stano nedaj sa odradiť. Ty budeš určite študentom manažmentu => kódiť nevieš, ale všetkých by si rád dirigoval 8-) , no ako vravím nenechaj sa odradiť, len do budúcnosti, snažiť sa spraviť hru tým, že hodíš do pléna, kto by ti ju chcel nakódiť... to asi nepôjde - ty musíš tunajším linuxákom / programátorom vysvetliť, prečo to oni vlastne chcú kódiť, tak sa to robí :-D
            • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 10:59
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ale ja nechcem nikoho nutit do kodenia. Kodim to ja. Ovladam jazyk, v ktorom sa vo Wesnothe vytvaraju kampane. Myslim ze lepsie ako ktokolvek z tohoto fora. Myslim... a ak sa mylim, nech sa ten dotycny ozve :)

              Ze neviem v pascali napisat hello world, tak to je uz ina kapitolka :)
    • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 23:05
      peto   Návštevník
      a ja som prisiel na to, ze by bolo dobre spravit super system...proste kliknes, napises a ono to vsetko funguje...tak co chalosi, kto to spravi? ved uz som to vymyslel. prva verzia bude tak za tyzden....dalo by sa aj skor, ale obrazok na pozadie budem vyberat aspon 4 dni...nebojte, bude anketa ktory je najviac cool
      • Re: opensource diablo? 12.01.2009 | 23:28
        WlaSaTy   Návštevník
        Taky system uz je. Takze plati, o tyzden nam ukazes ten obrazok a my ho vyhodnotime v ankete ci sa tam prida alebo ci ho budes mat v tvojom externom repozitari.
        • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 00:40
          peto   Návštevník
          Sedi vec. Nazvem to greenie 2.0. Okrem zmeneneho pozadia tam budu zmenene aj popisky ikon.
          • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 10:53
            ---   Návštevník
            dufam ze nove verzie budes sekat ako Bata cvicky, co nova farba ikoniek to nove vydanie, dobre? Veeeelmi sa na to tesime. Podobnost s "projektom" nemenovaneho Hofereka je cisto nahodna a nema ziadnu priamu suvislost::-).
            • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 19:37
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ...ľudia, ľudia....dak rúbete do toho Hofereka, že to Greenie fakt stiahnem a nainštalujem... Už totiž začínam byť zvedavý s Ubuntu veľké skúsenosti nemám, takže porovnávečky alá prefarené neprefarbené ma asi veľmi zaujímať nebudú.. No čo už.... ináč som gitarista takže ten program pre nás zrejme uvítam :-) A kurník šopa nechajte ho už napokoji....a rojčenie keď to už má byť pravda je fasa. Aj ja som rojko a snívam, že raz sa dopracujem v kompozícii na to aby som sa vedel svojsky vyjadriť aj keď nie som skladateľ :-))...
              ...ako vidím aj zlá reklama je dosť silná reklama...
            • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 19:44
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ...a ešte niečo. Keď už kritizujem a obtieram si o niekoho hubu, tak sa a aspoň podpíšem. Tie "---" ma fakt pobavili. A možno sa niektorý z najväčších kritikov potom nepodpisujú, keď sa tu pýtajú na nie práve najhroznejšie problémy so SW... možno sa mýlim ale ...... kua ....
              • Re: opensource diablo? 13.01.2009 | 20:46
                WlaSaTy   Návštevník
                Presne tak, a navyse si pozriem ze co kritizujem. Ta verzia Greenie uz davno vysla, takze sa nejedna ani o kritiku.
    • Game-baker 13.01.2009 | 23:26
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Chcem sa iba spýtať na Game-baker kód na Google. Čo to je a dá sa s tým nástrojom pod Pythonom urobiť nejaká nová hra ?
      Ďík.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."