Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2009 | 20:14
trkota   Návštevník
Zdravim.
Ked spustim akykolvek film v ktoromkolvek prehravaci - VLC, Totem, Gnome Player, Mplayer, SMplayer, tak mi seka vo fullscreene. Ked je v takom rozliseni ako ma byt, ide v pohode. Dokonca na niektorych prehravacoch mi nejde obraz. Preto by som sa chcel spytat, kde moze byt problem - ci kodeky a ak tak kde by som mohol stiahnut nejake dobre, alebo ci to moze byt mojou slabou grafickou kartou ATI Radeon Xpress 1100.
Vdaka za pomoc.
    • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 12.01.2009 | 21:06
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      skus par dni starsiu temu, ci ti nepomoze
      • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 12.01.2009 | 22:57
        Radovan   Návštevník
        Ja som mal tiez nieco podobne a potom som si uvedomil, ze som nemal nainstalovany original ovladac pre graficku kartu. Skus nainstalovat ovladace pre grafiku.
    • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 12.01.2009 | 23:49
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      nazdar Majo, pravdepodobne mas zapnuty compiz, vypni ho>>efekty plochy>>ziadne
      • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 00:09
        trkota   Návštevník
        pozeral som aj tamtu temu a mam aj nainstalovany spravny ovladac....ale compiz a vsetko nemienim vypinat........asi sa s tym budem musiet zmierit...v SMplayeri to ide asi najlepsie....
        • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:02
          Avatar Michal Kiš (paskaler) Arch Linux, Ubuntu, Mandriva  Používateľ
          Ale mohol by si to aspon skusit, aby si pripadne vylucil problem, ktory mas... ani za to Ti to nestoji? :)
          • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:20
            trkota   Návštevník
            compiz tomu velmi nepomohol.....a ked dam do vlc ten x11 tak mi to ide ako v SMplayeri normalne .....sem tam to sekne....ale uz je to pozeratelnejsie...skusim este najst najnovsi ovladac na grafiku.......
          • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:24
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            podla istoty s ktorou mayko pisal si myslim, ze problemovu mashinu pozna osobne a ze pricina problemu je jasna...

            to trkota: Tipujem, ze mas rok a pol sary notas Asus (tu istu grafiku ma moj spolubyvajuci) - v case kod som sa ho snazil presvedcit na linux (co sa mi bohuzial nepodarilo), som mu rozchodil ubuntu 7.10 a celkom pekne mu to slapalo - filmy nesekal, 3D efekty bezali, po case aktualizoval na 8.04, neskor sa mu to rozsekalo.

            Za radu "pouzi stary soft" ma tu mozno niekto bude schopny ukamenovat, ale mozno je vhodne zamysliet sa nad tim, ci je tvoje zelezo schopne potiahnut vsetko na co si zmyslis ;)
            • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:28
              trkota   Návštevník
              :D no .... s maykom sa sice pozname ale moj komp v zivote nevidel, mam mesacny notebook asus f5rl, intel dual core T2390, 3GB ram, 320 hdd a grafika ati radeon xpress 1100......myslim ze problem bude grafika.....
              • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:36
                Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                sry... aspon vidis ako podstivo sledujem vyvoj HW :D
                • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 01:40
                  Avatar Plado ubuntu  Používateľ
                  ale na svoju obranu musim povedat, ze nesom IT, teda to nemam ani v naplni prace, ani v naplni studia ;)
      • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 18:00
        myxym   Návštevník
        daj si hladat do google compiz-switch, je to mala utilitka ktora funguje ako prepinac compizu on/off ;) a pravdepodobne mas po probleme
        • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 18:02
          myxym   Návštevník
          compiz-switch
    • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 18:47
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      Neviem na aku istotu to mate ze to seka pre grafiku, ale ja som mal podobne problemy kvoli zvuku. Tiez mi sekalo video a zo zaciatku bol v ubuntu 8.10 problem zo zvukom. Ovsem nemam ziadny vyskusany navod na opravu. Jednoducho som chvilu prepinal zvukove systemy(alsa, pulse, oss) a zacalo to ist.
      Ako som pisal, mozno je to blbost ale za vyskusanie nic nedas.
      • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 19:12
        trkota   Návštevník
        to myxym: diki za radu ked ho takto vypnem filmy ficia paradne! a potom ho jednoducho nahodim....fakt diki
        • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 19:31
          Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
          mrzi ma ale ze mi to comp nezvlada....je to dost neprakticke ked kvoli filmu musim vypinat compiz....ale co uz
          Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
          • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 19:53
            myxym   Návštevník
            neboj sa,nie je to koli tvojmu kompu, predpokladam ze je to este nejaka ta nedokonalost compizu ktora sa casom vyriesi
            • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 21:11
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Skôr problém ovládačov grafiky. Na intel grafike mi v pohode ide súčasne aj compiz a aj prehrávanie videa. Ale compiz aj tak nepoužívam.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: Sekaju mi filmy (Ubuntu 8.10) 13.01.2009 | 22:52
                Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
                Ja si tiez myslim, ze problem je hlavne na strane ovladacov ATI, ja mam HP6735s, grafika ATI Radeon HD3200 a problemov s grafikou bolo uz viac: ublne rozbite openGL apalikacie vo fullscreene(pri zapnutom aj vypnutom compize), pri zapnutom compize rozbite vsetko video, luvcview, dokonca gl-setrice:D Na stastie ati vydalo nove drivre(este tusim nie su v repozitaroch) a tie to do istej miery opravili.
                Ich momentalna verzia je 8.56.4 a daju sa najst napr TU. Teraz mi uz len preblikava video pri compize, a refresh x11 ma znervoznuje, taze compiz==disabled. Inac brachovi so shitnou intel grafikou to ide bezchybne dokonca bez proprietarnych ovladacov.