prepojenie 2 pc na dilaku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.01.2009 | 21:27
jany32147   Návštevník
čavte ludia
mam taky ani ne problem .....potreboval by som si prepojiť môj pc s kamošovim lenže ten kamoš byva odomna 500 metrov.....a ja to myslim tak že ako mate prepojenie pc a maš spoločne vzdielane dokumentya napr vzdielanu tlačiaren ....dale by sa to dajak vytvoriť prostrednictvom HAMACHI????????,,
Nevvedel by niekto poradiť ????
diki moc

    • Re: prepojenie 2 pc na dilaku 14.01.2009 | 12:04
      Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
      no podla mna mas dve moznosti,
      precitat si o Open VPN (tieto clanky tu vychadzali pred nedavnom)

      alebo si nainstalujes hamachi (existuje aj gamachi graf rozhranie) stiahnes to tu ked si precitas README najdes tam popis ako postupovat pri instalacii + nastavenia

      co sa hamchi tyka, iba si myslim ze by to tak slo,
      preto by som isiel na to cestou OpenVPN
      • Re: prepojenie 2 pc na dilaku 14.01.2009 | 22:35
        WlaSaTy   Návštevník
        Este pred tym je vhodne skontrolovat typ sietoveho prepojenia. Niekedy je taketo nieco nevhodne, teda ak by aspon jeden mal internet mini cez mobilneho operatora, tam je zdarma obvykle prvych 10Mb alebo 100Mb alebo 1 ci 2Gb (zavisi od pausalu), zvysok sa tvrdo plati podobne ako aj pri niektorych typoch FLAT DSL ktore maju priplatok za internet pocas pracovneho dna (ak to este takto fungue). To by sa mohlo skaredo vypomstit na fakture. Najme ak si medzi sebu bud stahovat filmy.

        Takze na zaklade toho ze dotycny pise ze su cca pol kilometra, tak usudzujem ze obidvaja nemaju flat internet rozumnej rychlosti ale zvazuju ci zaoru do zeme kabel alebo sa presvietia cez WiFi s externou antenkou. Na WiFi moze stacit nejaka zakryta antenka odolna voci dazdu pre vybrane pasmo s dostatocnym vykonom, ak je teda medzi bytmi/domami volna viditelnost. Problemom su naklady ktore mozu radovo viac ako vreckove, ale na druhu stranu ak by chceli obidvaja zdielat internet (napisany len na jedneho), tak sa to moze splatit v priebehu desiatok mesiacov.

        PS.: keby som bol v podobnej situacii, tak zvazim WiFi. Ale to zavisi aj od zarusenia pasma.