Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií

Sekcia: Ostatné 07.08.2005 | 01:39
Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
Diskusné fórum sa nám za polrok svojej existencie pekne rozrástlo, až začalo byť trochu neprehľadné. My sme tomu, samozrejme, veľmi radi, ale pre lepšiu orientáciu a väčšie pohodlie vás, našich návštevníkov, sme sa rozhodli rozdeliť fórum na sekcie. Tu je priestor na vaše návrhy, ako by malo byť rozdelené. Z nich potom zostavíme novú štruktúru fóra. Ďakujeme.
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 28.07.2005 | 03:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      privital by som aj automaticke prihlasenie po prichode na linuxos.sk. ako je napr. na abclinuxu.sk alebo linux.nfo.sk. nie vzdy sa mi chce prihlasovat manualne :)
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 28.07.2005 | 15:19
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        o tom nfo som ani netusil ze na slovensku existuje. diki za link. preco to je vlastne osobitne? preco sa to nespoji. mohla byt jedna stranka aspon by clovek nemusel veci hladat na roznych miestach.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 28.07.2005 | 18:29
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Automatické prihlásenie bude už čoskoro :)
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 14:22
      Avatar SuSEr SuSE, Kubuntu  Používateľ
      Zdravim, myslim ze by nebylo marne neco takove: 1) Distribuce - dotazy uzce zamerene na jednotliva distra 2) Hardware - podsekce by tvorily skupiny hardware 3) Aplikace - podsekce by tvorilo zamereni aplikaci 4) Ostatni - tezko zaraditelne dotazy SuSEr
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 19:52
        Avatar Koli Gentoo  Používateľ
        Idealne by to bolo rozdelit aspon nejako co najskor. Niektore temy sa tu uz strasne vela krat opakuju napr NTFS, Wifi, GRUB, a pritom su niekde na zaciatku fora uplne navody a kto to neprecita tak su tu uplne scestne rady, k danej teme. Prve styri rozdelenia su celkom OK a dufam ze budu este nejake kvalitne podsekcie. Ale mozno by som nedaval medzi hlavne sekcie distribucie, pretoze niektore problemy, ktore su vseobecne potom ludia zadavaju do sekcie podla distribucie aku maju a iny ludia s inou distribuciou potom tieto foldery neprehladavaju. A mozno by som navrhol aby sa do osobneho profilu dala zadat distribucia aku pouzivam aby to clovek nemusel pisat do oznamu.
        • Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 19:57
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Do osobneho profilu sa da zadat distribucia(je to tam ako Používaná distribúcia).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekci 23.07.2005 | 00:27
            Koli   Návštevník
            Ja som to myslel tak ze by sa to zaroven ukazalo niekde pri nicku u zaregistrovanych uzivatelov, pripadne okrem distra dat este polozku o HW configuracii...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do s 24.07.2005 | 01:11
              q-parser   Návštevník
              Toto je vynikajuci napad! Nastavenia v niektorych distrach sa od inych lisia. Rozdelenie sekcii podla distra nie urcite dobry napad, aj kvoli dovodu, ktory si uviedol, ale aj kvoli ich pocetnosti.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 25.07.2005 | 15:38
        Avatar maxl Ubuntu 7.10  Používateľ
        Navrhoval by som pri zadávaní prípevku uvádzať viac či menej povinne (napr. formou rozbalovacieho menu) názov distribúcie. Následne v sekciách 2) 3) 4) uvádzať prispevky rozdelené v podsekciách podľa distibúcii. Zým by odpadla de facto jedna sekcia (1)
        Quis custodiet ipsos custodis?
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 14:32
      Avatar maxl Ubuntu 7.10  Používateľ
      Podľa mojho názoru by bolo vhodné rodeliť fórum podla okruhu problemov (hardware, software, netware, ... apod.). Zrejme by nebolo od veci rozdelit forum aj podla jednotlivých distribúcii, kde by uz boli vnorené spominane okruhy otazok ohladom hardwaru, softwaru, niečo ako prva pomoc začínajúcim užívateľom, problemy s inštaláciou balíčkou ... a pod. Padlo by vhod fultextové vyhladávanie v príspevkoch podľa zadaných hesiel.
      Quis custodiet ipsos custodis?
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 14:40
      borgcube   Návštevník
      taktiez by bodla aj ochrana nickov. ak niekto ma registrovany nick (meno), moze prispievat az po prihlaseny. nieco proti zneuzitiu.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 22.07.2005 | 14:52
        Avatar m@rtin Mandriva Limited Edition 2005  Používateľ
        Račej to rozdeľte na viac skupín ako na menej, Bude sa lepšie hľadať riešenie nejakého konkrétneho problému. Optimálne by bolo takých +-10 /:-?
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 15:42
        Toudy   Návštevník
        To nebude velmi dobre lebo tento server nepodporuje "automaticke prihlasenie" ako je napriklad na abclinuxu.cz, preto sice mam nick zaregistrovany, ale nepouzivam ho..
        • Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 15:48
          borgcube   Návštevník
          myslel som to tak, ze nikomu inemu nepovoli pouzit tvoj/moj nick bez prihlasenia. t.j. ak je dany nick registrovany, mozno ho pouzit len po prihlaseni sa. tam nepotrebujes automaticke prihlasenie.
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 02:43
      titanik   Návštevník
      ja uz som to navrhoval davno, ale co uz. sekcie navrhujem: - hardware - software - net - konfiguracia linux - ostatne a este by sa ich urcite naslo, napr. aj zaradenie distribucie. Radsej viac.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 11:28
        patrik94   Návštevník
        1. distribucie 2. Software 3. Hardware 4. Instalacia (linuxu co ho kolkvek) 5. Konfiguracia internetu 6. Programovanie (Php,Mysql)
        • Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 29.07.2005 | 01:09
          waft   Návštevník
          ja by som este 7. uplni zaciatocnici
        • Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 27.07.2005 | 12:58
          Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
          súhlasím
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 16:22
      TomiT   Návštevník
      Sekciu distribucie by som fakt vynechal. Tazko by sa hladalo. Tych distro je strasne vela. Dal by som tam ale faq kde by boli vybrane scenzurovane navody k niektorym veciam. Napr. ntfs, ovladace apod.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 17:23
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        viac menej suhlasim s TomiT. nemam moc rad delenie tem vo forume na distribucie lebo vela tych tem sa prekriva a kolko x som nasiel odpoved na moj problem v uplne inej distribucii alebo v sekcii nezavislej na type distribucie. ale ked sa pozrimen a "hlavne foraumy ako www.linuxquestions.org a www.linuxforums.org tak tam sa to deli na distribucie.
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 19:23
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      ten kto sa pyta by mohol dostavat e-mailom oznamenie ze sa mu niekto ozval na jeho poziadavku. Neco take ako je to na KDE fore.
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 23.07.2005 | 22:00
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        To by bolo fakt super, to aby dostaval uzivatel mailom pripomienky, resp. oznamenia o svojej otazke na fore -mozno by nebolo odveci vyhladavanie vo fore ako napr. taky lokalny Google :o)
        • Re: Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 25.07.2005 | 16:26
          Avatar m@rtin Mandriva Limited Edition 2005  Používateľ
          vyhľadávanie tu už je, ale ma chybu. Keď si zadáš napr. Mandriva, napíše ti "Vo fóre nájdených 195 výsledkov". Klikneš na to a otvoria sa ti tie vyhovujúce fórumové správy. Keď klikneš na Sata a Mandriva, tak sa ti to správne otvorí, ale keď na Re: Re: Sata a Mandriva, tak nie.
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 24.07.2005 | 01:16
      q-parser   Návštevník
      Mna tak celkom napada, ze okrem tohto vylepsenia fora, by nebol na skodu aj mailing list. Napr. Gentoo ho ma velmi dobre urobeny a aj sa vyuziva. Ja som prihlaseny na nejaky z lists.linux.sk, ale ten sa vobec nevyuziva. Co vy na to?
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 25.07.2005 | 23:48
      Avatar nardew debian  Používateľ
      podla mna cim viac sekcii, tym horsie. max. pocet je podla mna 5 az 7. lebo cim viac sekcii bude, tym viac to bude neprehladne(aj ked to znie pradoxne). ja som za sekcie: hardware programovanie desktop(cize aplikacie, KDE, dalsie window managery...) nieco o konfiguraciach, nastaveniach(myslim take konzolove nastavovania) ostatne tot, je moj humble opinion
      • Re: Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 27.07.2005 | 12:33
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        co by som este zmenil na fore je asi to ze by sa kazdy musel prihlasit aby mohol zadavat otazky. a bolo by dobre keby sa sem potom ludia aj vracali a pisali ci im to pomohlo alebo nie. alebo ako to nakoniec vyriesili. je tu zopar takych prispevkov ktore boli vytvorene a ten clovek sa uz nevratil a ludia sa mu snazili pomoct. ale to asi admin tazko vyriesi. to registrovanie je myslim standard na forumoch co poznam. tak tomu je aj na linuxsoft.cz. aspon by sa ludia normalne prihlasovali a nebol by v tom neporiadok. dalsia vec co som chcel. z skfree.net som spoznal typ forumu postnuke z www.pnphpbb.com. mne sa ten typ forumu celkom paci, vyuziva ho viacero forumov, da sa tam aj celkom fajn vyhladavat. neviem aky mate vy na to nazor.
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 27.07.2005 | 12:34
      Avatar kvaxi redhat  Používateľ
      rozdelit.. lebo mam vtom chaos, a neviem ci dana otazka uz bola polozena
    • Re: Návrhy na rozdelenie fóra do sekcií 07.08.2005 | 01:39
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Tak rozdelenie už je hotové, dúfame, že sprehľadní diskusné fóra.