Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ?

Sekcia: Ostatné 16.01.2009 | 04:48
Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
zdravim
chcel by som sa opytat ako sa da pripojit s ubuntu na nmb....cez sambu mi to nechce ist a smbnetfs som sice nainstaloval no neviem ho spustit....xp co mam vo virtualboxe sa pripoji bez problemov.....nepopieram ze mozno je chyba vo mne a neviem s tym robit - este som to neskusal...
Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
    • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 16.01.2009 | 08:25
      Avatar igor   Používateľ
      no ked mas sambu na tom ubuntu tak sa nepripajas nikde. mas len zdielany adresar.
      • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 16.01.2009 | 08:49
        Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
        ok....upresnim co chcem...napr vo virtualboxe v xp otvorim explorer a napisem \\local a pripoji ma na nejaky 8 terrovy zdielany disk na ktorom je prakticky vsetko....staci na to explorer alebo total commander...a ked to spravim v nautiluse, firefoxe, opere, arore, sambe, gftp, gnome commander - to je jedno tak bud mi vyhodi ze sa nedokaze pripojit, ze nieco nepodporuje alebo jednoducho nespravi nic...neviem o co presne tam ide a chcem zistit co je vo veci...akoze da sa mi odtial stahovat cez xp priamo do sharu ale chcel by som to priamo cez ubuntu....pocul som ze sa to da cez terminal cez midnight commander ci nieco take ale neviem co s tym.....
        Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
        • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 16.01.2009 | 19:21
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja sa v tejto problematike velmi nevyznam ale mne (uplnemu amaterovi v tejto sfere) pomohol program smb4k ktory velmi ucinne pomocou samby zdiela data po sieti (aj windows aj linux) takisto tlaciarne

          bez akejkolvek konfiguracie funguje perfektne (na moje vlastne prekvapenie)

          neviem ci to pomoze a ci som pochopil uplne co pises ale za pokus to stalo
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 16.01.2009 | 20:50
          brano2   Návštevník
          mozno odveci odpoved ale pod linuxom som sa na sambu vzdy pripajal cez smb://server/share
          myslim ze mi to fungovalo pod konquerorom, ale je to uz nejaka doba dozadu..
          • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 16.01.2009 | 22:01
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            podporuje to aj nautilus, a pravdepodobne aj ine prehliadace
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 17.01.2009 | 23:03
            Avatar Plado ubuntu  Používateľ
            podporuje to konquror, krusader aj nautilus ale pravdepodobne pouziva nautilus - ubuntu by ho mal pouzivat standardne ak sa nemylim
        • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 17.01.2009 | 23:00
          Avatar Plado ubuntu  Používateľ
          aaa... pozeram, ze niekto z mladosti

          nech pouzivas ktorykolvek prehladac diskov, napis tam smb://local
          btw... mam pocit, ze v tichto dnoch s localom nieco je (zobrazi mi len jeho Cecko - a na to sa nedostanes; na locala sa nedostal ani spolubyvajuci z XPcka) ale chod na smb://dedinka pripadne ak hladas neieco konkretne, tak pouzivaj lase (podrobnejsie info okolo sharovania v linuxe mozes najst na intranet-e)
          • Re: Ako sa pripojit s Ubuntu na NMB ? 19.01.2009 | 23:11
            trkota   Návštevník
            ....diki....ja som taky k...t :D ide to bez problemov.....