EDGE Zadacom

Sekcia: Hardware a Drivery 25.07.2005 | 01:07
Avatar Koli Gentoo  Používateľ
Zdravim, neviem rozbehat EDGE modem zadacom pod FC3. Postupoval som podla krokov na www.zadacom.sk. Modem mam detekovany na ttyUSB0, takze myslim ze hw, kernel, moduly su OK. Vytvoril som prislusne scripty. Problem je ze ked spustim 'pppd call edge' tak mi vypise 'Connect script failed'. Neviem kde je teraz chyba ci v scripte pre 'pppd' alebo v scripte pre 'chat'. Ale zistil som ze ked okomentujem riadok s prikazom 'nodetach' v scripte pre pppd tak mi nic nevypise, ale ani sa nic ako pripojovanie neudeje. Neviem ako to mam debugovat, resp kde hladat error hlasky, ktore sa pravdepodobne zapisuju do nejakeho logu. Dalsia otazka pre plenum, ma niekto Zadacom modem rozbehany pod FC resp FC3?, ze by problem vychadzal z distra a nie z inej chyby? Dik za nejake uzitocne rady. Apropos: Provider je Orange a pod windowsami sa conectujem viacmenej bez problemov...
    • Re: EDGE Zadacom 24.07.2005 | 16:12
      Dušan   Návštevník
      FC3+Zadacom - úplne bez problémov. Počuj, a máš editovaný prvý riadok v edge súbore? V tom vzorovom je cesta /dev/usb/ttyUSB0, ale Fedora má cestu len /dev/ttyUSB0
      • Re: Re: EDGE Zadacom 25.07.2005 | 00:35
        Koli   Návštevník
        Hej to som urobil ako prve, tam urcite problem nie je. Vie niekto ale co znamena ten prikaz 'nodetach', ktory ked odkomentujem tak mi to nehadze ziadny error ale zaroven sa ani nic nestane...
        • Re: Re: Re: EDGE Zadacom 25.07.2005 | 01:07
          borgcube   Návštevník
          ak je odkomentovany nodetach, pppd nevytvori child proces, ktory sa pripoji na terminal, konsolu aby vypisoval hlasky. teda pri nodetach bude pppd bezat na pozadi, bez akychlovek hlasok, preto ti to nehadze errory. pripadne errory potom mozes sledovat vo /var/log/messages pripadne inde podla distribucie.
    • Re: EDGE Zadacom 23.07.2005 | 15:37
      Toudy   Návštevník
      Pod Mandrivou 2005 LE ide normalne, bez dodatocnych upravovani.. S tymto velmi nepomozem.. :(