opät lilo

Sekcia: Konfigurácia 23.07.2005 | 01:01
hurfo   Návštevník
mam mandrake 10.1, win xp a kubuntu lilo je z mandrake a ja tam potrebujem pridat ponuku na boot kubuntu ale neviem ako na to. Tto mam v lilo.conf: # File generated by DrakX/drakboot # WARNING: do not forget to run lilo after modifying this file default="linux" boot=/dev/hda map=/boot/map keytable=/boot/sk-qwertz.klt prompt nowarn timeout=100 message=/boot/message menu-scheme=wb:bw:wb:bw image=/boot/vmlinuz label="linux" root=/dev/hda9 initrd=/boot/initrd.img append="acpi=ht resume=/dev/hda5 splash=silent" vga=788 read-only image=/boot/vmlinuz label="linux-nonfb" root=/dev/hda9 initrd=/boot/initrd.img append="acpi=ht resume=/dev/hda5 splash=silent" read-only other=/dev/hda1 label="windows" table=/dev/hda image=/boot/vmlinuz label="failsafe" root=/dev/hda9 initrd=/boot/initrd.img append="failsafe acpi=ht resume=/dev/hda5 splash=silent" read-only image=/boot/vmlinuz-2.6.10-5-386 label="kubuntu" root=/dev/hda8 initrd=/boot/initrd.img read-only ale ked spustim lilo tak mi vyhodi ze to nemoze najst ako by sa to dalo nastavit? ps: ked som skusal prekopirovat jadro kubuntu do /boot mandrake a tam mu dat cestu tak mi napise kernel panic
    • Re: opät lilo 22.07.2005 | 23:37
      Marián Ščerbák   Návštevník
      Teda, myslím si, že ak je použité lilo z MDK, vytvoril by som si najprv v adresári /mnt/ adresár napr. ubuntu a slušne upravil /etc/fstab. Ak to už máte, (čo predpokladám, inak by bola otázka položená inak :) dalo by sa /etc/lilo.conf upraviť napríklad takto: image=/mnt/ubuntu/boot/vmlinuz-2.6.10-5-386 label="Ubuntu" root=/dev/hda10 initrd=/mnt/ubuntu/boot/initrd.img-2.6.10-5-386 read-only Samozrejme, všetko upraviť podľa aktuálnej situácie (verzie jadra, partície atď. !!! nezabudnúť !!! spustiť ako root príkaz lilo. Ak to prebehne v poriadku, môžete reštartovať. Musí !!! to prebehnúť v poriadku, čiže treba to dovtedy upravovať. Inak nenabootujete. Dá sa to síce z CD opraviť, ale aj tak vám to neprajem :-)
      • Re: Re: opät lilo 23.07.2005 | 01:01
        hurfo   Návštevník
        Ano mal som to spravene ale kompletny link ma nenapadol ja som daval iba /boot/vmlinuz....... Dik ide to na 1 krat.
    • Re: opät lilo 22.07.2005 | 23:52
      borgcube   Návštevník
      lilo z mdk by som dal do mbr. pri instalacii kubuntu by som pri vybere, kde nainstalovat lilo vybral zaciatok oddielu kde sa instaluje kubuntu (hda8). potom do lilo.conf z mdk (ktore je v mbr) by som pridal tento riadok: other = /dev/hda8 label = kubuntu a do lilo.conf z kubuntu (ktore je v provom sektore hda5) toto: boot = /dev/hda8 image = /boot/vmlinuz-2.6.10-5-386 label = kubuntu root = /dev/hda8 read-only