wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.01.2009 | 18:15
Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
caute,
ked vypnem wifi vo win , tak mi nevie naist ziadne siete v linuxe, a neda mi network manager ani moznost zvolit si vobec wifi pripojenie.
nejde to dovtedy pokial zase nezapnem wifi vo win a potom ide vsetko v pohode. Neviete cim to moze byt , alebo neda sa to nejako nastavit, alebo proste nemam vypinat wifi vo win.
diki
    • Re: wifi 22.01.2009 | 18:29
      Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
      Jednoduchio zapni wifi vo win, potom uz pouzivaj len linux a neni problem :). Inac problem je ze twn uzasny OS vypne wifi hardverovo a potom ho nedokaze nic ine zapnut len win.
      a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
      • Re: wifi 22.01.2009 | 20:49
        Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
        ok, tak diki
      • Re: wifi 23.01.2009 | 12:22
        qwerty   Návštevník
        to je podla mna blbost, info o hardware predava bios, OS s tym nima nic spolocne, win si vypne wifi len sam pre seba,
        ci nie?
        • Re: wifi 23.01.2009 | 19:11
          WlaSaTy   Návštevník
          Nie vzdy.

          Niektore notebooky maju na jednom napajani napichnuty BT a WiFi modul, pricom tieto radia sa daju vypnut vo win pomocou obsluznej aplikacie ktora zapise do nejakeho registra na karte oriznak "nezapinaj sa". V Linuxe to potom ovladac WiFi prezradi, je to vidno vo vystupe prikazu dmesg s tym ze je treba nejako divne prepnut cez bohvieco.

          Presne texty a priklady nedam, nechce sa mi hladat a startovat taky notebook.