???rozbehat tlaciaren HP???

Sekcia: Hardware a Drivery 28.01.2009 | 21:49
Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
Distro Crunchbang 8.10(ubuntu8.10s openboxom)....hellou ludia... potrebujem nejako rozbehat hp 1200 laserjet...nemal som ju pripojenu pri instalacii ...
lsusb prikaz ju najde .... hplip driver( subor .run stiahnuty z hp-sourceforge) pri istalacii vyhlasi ,ze mi chyba cups .. sudo aptitude install cups vyhodi ,ze je v najnovsej verzii ... open office ponukne len generic printer... preinstalovanie hplip a openoffice3 z repo nepomoze...
kus som v koncox....
pripadna pomoc zlepsuje karmu :-)
Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
    • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 28.01.2009 | 22:14
      Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
      Nainstaluj hplip a hpoj (nazov balickov sa moze lisit, takze si pohladaj...).
      A potom zadaj:
      # hp-setup
      A naklikaj si svoju tlaciaren (pocas setup-u musi by zapojena a zapnuta). Toto je najjednoduchsie riesenie.
      • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 28.01.2009 | 22:28
        Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
        select from discovered devices...
        pripojena tlacka tam je vysvietena a najdena ..po nexte vypise toto..
        ppd not file found
        an appropriate ppd file not be found..check your hplip install ....
        v others som nasiel ppd pre laserjet .. len mi dajak nebezi cups daemon....ako ho zapnut ?.. povypinal som dost sluzieb cez sysv-rc-conf ... idem pozriet ci tam omyl sa nestal
        Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
        • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 28.01.2009 | 22:32
          Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
          noo cups mi ide v 2,3,4,5 runlevely... ale v S-ku nie... ale toto som needitoval... idem dat reboot s cups v S-runlevele
          Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
          • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 28.01.2009 | 22:47
            Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
            no nepomohlo.. dajak mi nestartuje cups ...
            Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
            • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 28.01.2009 | 22:57
              WlaSaTy   Návštevník
              S-runlevel je single user, teda jednouzivatelsky runlevel. V nom sa nezvyknu startovat sluzby.

              Ale ten *.ppd si nepodhosil cups-u?
              • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 29.01.2009 | 08:42
                Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                vybral som ho z ponuky v hp setupu.. len mi nebezi cups ... a dik za ten s-runlevel ... aj ked som len singleuser.( ale frajerku mam .. :-) ...) ide koniec mesiaca treba tlacit.... inac ak vies kde to treba prekopčiť tak by som hadam aj zvladol... deci karmy posielam zatial...
                Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
                • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 29.01.2009 | 17:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Tam kde su aj ostatne subory, alebo myslim ze sa to da aj nabrowsit cez web interface.

                  ten PPD je totizto len Printer Paper Definition, subor s vlastnostami podavaca papiera (velkost papiera - letter, a4,... a typy podavacov) niekedy aj s nepovinnou informaciou ci je ta tlacka farebna alebo ciernobiela. Takze ak si uz pyta len ten subor, tak je dost velka pravdepodobnost ze mas nahodeny tlacovy filter a chyba len tato prkotina.
                  • Re: ???rozbehat tlaciaren HP??? 31.01.2009 | 21:34
                    Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
                    dik...pomohlo
                    Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie