Virtualna obrazovka velkost

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2009 | 14:25
Slay3r   Návštevník
Zdravim, po spusteni lubovolnej hry pod wine, ktora bezi na inom rozliseni ako je nastavene na ploche sa sice rozlisenie prepne, hra bezi na fullscreene, ale ked posuniem mysku na okraj obrazovky, cela scena sa posunie a az do velkosti povodneho rozlisenia ("desktopoveho") su cierne pruhy, takzvana virualna obrazovka. Da sa to nejakym sposobom vypnut?

Archlinux up-to-date, Xorg 1.5.3, Kdemod 4.2.
    • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 14:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mozes skusit pustit winecfg a nahodit tam spustanie vo virtualnej ploche napriklad 800x600
      • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 14:56
        Slay3r   Návštevník
        Ano, lenze to je iba ciastocne riesenie, ja potrebujem tu aplikaciu (hru) mat na fullscreene.
        • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 15:00
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          urobi nieco alt+enter?

          mne takto blbla hra a zrazu sa to vyriesilo - len netusim ako :)
          • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 15:07
            Slay3r   Návštevník
            Robi to iba to, ze wine aplikaciu prepne z okna na full screen a spat. Pri fullscreene vsak problem s vacsou obrazovkou ako potrebujem pretrvava.. :(
            • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 19:03
              WlaSaTy   Návštevník
              skus dat do terminalu totok:

              xrandr
              xrandr -s 3
              xrandr
              • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 20:49
                Slay3r   Návštevník
                Nejak nevidim riesenie, toto je zmena rozlisenia na predvolene hodnoty, ale aby som to mohol pouzit na moj problem, musel by som postupovat:

                - zmenit rozlisenie na to, v ktorom bude bezat hra
                - spustit hru
                - vratit rozlisenie na povodne, ktore mam na ploche

                Toto je trochu o nicom, neriesi problem, iba zakryva dosledky, nehovoriac o tom ze na kazdu hru by som musel pisat nejaky script co tieto kroky spravi.
                • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 20:58
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Predvolena hodnota nebude sediet na cisle 3, indexovanom od nuly.

                  Ale este mas dalsiu moznost, skusit ci v poslednej verzii wine uz neosetrili chybu programatora danej hry ktory sa spolieha na OS ze zmeni rozlisenie na povodne. Ak chces riesit podstatu problemu, tak sa obrat na podporu danej hry, ved ju mas predsa legalne a tym padom sa podla medzinarodneho prava na ten produkt vstahuje zarucna lehota.
                  • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 21:45
                    Slay3r   Návštevník
                    Jedna sa o Baldur's Gate 2, pri tejto hre by som sa uz podpory velmi nedockal, okrem toho pochybujem ze spustanie pod wine podporuju. Samozrejme je to originalka.
                    • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 21:58
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Myslim ze sme sa nerozumeli. Hovoril som o vynechani kodu vyrobcom daneho produktu. Ci je to originalka a ci vyrobca podporuje spustanie pod wine nehra rolu. Zarucny servis je povinny zabezpecit predajca/dodavatel a on sa ma dohodnut s vyrobcom/servisom.

                      Ale ak mas tu hru legalne nadobudnutu a uz je mimo zarucnej lehoty, tak mozes pouzit jedno z rieseni ktore tu uz odzneli.
                      • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 22:12
                        Slay3r   Návštevník
                        Je mozne, ze ta stale nerozumiem :)

                        To je ale myslim stale jedno, pretoze sa to deje vo viacerych hrach (napr aj Half-Life 2) a zacalo mi to robit iba na nedavno nainstalovanom systeme. Na vine je xorg alebo KDE, kedze na systeme ktory tam bol predtym (rovnako archlinux, ale velmi neupdatovany s wine rovnakej verzie) to nerobilo, samotna hra je v tomto v poriadku.

                        Skusil by som postupne downgradovat Xorg, lenze balicky starsich verzii uz neviem najst :(
                        • Re: Virtualna obrazovka velkost 29.01.2009 | 22:35
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ano, a ja viem preco. Pred casom to fungovalo tak ako malo a tym padom je najjednoduchsie zvalit vinu na produkt ktory sa zmenil ako posledny. Je pravda ze to obcas funguje a obcas nie, ale to je tym ze program co po sebe nevrati prostredie do povodneho stavu.

                          Ale ak tvrdis ze je to chyba KDE alebo xorg, tak pridaj smajlik.