problém s touchpadom

Sekcia: Konfigurácia 29.01.2009 | 15:48
Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
zdravím.
môže mi niekto poradiť ako mám rozbehať multimedálnu časť touchpadu? typ nb asus m50vc.
dík.
    • Re: problém s touchpadom 29.01.2009 | 20:56
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nedaju sa ti multimedialne prvky nastavit ako klavesove skratky ?? ja som tak nastavil multimedialne klavesy na mojej bezdrotovej klavesnici

      alebo sa ti ten multimedialny mod neda ani zapnut ??

      skus ozrejmit co si skusal a co konkretne nefunguje
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: problém s touchpadom 29.01.2009 | 23:42
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        problém je v tom... touchpad má v prvaom hornom rohu niečo ako tlačítko na aktivovanie tej multimediálnej časti.
        na viste to fungovalo tak. toucpad som používal normálne ako myšku ked som chcel ovládať nejaký prehrávač tak som na to spomýnané aktivačné "talčítko klikol" a rozsvietili sa mi na nom "tlačítaka" na ovládanie prehrávaača(play pause stop...) tedy už nebolo možné kurzor ovládať.

        tak ale teraz to aktivačné "talčítko" vôbec neraguje. takže ja ho potrebujem najskôr nejako aktivovať aý potom by som si mohol nastaviť tie spomínané skratky.
        • Re: problém s touchpadom 30.01.2009 | 17:18
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja viem ako ten touchpad funguje videl som to uz, ale nepomozem ti ked to nejde zapnut

          budes musist iba googlit na anglickych forach ci to niekto neriesil lebo pochybujem ze ze v ceskoslovensku ma niekto z linuxom tiez ten touchpad a aj ho chce pouzit a uz to niekde vyriesil

          prajem vela stastia
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: problém s touchpadom 30.01.2009 | 17:30
      Jardík   Návštevník
      V Linuxu to nefunguje.
      • Re: problém s touchpadom 30.01.2009 | 19:12
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        ale noo. že v linuxe niečo nejde????
        • Re: problém s touchpadom 30.01.2009 | 19:39
          WlaSaTy   Návštevník
          To je dost mozne.

          Tie hovadiny ktore robia vyrobcovia z touchpadov musia mat v windose ovladaiu aplikaciu (scroller na boku touchpadu, numericka klavesnica z touchpadu a najnovsie aj multimedialne tlacitka z touchpadu) ktora sleduje kde sa kliklo na touchpad a ktora potom nasledne vygeneruje nieo ako stlacenie tlacitka. Scroller v Linuxe funguje perfektne (aspon ja som s nim nemal ani najmensi problem), otazkou je ci niekto uzna za vhodne pouzivat tie ostatne "vymozenosti" ze by sa nad takou vecou oplatilo aspon rozmyslat.
          • Re: problém s touchpadom 31.01.2009 | 18:41
            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
            tak zese až tak veľmi mi to nechýba. šetky tie skratky mám na klávesnici, ale ked to tam už mám tak som to chcel aby to aspon fungovalo.