Nove drivery od ATI

Sekcia: Hardware a Drivery 30.01.2009 | 22:19
Avatar lubos679   Používateľ
Zdravim..
No ako som tak studoval tak som prisiel na to, ze AMD uvolnila dokumentaciu k R600/700. Myslite, ze sa dockam 3D akceleracie na OpenSource ovladaci, ktory pouzivam, ak mam cip r635?
Dalej som nasiel nieco o novych ovladacoch od ATI, pod ktorymi by uz nemal blikat obraz pri zapnutom Compize a napriklad prehravani videa alebo hrani nejakej 3D hry. Ma to uz niekto odskusane?
    • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 14:34
      mato   Návštevník
      ja mam tiez ATI graficku kartu, v *ubuntu 8.10 mi tiez seka obraz ked je compiz aktivny. Skusal som uz instalaciu ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run , ale nepodarilo sa mi, vkuse mi vypisuje "adresar je vymazany alebo neexistuje". Postupujem Ctrl+Alt+F2 zadam "mane" a "password", a zadam sh ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run a vypise mi vyssie uvedene. Neviem jak to mam rozbehat. Ked viete prosim pomozte. dakujem Vam
      • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 16:19
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        netreba najprv zabit prostredie ?? (killall gdm, killall kdm)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 16:41
          mato   Návštevník
          mam KDE 4 , dal som ctrl+alt+F2, potom login, password, su heslo roota, zadal prikaz killall kdm potom nasledoval prikaz ./sh ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run a vzpise mi "No such file or directoty"
          • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 16:45
            mato   Návštevník
            po zadani "killall kdm" mi zmizol aj "ati-driver-installer-9-1-x86.x86_64.run" priecinok z plochy
            • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 17:22
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              skus mat ten subor inde ako na ploche a ma ten subor upravene prava na spustanie ??
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 18:06
                mato   Návštevník
                no pod rootom som to robil, uz sa podarilo, ale nastala chyba, po nainstalovani som restartoval pre istotu, pekne nabootovalo, ale uz sa prihlasovacia obrazovka nezobrazila, iba tmava obrazovka, nevedel som sa prepnut ani do textoveho modu ctrl+alt+F2 Akurat reinstalujem cely Linux.
                • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 22:39
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  no ja by som ho najprv skusil nejak zachranit pomocou single user modu alebo live cd (prepisanim xorgu ...)

                  a nebol nahodou ten ovladac chybny ?? zle stiahnuty subor ??

                  neviem s ati grafikami nemam skusenosti
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Nove drivery od ATI 31.01.2009 | 22:42
                  Avatar marcel.h Mint, KDE, Gnome  Používateľ
                  Ja som teraz na Mint 6 Fabia :D a ide mi obraz pekne plynulo bez sekania, aj spolu s Compiz. Mam ATI Radeon HD 2300, a neinstaloval som z Graphic support so stranky amd.
                  • Re: Nove drivery od ATI 01.02.2009 | 13:43
                    Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                    Neviem ako to je v Kubuntu ale v ubuntu mi vzdy finguje tento postup.
                    http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Intrepid_Installation_Guide
                    • Re: Nove drivery od ATI 01.02.2009 | 13:47
                      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                      Este doplnim ze pred tym odstranim tie nainstalovane cez spravcu ovladacov a cez zachranny rezim obnovym ovladac nainstalovany po instalacii autodetekciou.
                      http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,26694.0.html
    • Re: Nove drivery od ATI 01.02.2009 | 21:59
      Avatar lubos679   Používateľ
      Takze som to vyskusal. So zapnutym Compizom a zaroven pri prehravani videa nic !nepreblikava!. Konecne uz nemusim odporucat k Linuxu nVidiu.
      Sem tam to ale prebliklo, asi 3x za cely cas, ked hralo video a zaroven som otacal "rotate desktop", ale to bolo minimalne bliknutie, takmer som to ani nepostrehol.
      • Re: Nove drivery od ATI 02.02.2009 | 14:58
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        je velmi zaujimave ze opisujes bliknutie ktore si nepostrehol :-DD

        hlavne ze vsetko funguje ako ma
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Nove drivery od ATI 02.02.2009 | 16:49
          Avatar lubos679   Používateľ
          Takmer som ho ani nepostrehol!
          :-D