hladam nieco ako autocad, ale...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2009 | 23:41
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim...

hladam nieco ako autocad, len samozrejme jednoduchsie. Konkretne na kreslienie log.

Logo v autocade nakreslim za minutku - vdaka dobre nastavitelnemu snapovaniu, teda pouzivaniu logickych bodov (stred usecky, roh na stvorci atd), a tiez vdaka moznosti zadavat v liste suradnice. taktiez vyborna vec su ekvidistanty (teda rovnobezky) a moznost orezat.

no a nieco take... existuje v linuxe? trapim sa vo velkom s inkscape, co veru take dobre (na to co ja potrebujem a este ak zoberiem do uvahy moje skusenosti) nie je... ma niekto nejaky typ?
    • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 00:03
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      QCAD?
      sudo apt-get remove windows
      • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 00:08
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        qcad ma vsetky spominane veci?
        • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 09:50
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
          qcad ma toto vsetko a este viac :)

          sam v nom robim bakalarku - bytovy dom, a az na tu rychlost pri 1000+ ciarach sa mi zda ovela lepsi vo vsetkych veciach nez autocad.

          ked ho potrebujes vyuzivat viac tak odporucam kupit professional verziu (stoji nejakych 700,- sk), je to oproti oss verzii (ktora je stara nejaky ten rocik) dost rozdiel
          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 00:11
      ello   Návštevník
      pozri,
      skoro až na konci stránky tu
      aj_tu

      a niečo aj takto nájdeš tu
      • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 10:52
        Avatar zeleno MX Linux  Používateľ
        Pozri stránku http://www.tech-edv.co.at/lunix/CADlinks.html
        Môžeš vyskúšať aj Cadstd lite, ide cez Wine. http://www.google.sk/search?hl=sk&q=cadstd+lite&meta=
    • Re: hladam nieco ako autocad, ale... 31.01.2009 | 11:23
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,

      V autocade robim uz asi 12 rokov a momentalne mi ho najviac pripomina (aj co sa tyka funkcii) QCad, mam ho nainstalovany pod OpenSUSE a je to OK.
      Skusal som, hladal som,.... a zatial mi to vychadza na spominany QCad. Nainstaluj a skus, uvidis, ci ti bude vyhovovat.
      Viem, že nič neviem.