Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.02.2009 | 15:44
Avatar tycoonx   Používateľ
Zdravím, som čerstvý linuxák a neviem ako dalej... Na notebook Toshiba P100 PSPADE som natiahol zo starsieho DVD greenie linux ubuntu 7.04 feisty , Zvuk mi pri live CD fungoval aspon na filmy no po inštalácií absolutne nič.. na vyber mam 2 kanaly a to : HDA Intel (ALSA mixer) a Conexant CX20549 (Venice) (OSS mixer) ... no ani z jedného nič nejde.. mal by to byt conexant no vtedy sa ikona reproduktora zobrazi s krizikom . ked zapnem alsa mixer tak mp prehravac vyzera ze hra ale z reproduktorov nejde nic.. vselijake navody som nasiel no moc som z nich nepochopil.. ledva nainstalujem balik s programom... existuje sposob ako updatnut driver? pripadne pouzit driver z WinXP ? (ani cez wine nejde zvuk)
    • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 16:02
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      najprv by som skusil novsie ubuntu (uz su 3 novsie, posldne je 8.10) respektive novsiu verziu greenie (4r1 ci aka)

      potom sa treba pohrat s nastaveniami zvuku a aj mixera
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 17:11
        Tomáš Pružina   Návštevník
        Riešil som podobný problém,
        a väčšina ľudí vravela, že stačí stiahnuť z netu iné jadro pomocou synapticu.
        Po 25 minutach googlovania som zistil že mam nastavene mute na front fpeakeri.
        Hamba mi.
      • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 17:47
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        r2 :)

        uplne suhlasim. to ubuntu uz davnejsie nie je podporovane a to greenie na ubuntu 7.04 bolo... no, zacinal som :)
        • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 19:37
          Avatar tycoonx   Používateľ
          no vam sa to mozno zda ako starina ale pre mna je linux ako keby vysiel pred tyzdnom :D akurat som docital manual na ubuntu...nj mal som zacat skor..ale vtedy som este veril na santu , ze deti nosia bociany a windows
    • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 19:18
      Avatar tycoonx   Používateľ
      aha...takze mam siahnut po novom ubuntu...nuz..dufam ze to bude podobne lebo este som si nezvykol na toto a uz novsie ..mal som vela komplikacii s instalaciou.. a ked sa podarilo tak ho idem mazat lol
      • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 20:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no mozes zostat aj pri greenie... nove je ovela lepsie ako to co mas ty :)

        ak by si chcel presny link... http://greenie.sk:8080/greenie-4ir2.iso
        • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 21:20
          Avatar tycoonx   Používateľ
          uz som ho stiahol... a programy? kde mozem stiahnut repozitar na posledne verzie? lebo predpokladam ze CD verzia bude čistejšia.. a v rucnej inštalácií ešte trochu mátam.. vďaka
          • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 22:21
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            kde ho najdes? no... mas na to ikonku ktora Ti nastavi hned repozitare. najdes ju v zelenom jablku ako "poinstalacne nastavenia". staci raz tuknut a hotovo
            • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 22:25
              Avatar tycoonx   Používateľ
              aha ..tak potom super ... konecne nieco bez kazdomesacnej reinstalacii ... ale tak skusal som aj pcr knoppix niekedy v 2005 no nezaujal... potom to bude uz len formou updatovania? alebo vyde nove jadro a mozem zas stahovat?
              • Re: Ubuntu 7.04 - Nejde zvuk 02.02.2009 | 23:03
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                RTFM :)

                takto... linuxove distribucie funguju pomerne jednoducho. ked vyjde v januari 2009, tak ma softver z januara 2009 (alebo asi skor december 2008 :P). jadro, programy, vselico mozne...

                knoppix z roku 2005 bol fajn - v roku 2005. teraz je to uz davno zabudnute, teda viac menej...