Zdielanie netu cez Wifi - Debian

Sekcia: Konfigurácia 06.02.2009 | 13:46
kunio   Návštevník
Zdravim. Mam komp na ktorom bezi Debian a sluzi to ako taky domaci router. Zdiela to net od providera na 3 pocitace doma, zatial cez kabel. Okrem toho na nom mam aj ftpcko a apache. Problem mam vsak v tom, ze by som chcel aby sa tie pocitace mohli napajat cez wifi, nie cez kabel, cize aby ta masina s debianom zdielala ten net cez wifi, proste ako ked kupite wifi router (tu krabicku). je to vobec mozne? a prosim poradte ako.
Dakujem :)
    • Re: Zdielanie netu cez Wifi - Debian 06.02.2009 | 18:13
      kunio   Návštevník
      prosim poradte, som bezradny lebo som uz aj kupil wifi kartu a netusim ako na to
      • Re: Zdielanie netu cez Wifi - Debian 06.02.2009 | 18:37
        bhujanga   Návštevník
        Napis aku WiFi kartu mas (vyrobca, typ, revizia, chipset).
      • Re: Zdielanie netu cez Wifi - Debian 06.02.2009 | 19:29
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        clark connect je distro specializovane prave na vytvorenie routra s PC
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: Zdielanie netu cez Wifi - Debian 06.02.2009 | 20:50
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no ja nie som odbornik ale nestacilo by vytvorit novu wifi siet (a zabezpecit ju) a na nu sa pripajat ako na hocijaky iny pristupovy bod

      akurat neviem ako vytvorit siet lebo ked to ksusim v ubuntu tak sa tvari ze siet vytvoril ale po chvili napise ze sa na nu nepripojil a ziadny iny pc ju nevie najst
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Zdielanie netu cez Wifi - Debian 10.02.2009 | 10:34
        Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
        V prvom rade si musíš nastaviť wifinu ktorou budeš ten signál šíriť po byte. Nejaká zmena IP pre prístup zo 192.168.1.1 na niečo iné. Takisto zmena hesla admina je základ. Potom si tam ešte nastav IP adresu, východziu bránu atď. od tvojho providera alebo čo potrebuješ na pripojenie bežne pod LAN. Je dobé si nastaviť aj nejaké to šifrovanie ak to tvoja wifina podporuje. A ten typ šifrovania si potom nastav aj na tých zariadeniach, ktoré chceš pripojiť.