Remerge xorg-x11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2009 | 14:08
Avatar asi Gentoo  Používateľ
Som na gentoo pomerne novy. Po notebooku pri jeho instalacii som si xorg seerver emergol s podporov fglrx a vesa kym nahodim ati driver. No na rozdiel od notbooku moju SX690 (ati radeon X1200) fglrx nepodporuje no podporuje hu otvoreny radeon driver. teraz nemozem postavit nanovo xorg s podporou modulu karty radeon kedze v emerge som nasiel len riesenie ak by sa Zmenila premenna USE ktore balyk xorg-x11 nema ziadne.
unmerge neni riesenie koly mnozstvu zavislych programov.
Ako remergnut balyk
Dakujem
    • Re: Remerge xorg-x11 08.02.2009 | 14:22
      ujo   Návštevník
      teraz nemozem postavit nanovo xorg s podporou modulu karty radeon kedze v emerge som nasiel len riesenie ak by sa Zmenila premenna USE ktore balyk xorg-x11 nema ziadne.
      tejto vete som nejak nepochopil ;)

      inak xorg-x11 pouziva VIDEO_CARDS flag, man emerge
    • Re: Remerge xorg-x11 08.02.2009 | 17:42
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ako už bolo povedané do make.conf pridať VIDEO_CARDS="vesa radeon" a reemergnúť xorg a jeho zavislosti (emerge -uDNva world, či @world alebo ako je to teraz v móde).
      • Re: Remerge xorg-x11 08.02.2009 | 23:33
        Avatar asi Gentoo  Používateľ
        DAkujem, Skoda ze po tade som sa dostal.
        Problemom je ze emerge nekompiluje baliky pokial sa nic nezmeni .
        To znamena ze balik stiahne prejde testom a neskompiluje.
        Jediny pripad je -N (newuse) alebo nieco ako odroda --reinstal new-flag problem je ze tie preinstaluju iba balyky kde sa zmenila USE A tu nemam aku zmenit a zmena vydeokarty nepomoze aby som ho presvedcil nech ho preinstaluje, cakat na dalsiu verziu sa mi nechce...
        • Re: Remerge xorg-x11 08.02.2009 | 23:54
          ujo   Návštevník
          emerge -av xorg-x11
          • Re: Remerge xorg-x11 09.02.2009 | 00:26
            Avatar asi Gentoo  Používateľ
            Vdaka ale to nic nemeni na tom ze ho stiahne, rozbaly, zysti ze je uz v systeme v tej istej verzii a neskompiluje.
            • Re: Remerge xorg-x11 09.02.2009 | 19:35
              WlaSaTy   Návštevník
              emerge -DvtN world

              pozri si co znamena parameter "N" pre emerge. man emerge.
              • Re: Remerge xorg-x11 09.02.2009 | 20:13
                Avatar asi Gentoo  Používateľ
                N znamena --newuse. co sa stahuje len na baliycky kde sa zmenila USE. Zmena inych konstant napr VIDEO_Cards neni obsiahnuta Kedze spomenuty balyk nema USE ziadne nemozem ich zmenit.

                Rozmyslal som nad kompilaciou rucne. neviete neake riesenie ako najst vsetky pace ktore emerge vklada. Aby som ich mohol aplikovat?

                Kedze sa cez pocitac pripajame viacery nechcem ryskovat... kedze -v vypyse len balyky a nie pace (patch).
                • Re: Remerge xorg-x11 09.02.2009 | 20:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Skusal si to? Lebo ja ano a vysledok si mozes pozriet aj sam. A daj si pozor na presny nazov a velkost pismeniek.

                  PS.: pouzil som to v minulosti (ked ma zaujal ovladac radeonhd) a aj teraz ked som si docasne pridal dummy video driver nech to uvidim.
                  • Re: Remerge xorg-x11 11.02.2009 | 22:18
                    Avatar asi Gentoo  Používateľ
                    Ja nekopirujem prikazy bez toho aby som vedel co pysem takze to s velkostou pymen je jastne...
                    Inak dakujem za pomoc.
                    Syce som koly vymene ziarovky musel prestavat dom, no vyzera ze my xorg bezyna radeone.
                    emerge world-u som sa vyhybal, lebo i napriek blokovaniu daneho qt sa my ho snazy vorld nainstalovat KDE4 miesto KDE3.5 no vdaka spomenutemu zakazu vyhodi chybu. teda emerge world u mna fungovat nebude. No i tak to preslo cez xorg balyk :-)
                    • Re: Remerge xorg-x11 11.02.2009 | 22:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Problem je ze ak si nastavoval premennu VIDEO_Cards, tak to nemohlo fungovat. Keby si vsak zmenil premennu VIDEO_CARDS, tak to prejde podla ocakavani. Teda tak, ako som pisal, tak ako je to zdokumentovane a tak ako to aj fungovat ma. Inak to ani fungovat nemoze.

                      Ale ak si namiesto letmeho pohladu do manualu prestaval dom, tak sa ozvi kedy ti to gentoo chcypne. Myslim ze s tvojim pristupom sa z neho znova stane Enoch, ale len pre Teba.

                      PS.: to blokovanie KDE3 a KDE4 je sposobene tym, ze ti chybaju aj ine premenne, teda ze si ich nazval ynak.