Žiadna detekcia HDD

Sekcia: Hardware a Drivery 08.02.2009 | 20:34
Avatar desann   Používateľ
čaute, v linuxe som zatial lama, nainštaloval som si ubuntu cez windows XP SP3 a mám jeden problém. Nezobrazuje mi HDD ani DVD mechaniku (mechaniku len po vložení disku) . Systémové súbory mi ukazuje že mám vložené v nejakom "Filesystem" , cez toto sa dá ale dostať normal do HDD ale cez /host.
Chcel by som aby mi harddisk normálne zobrazovalo ale nvm ako na to. Mám IDE HDD.
    • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 00:05
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Poviem to detailne.
      V linuxe je (skoro) vsetko subor. aj hardisk je len specialny subor subor. Aj adresar je len specialny subor.
      Na to aby si si mohol hardisk prezerat musis povedat linuxu ako tento typ suboru otvorit (tak ako si to musel urobyt s pdf ci jpg) a on ti ho za odmenu pripoji miesto hociktoreho adresara (Ja som zvykol mavat C: na ploche ako adresar "Wokna"
      Na otvorenie tohoto suboru potrebujes NTFS-progs (alebo nt3fs alebo ntfs -3G)
      Riesenie: Pomocou tvojho oblubeneho spravcu balyckov nainstaluj ntfs-progs
      Na kontrolu pripajania Diskov pre novacikov je sykovny nastroj KwikDisk (tiez ho najdes v spravcovy balikov)Ak chces pocut pokrocile riesenie daj vediet.
    • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 10:01
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ja len doplním, bez pátosu, že sila Linuxu spočíva aj v takzvaných How-To, v tejto dobe už aj Wiki. jedno Ubuntu Wiki je tu:
      http://wiki.ubuntu.cz/
      Tvoje konkrétne riešenie, opisujúce aj tvoj problém je v tej Wiki tu:
      http://wiki.ubuntu.cz/Podpora%20z%C3%A1pisu%20pro%20NTFS
      Preto Ti chcem vrelo doporučiť začať čítať túto spomínanú Ubuntu Wiki a skúšať si to v Tvojom Linuxe, lebo sa naozaj veľa dozvieš.
      Držím palce..
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 19:31
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokial si instaloval to ubuntu cez Wubi alebo v VMWare ci niecom inom (ako aplikaciu do windows) a nie ako normalny OS na svoj vlastny disk, tak je toto chovanie vlastnost a budes si nan musiet zvyknut.

      Ohladne rad pre NTFS3G, tak na tie by som pomyslel az ked by som to mal nainstalovane ako plnohodnotny operacny system. Vynimkou by bolo pripojenie externeho USB disku s NTFS :)
      • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 19:49
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ja som to pochopil tak, že autor threadu tým:
        "... nainštaloval som si ubuntu cez windows XP SP3 a ... "
        myslel to, že najprv tam mal WinXP a potom spustil inštalovanie druhého OS (dualboot). Ale teraz po prečítaní tvojho postrehu som zistil, že nič nie je ako bolo ...
        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 20:12
          WlaSaTy   Návštevník
          Pohoda, to /host si malokto vsimne. Obvykle namiesto neho ludia automaticky precitaju /media a vobec sa nad tym nepozastavia. A to s cdrom, to uz fakt netusim. Wubi nepapam.

    • Re: Žiadna detekcia HDD 09.02.2009 | 19:51
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Tak, desann, ako to vlastne je ?

      Popíš, ako si inštaloval to tvoje Ubuntu ?
      Inštaloval si z LiveCD, alebo z DVD, alebo z prostredia WinXP alebo ....
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Žiadna detekcia HDD 10.02.2009 | 16:04
        Avatar desann   Používateľ
        mno však som to už hovoril na začiatku témy. inštaloval som to normálne windows installerom. teda som mountol vo win iso obraz ubuntu a nainštaloval. neinštaloval som to cez boot + live pretože stým som tam mal trošku problémy... Ale to je jedno to teraz riešiť nechcem.
        • Re: Žiadna detekcia HDD 10.02.2009 | 18:53
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          AHA ..
          Tak ti poradím, nainštaluj si Ubuntu ako druhú partíciu, Ubuntu má všetko potrebné na to, aby to bola len klikačka ...
          oto si budeš spúštať cez dualboot obidva OS.
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."