OOo auto hypertext

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.02.2009 | 10:45
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Mám malý problém. Píšem ročníkovú prácu a keď chcem spraviť v dokumente nejaké zmeny, napr. zmazať slovo, automaticky mi celú vetu označí ako hypertextový odkaz a nejde to vypnúť alebo neviem ako.
Prosím pomôžte, lebo namiesto písania stále bojujem s dokumentom.
Kde vypnem, aby to automaticky nenahadzovalo hyp. odkaz.?
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 11:37
      Avatar Vlastimil Ott Mandriva Linux  Používateľ
      Podle mě to není žádný odkaz, ale zaznamenávání a zobrazení změn v dokumentu. Zobrazování vypneš pomocí Úpravy | Sledování změn | Zobrazit, ve slovenské verzi to bude pojmenované nějak podobně.
      LinuxEXPRES.cz | OpenOffice.cz | openMagazin.cz | E-Ott.info
      • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 12:35
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        ee je to modrým podškrtnuté a označené ako hypertextový odkaz a priradí k tomu adresu, ktorú mám niekde inde v dokumente, ako zdroje.
        Už som to vypol v automatických opravách, ale aj tak akékoľvek vloženie textu cez shif+insert označí ako hypertext.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
        • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 13:51
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          hodis nam priklad textu?
          • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 14:21
            Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
            No inak ma to nenapadlo ako sem hodiť screen.

            Takto to vyzerá klasicky tu
            a takto po tom čo som za vetou zmazal bodku.

            Pre istotu som vypol aj to sledovanie zmien a nič. Stále to robí.
            PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
            • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 16:46
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              coze? a to ta nenapadlo ten riadok zmazat a dat nanovo?

              akoze keby si pisal www.prikladnastranka.sk tak pochopim... ale toto?
              • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 17:17
                Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                Chlape ale to bol len príklad. Keď to mažeš tak sa to posúva na celú vetu a navyše ak to chcem znovu napísať tak je to rovno takéto.
                Asi bola chyba, že som najprv do dokumentu vložil zoznam použitých odkazov a potom som nad to začal písať.
                PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 17:19
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  veru. riesenie je jednoduche - zmaz posledne dva riadky a mas to
                  • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 17:31
                    Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                    Lenže ja nestojím o riešenie kde budem mazať niečo čo v texte potrebujem a už to tam mám.
                    Uvítal by som skôr možnosť nastaviť formát strany ako čistý text bez nejakých automatických nastavovaní hyperlinkov.
                    PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
                    • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 17:37
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      pisal som manual na ubuntu (ktory teraz prepisujem) a tam som sa s tymto casto stretaval. opravenie vsak bolo okamzite.

                      inak casto som kombinoval OOo s leafpadom - skopirovat do leafpadu, skopirovat z leafpadu, akekolvek formatovanie zrusene...
                      • Re: OOo auto hypertext 10.02.2009 | 18:59
                        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
                        Stano dikes. Tak toto fakt pomohlo. Aj keď je to pritiahnuté za vlasy, ale aspom nejaké riešenie.
                        Dúfam, že sa na linuxfeste stretneme. Síce v ten deň odovzdávam túto prácu, ale do obeda by som to mal stihnúť.
                        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512