nieco ako jukebox na mince

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.02.2009 | 10:26
Avatar mmiikkeess   Používateľ
Zdravim pani,

mám aplikaciu pre linux a potreboval by som aby sa spustalaq so systemom (to nieje problem) a aby sa vypnutim aplikacie vypol aj system. Pouzivam ubuntu 8.04 a chcem sa spytat ci vie niekto poradit neaku formu ako toto dosiahnut, staciaspon link na neaky clanok alebo nieco s touto tematikou.

za vasu pomoc dakujem
    • Re: nieco ako jukebox na mince 13.02.2009 | 12:49
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      jednoducho za spustanie tej aplikacie pridaj: &&poweroff
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: nieco ako jukebox na mince 13.02.2009 | 17:24
      mmiikkeess   Návštevník
      mno &&poweroff nepomaha :(

      este nieco ak dam tuto aplikaciu do zoznamu spusti po starte nabehne vo svojom defaault rozmere a ja by som ju potreboval fullscreen teda aby to fungovalo tak ze zapnem PC nabehne app a nic ine nemozem robit. Ak app vypnem, vypne sa aj pc :(

      dajte nieeeco prosiiiim
      • Re: nieco ako jukebox na mince 13.02.2009 | 17:27
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        zadaj do terminalu prikaz: poweroff
        pocitac by sa mal vypnut, je mozne ale ze nemas na to dostatocne prava. v takom pripade skus: shutdown -h now

        mozno by pomohlo viac keby si povedal aku aplikaciu pouzivas, aby sme vedeli ako nastavit ten fullscreen

        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: nieco ako jukebox na mince 13.02.2009 | 19:03
          mmiikkeess   Návštevník
          Ydravicko,

          mno s tou aplikaciou, je to client pre spravu IP kamier :) Soft zial nemoyem poskytnut takze ten fullscreen asi musim pohladat na nete. Ale dik ya ochotu.

          maj sa
          • Re: nieco ako jukebox na mince 13.02.2009 | 20:03
            WlaSaTy   Návštevník
            Predpokladam ze je to software ktory spustas cez .Autostart v grafickom prostredi. Ja osobne vidim niekolko moznosti:
            1. zneuzit staru klavesnicu s tymi troma tlacitkami (vylnut, uspat a prebudit) z ktorej sa da urezat a vyvedie sa do krytu len "vypnut"
            2. pustit na pozadi shell skript ktory pri vypnuti aplikacie zdetekuje ze proces nebezi a vypne komp
            3. pridat softwerove tlacitko do aplikacie
            4. vypinat ten stroj na dialku a sledovat ci bezi pocas pracovnej doby
            5. nezakryvat vypinacie tlacitko na bedni ktore generuje prikaz na vypnutie systemu (nemyslim vypivac ktory odpojinapajanie)

            PS.: kto je preboha dodavatel ze nedodal vypinac a preco ma mat sluzba pravo vypnut monitorovaciu stanicu?