quagga manuálna inštalácia

Sekcia: Konfigurácia 15.02.2009 | 16:57
ferop   Návštevník
Zdravím tak konečne som na 100 percent nainštaloval quaggu avšak nebolo to cez manuálnu inštaláciu ale cez internet príkazom # apt-get install quagga
pri manuálnej kompilácii som najskôr zadal príkaz # apt-get install build-essential na inštaláciu kompilátorov a dalších potrebných vecí . Potom som zadal ./configure, make, make install . Kompilácia prebehla bez chýb takže som uvažoval že by quagga mala byť nainštalovaná. Ale ... nebola. Jediné čo som zaregistroval bolo v zložke /usr/local/etc konfiguračné ukážky ako ripd.conf.sample (ukážka) atd. Avšak v zložke /etc sa priečinok quagga nenachádzal takže chýbali aj konfiguračné súbory ktoré mali v tejto zložke byť.

Nemá niekto skúsenejší vysvetlenie kde som urobil chybu pri manuálnej kompilácii?? za odpovede Ďakujem.
    • Re: quagga manuálna inštalácia 15.02.2009 | 19:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pretoze sa asi defaultne instaluje do /usr/local, kde aj patria uzivatelom instalovane veci. ak si to chcel tak ako pises, mal si upravit volbu prefix pri configure (./configure --prefix=/usr).
      • Re: quagga manuálna inštalácia 15.02.2009 | 21:10
        feriop   Návštevník
        avšak v mojom prípade quagga nainštalovaná manuálne nebola pretože po zadaní príkazu #apt-cache policy quagga mi vypísalo že quagga nie je nainštalovaná . Avšak z internetu sa quagga nainštalovala bez problémov pretože po zadaní rovnakého príkazu už bola nainštalovaná. takže toto je ten problém ktorý neviem vyriešiť.
        • Re: quagga manuálna inštalácia 16.02.2009 | 08:30
          kipikasa   Návštevník
          mas v tom riadny hokej chlapce. chybaju ti zaklady prace s pc a pritom ides riesit take veci...
          • Re: quagga manuálna inštalácia 16.02.2009 | 08:59
            feriop   Návštevník
            namiesto aby si mi pomohol a aby som tom hokej nemal si mi napísal toto tak dík
            • Re: quagga manuálna inštalácia 16.02.2009 | 19:25
              kipikasa   Návštevník
              to ako keby som radil zacinajucemu cyklistovi ako sa skace bunny-hop...
              • Re: quagga manuálna inštalácia 16.02.2009 | 21:29
                feriop   Návštevník
                ale no ták tak zlé to snáď nebude ale samozrejme priznávam že v linuxe som začiatočník
        • Re: quagga manuálna inštalácia 16.02.2009 | 09:52
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          nevypisalo ti to preto, lebo si to neinstaloval cez balickovaci system ale zo zdrojakov...
          • quagga manuálna inštalácia 17.02.2009 | 10:46
            feriop   Návštevník
            binárka je nainštalovaná v /usr/local/include a /usr/local/lib . takže sa chcem teraz len opýtať či mi stačí ručne doklepať konfiguračné súbory a uložiť ich na miesto im určené v dokmentácii?? za odpoveď ďakujem.