linux pripojenie vo windowse

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.02.2009 | 19:48
martin   Návštevník
ahojte potrebujem sa pripojit na ssh protokol cez windows aplikaciu. konto mam vytvorene a cez putty som ho preveril cize ide. poterbujem daky emulator linuxovej/unixovej konzoly pod windowsami cez ktory sa tam da connectnut a vykonavat prikazy.

nasiel som cyqwin, aj sa mi podarilo vytvorit cez neho spojenie s ssh ale hned sa to spojenie ukoncilo neveite ako ho nechat otvorene?

vyhodilo mi prikazy vytvorene po connectnuti a potom exit code
ENTER-quit

pripajal som sa prikazom ssh (moja ip)
potom standard meno a heslo

neveite kde robiim chybu ked sa mi hned uzavrie spojenie?
    • Re: linux pripojenie vo windowse 17.02.2009 | 20:18
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Sak riesenie je prave putty vo windose ja tak normalne spravujem linux masiny. Je to normalna konzola v ktorej vies robit cokolvek na linuxe.
      • Re: linux pripojenie vo windowse 17.02.2009 | 21:09
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ak som to správne pochopil on robí vlastnú aplikáciu, v ktorej chce využiť ssh spojenie.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: linux pripojenie vo windowse 17.02.2009 | 21:18
          martin   Návštevník
          aplikaciu robym ale nejde mi to to ako ju spravit poterbujem sa pripojit na ssh a potom tam vykonat par prikazov ktore mi budu sluzit ako kontrola mojej roboty.
          lenze neveim ako sa tam tie prikazy zadavaju .... to je momentalne jedine s cim potrebujem poradit.
          okamzite po stalceni enter mi ukonci connect s ssh.

          martin
      • Re: linux pripojenie vo windowse 17.02.2009 | 21:12
        martin   Návštevník
        prosim vies poradis ako sa tam zadavaju prikazy? lebo je tam enter - quit
        neveim ako sa tam zapina consola a ako sa do nej zadavaju prikazy


        dakujem
        martin
        • Re: linux pripojenie vo windowse 17.02.2009 | 22:25
          Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
          Nieco nebudes mat v poriadku s tym ssh serverom alebo uctom uzivatela. Normalne ked sa cez putty pripojis na ssh tak najprv je klasicka otazka ohladom kluca ze ci ho chces akceptovat a potom by si mal dostat prompt na meno uzivatela a nasledne heslo.

          Ked zadas spravne heslo mal by si skokncit priamo v konzole kde mozes zadavat prikazy.
          mal by si mat v okne riadok podobny tomuto:
          [user1@PC1 ~]$

          Skus skontrolovat ci ma ten tvoj user cez ktoreho sa prihlasujes v konzole nadstaveny shell ktory sa ma spustat po prihlaseni.

          malo by to byt v /etc/passwd a mal by tam mat daco taketo:
          user1:x:500:500:Plne Meno:/home/user1:/bin/bash

          /bin/bash hovori o tom ze uzivatelovi user1 sa po prihlaseni spusti bash shell.
          • Re: linux pripojenie vo windowse 18.02.2009 | 22:10
            martin   Návštevník
            hmm asi to bude tak asi nebudem mat povolene prihlasenie kde je moznost zadavat prikazi. aj ked som skusal daky ten framework v programovacom jazyku a zadal tam daky command tak sa spojenie ukoncilo. tak ak je to tak ze mam zakazane tam vykonavat prikazy tak potom uz nieje co riesit v tejto teme. prosim uzavrite ju

            dik

            martin