Graficke prostredia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.02.2009 | 12:45
Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
Nieco mi stale vadilo a to bolo najst si rychle, jednoduche ale pekne graficke prostredie, Gnome je fajn, KDE je az moc pre mna, no nakoniec som nasiel nieco zaujimave :

LXDE

http://www.lxde.org/

skuste ho aj vy :

sudo apt-get install lxde (v bubunte)

potom lne Logout a zmenit relaciu na lxde a log in.

A dalsie :
http://xwinman.org/index.php
    • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 14:13
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      lxde je fajn, ma pcmanfm... inak aj xfce je fajn.
    • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 14:22
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      [peter@ajbiemko ~]$ apt-get install lxde
      bash: apt-get: command not found :-)

      lxde je fajn.. vadi mi jedna vec - ovladanie hlasitosti nie je interaktivne
      • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 14:30
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nefunguje na pocitacoch IBM :)
        • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 18:36
          WlaSaTy   Návštevník
          Na ktorych? AS/400, S390 alebo na nejakych inych?

          Hmmmm.
          • Re: Graficke prostredia 19.02.2009 | 11:07
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            len som si robil srandu...
            • Re: Graficke prostredia 19.02.2009 | 21:11
              WlaSaTy   Návštevník
              My víme, my též.
      • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 23:29
        Pepo   Návštevník
        A co tak to skusit instalovat ako root?
        • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 19:08
          Avatar pejta Archlinux  Používateľ
          :-D ROFL
    • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 14:32
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vo fedore je od fedora 10. dokonca je moznost ho instalovat uz pri instalacii (teda vybrat si ho ako default vm)
      • Re: Graficke prostredia 18.02.2009 | 21:15
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Zaujimave je ale ze stale nevzniklo nejak naozaj nove prostredie s inym vlastnostami ovladania, lista + menu ma uz nejak nebavi a s dockmi ako awn som sa vo win vysantil az az. Chcem mat uprostred monitora len jednu rozpravajucu gulu alebo nieco take.... :D
        • Re: Graficke prostredia 19.02.2009 | 08:26
          Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
          Ta gula mi pripomenula tiez nieco okruhle.
          Radial context menu alebo tiez pie menu.

          Stano by mohol niekde take nieco pridat do Greenie. To by som ho uz potom vyskusal.
          Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
          • Re: Graficke prostredia 19.02.2009 | 10:13
            Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
            Nieco som nasiel ale neskusal zatial:

            http://markusfisch.de/?PieDock

          • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 17:42
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            zeby plasmoid daisy? :P
            • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 21:27
              Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
              To si hladal od februara? :-) Ci si si len tak spomenul na forum, ked si videl Daisy?

              Daisy poznam, ale to je "application launcher" a ja som vtedy myslel skor kontextove menu. (Hral niekto Neverwinter Nights na Linuxe?)
              Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
    • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 21:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja mam radsej openbox aj ked sa trosku tazsie nastavuje
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 21:37
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        lxde je openbox.. len pridali panel, pcmanfm a nejake drobnosti
        - peace, not war -
        • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 22:23
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ved vravim ze mam radsej openbox :-D
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 22:39
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          LXDE akurat testujem. Na opensuse je naozaj vymakany! Plocha funguje podobne ako na Gnome/Kde, ale narazil som na jeden problem. Siet sa nastavuje cez LXNM a ten nie je moc dokonceny, takze wifi mi to sice najde, ale nepripoji sa [WPA/WEP kryptovanie mu nic nehovori, aj ked ponukne moznost na zadanie hesla]. Skusam pouzit knetworkmanager, ktory je standardne dodavany v suse, ale ked sa mi uz zobrazi v paneli, aj sa pripojim, tak sa panel zacne mrvit, dosloven! Zacne sa zvecsovat a zmensovat zhruba o 20px a toto robi vkuse, dokym nezabijem knetworkmanager. Musim prist na to ako to obist, lebo LXDE urobilo na mna silny dojem. Zere po spusteni nieco malo nez 150 mega a je rychly ako selma Gepard!

          Question :: neviete co moze blbnut na LXDE v spojeni s knetworkamangerom? A stretli ste s bugom skakajuceho panelu?
          • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 22:49
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            no podarilo sa mi to oje*at :) vypol som toho manazera siete, ktory je tam ako default, a pouzivam knetworkmanager :) LXDE je uzasne
            • Re: Graficke prostredia 06.06.2009 | 23:25
              Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
              ja pouzivam Ceni :) uplne najsamlepsia vec na network :)
              - peace, not war -
            • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 00:10
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja pouzivam wicd ako network managera
              a mas pravdu lxde je super ako vsetky light prostredia ked sa primerane upravia na pouzitelne
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 00:40
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                mam uz len problem s jedinou vlastnostou, inac som si uz totalne zamiloval openbox (resp. asi setko na *box, lebo predtym som fical na fluxboxe).

                Automount sa ako riesi?
                • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 00:46
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  no ja toto potrebujem len na notebooku kde mam openbox pridany v ubuntu (teda ku gnome)

                  a ked potrebujem pustim si z gnome to co treba (pre automount mylsim ze staci nautilus, mozno gnome-settings-daemon) aj gnome-panel,alebo nm-applet, podla toho co chcem a co potrebujem (na vsetko mam v kontextvovom menu pripravene skratky pripadne skripty)

                  viem ze je to protiucelove ale funguje to pomerne slusne
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 01:12
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    neviete niekto ako vyvolat to openbox-menu co sa otvori ked kliknem pravou mysou na plochu, klavesovou skratkou alebo ako take chovanie nastavit

                    zislo by sa mi to vtedy ked mam nejaky program (najma ked je ich viac) fullscreen (alebo len maximalizovane) a potrebujem to menu
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 01:15
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                      a este ako spojazdnit klavesove skratky, napriklad tie z gnome (co sa o ne stara) co treba pustit aby fungovali ??
                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 02:03
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        klavesove skratky su asi najlahsia vec, ktora sa da spojazdnit na LXDE. Vychadza z openBoxu, takze original stranky, kde je aj dobre vysvetlene ako hladat spustace cez xev, a este nejaka osobna stranka o nastaveni openboxu
                        • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 02:53
                          Lukas Vesel   Návštevník
                          skusali ste u ANTICO ?
                        • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 15:37
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                          tu druhu stranku poznama pouzivam je tam celkom dobry openbox guide ale o skratkach je tam toho pomenej (nic co by som vedel zuzitkovat)
                          za to prve dakujem idem sa s tym pohrat
                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 23:21
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  no tak automount funguje dobre :) ono je to tam uz implementovane, len ja som tam daval prazdne CD-RW :D takze suma sumarum. LXDE alias OpenBox je skvely
    • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 17:43
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      LXDE som objavil asi pred polrokom aj ja a od vtedy ho pouzivam na starom PC, kde mi slape uplne krasne. Vcera som trochu kukal na nete po inych prostrediach a objavil som FVWM-Crystal a tiez sa mi paci. Ma s tym niekto skusenosti? Nastavuje sa lahko alebo je to zlozitejsie? Pripadne co tomu prostrediu naozaj chyba?
      • Re: Graficke prostredia 07.06.2009 | 18:28
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        FVWM-Crystal som skusal a testoval. Je to super prostredie, avsak je dobre iba pre ubuntu, preto ze tam su na neho snad vsetky balicky. Mne tam neislo pozadie dobre nastavit, ale zas moc som sa v tom nevrtal, takze neviem, mozno by to aj slo. Menu sa mi nedarilo dobre upravit. Systray nejako blbol. Keby boli take dobre balicky na suse ako na blbuntu tak by som do toho siel.