KSysGuard

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2009 | 01:41
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
Pouzivam Debian a mam taku malu otazocku kolko sa vam zaplni miesta na ramke ak si spustite debian, firefox, amarok. Lebo mne KSysGuard vypisuje ze mam na ramke zaplnenych 730MB, co sa mi v ziadnej distribucii predtym nestalo, aj pri dost velkej zatazi som mal maximalne zaplnenych 500MB a to som mal toho spusteneho hojne. Teraz mam susteny Iceweasel a Terminal v KDE 3.5.10 a mam zaplnenych 730MB a ak spustim lubovolny dalsi program mam tak pouzita ramka sa zvetsi radove o par MB. Poprosim vas o vysvetlenie co vlasten tych vyuyitych 730MB, je to nejake alokovane miesto pre procesi ktore zostava aj po vypnuti tychto procesov? Lebo po start systemu mavam zaplneny len nejakych 300MB.
    • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 08:54
      peto   Návštevník
      isto je to 3.5-kde KDE?

      KDE 4.2 s plazMou sama zerie 420MB RAM k tomu 220 MB X Windows a ovlkadac k nvidia Firefox s 8 extensionami nejakych 60MB pri starte a mas tam nieco okolo 700MB.
      • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 10:50
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        no popravde pouzivl som Arch a KDE, a po starte mi to velmi hodnotu 400MB neprekracovalo
        • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 20:01
          peto   Návštevník
          je otazka, co vsteko sa nataha

          popravde mi v KDE3.5.10 firefox zaberal 1,2GB pri 800 taboch, v KDE4.2 to robi uz pri 200 taboch
          • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 20:12
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Tak spat ku mojej otazke, vpodstate firefox moze zaberat 1.2GB pri 800 taboch, no len ja som mal otvoreny len 1 tab, spusteny amarok, a KPackage a zaberal my 700MB ak swap:500kb, ako nahle som vsetko naspet povypinal tak cuduj sa svete mal som zaplnenych 680MB a ziadne ine procesy mi nebazali vsetko ako pri starte systemu. A moja otazka znie ci si debian toto miesto len alokoval a moze ho pouzit hocikedy bez swapu?
            • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 21:29
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              A nepomylil si si to nahodou v tych grafoch v Ksysguard vyuzitie pamate uzivaletala a cache?
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
            • Re: KSysGuard 20.02.2009 | 21:30
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              A nepomylil si si to nahodou v tych grafoch v Ksysguard vyuzitie pamate uzivaletala a cache?
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
              • Re: KSysGuard 21.02.2009 | 01:21
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                Aha ano asi mas pravdu, teraz som si ninstaloval Conky a ten mi ukazuje ze pouzivam len 350MB tak ako modra cast grafunieco ako application a potom som si vsimol ze ten zvisok je nieco ako cached, kedsom presiel mysou na te KSysGuard graf pre ram. Dik za napomenutie.
                Moja chyba, povazujte prosim tuto dikusiu za bezpredmetnu.