Xsane a root

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.02.2009 | 03:35
Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
Caute. Prosim poradte mi. Mam skener Canon 660 U. Normalne mi fungoval pod X sane. Teraz ho najde len ak dam rezim root. V tomto rezime robi hociake blbosti. Tak sa chcem spytat ci to treba nastavit niekde skener aby ho naslo normalne a nie iba pod root alebo je nafigu Xsane. Pouzivam Mandrivu 2009. Vdaka za vsetky odpovede. Tak cest Linuxu a s Windowsom naveky pokoj.
    • Re: Xsane a root 25.02.2009 | 15:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Ked som to robil pred par rokmi, tak mi stacilo pridat uzivatela do zodpovedajucej skupiny. Nieco ako scanner alebo lp, nespomeniem si a stroj mam trochu od ruky teraz.
      • Re: Xsane a root 25.02.2009 | 20:51
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        Vdaka za odpoved, ale nevedel by si si spomenut na postup lebo neviem kde to mam v konfiguracnom panely povolit. Hladam a nic.
        • Re: Xsane a root 02.03.2009 | 07:39
          WlaSaTy   Návštevník
          Vedel, len to ma maly problem. Mandrivu som v zivote neskusal.

          Skus sem dat vystup z sudo scane-find-scanner ci ako sa to volalo.
          • Re: Xsane a root 02.03.2009 | 21:03
            Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
            noooo. One chcel som este povedat ze som v Linuxe zaciatocnik ktoremu sa nechce večne trcat v Billovich gatiach a zatial moj najvacsi zakrok v Linuxe bolo ze som si nainstaloval skype, takze ak by si mohol mi napisat nejaky postup. To co sa tyka prihlasenia v konzole ako root to ovladam ale ako urobit vypis z vystupu tak tomu som sa este nedostal. Dakujem
            • Re: Xsane a root 03.03.2009 | 15:17
              WlaSaTy   Návštevník
              Ten postup zacina vystupom z toho programu (pod rootom, cez sudo alebo su). On vypise aky typ zariadenia je pouzite ako scanner a potom staci pozriet na vlastnosti daneho zariadenia v /dev alebo v /sys (vlastnik, skupina, ostatny). Z toho bude jasne ci Ti staci sa pridat do nejakej skupiny alebo ci je potrebne mierne upravit hotplug tak aby dal tie prava zodpovednym (nie zodpovedajucim) uzivatelom tak aby reflektoval s tojimi potrebami.

              PS.: ozaj si nespomeniem, ale da sa to prejst