pýta login na live cd

Sekcia: Komunita 27.02.2009 | 17:44
Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
Viete mi poradť? Stiahol som si PCLinuxOS 2007 a chcel som ho vyskúšať cez live cd, ale keď ho nabootuje, pýta si to nejaký localhost login, neviete čo tam mám napísať alebo čo mám s tým urobiť?
    • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:19
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      keby si sa pozrel na tu uvodnu obrazovku lepsie tak tam mas napisane: guest guest /root root
      co je meno/heslo

      btw, ak chces PCLinuxOS, poobzeraj sa po PCLInuxOS2009BETA3, co je momentalne najcerstvejsi release. je to sice beta, ale stabilitou predci aj standardny release inych distier.
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:34
        Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
        no to som chcel najmä len vyskúšať popr nainštalovať na jeden slabší notebook ktorý sa až tak veľmi nepoužíva. a práve že quest ani root neberie.
        • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:44
          Avatar lubos679   Používateľ
          A len root a ziadne heslo? Tiez nejde? V nejakom distre to tak tusim bolo...
          • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:46
            Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
            no mna sa nepýta aj na meno a aj na heslo. chce to len jednu vec, a to localhost login. a tam nejde ani root, ani quest, ani vselico ine
            • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:57
              Avatar lubos679   Používateľ
              Cudne...to v grafickom prostredi alebo v konzole?
              • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 18:58
                Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
                v grafickom. v konzole sa moc nevyznam, ale myslim ze som to aj v nej spustil a to iste
                • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 19:05
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Skus tam napisat "root" a heslo ziadne. Skus napisat "root" a heslo "root". Skus nenapisat nic a heslo tiez nic...ale to je blbost :-D Nezda sa mi to..podla mna jedna z tychto moznosti musi ist. Skus este ci si sa nepomylil.
                  • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 19:09
                    Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
                    hej ved skusam, ale nic. a hovorim ze odomna nepyta teraz dve veci, cize meno a heslo, ale len login, cize asi meno. a dalej ma nepusti
                    • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 19:13
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Ked si vypyta "login", napises mu "root"...a ako ta dalej nepusti? Co napise? Co spravi?
                      • Re: pýta login na live cd 27.02.2009 | 19:30
                        Avatar Peter Gergely Ubuntu 9.04  Používateľ
                        nechápem čo s tým je, lebo teraz mi nabootovalo live cd v pohode, bez ten obrazovky kde to po mne niečo chcelo. ale aj tak dakujem za snahu pomoct