Instalacia bez CD,USB,FDD

Sekcia: Ostatné 03.03.2009 | 19:37
Avatar shano   Používateľ
Na booku mam xubuntu 8.10 no namoj vkus je to moc pomale kedze sa jedna o starsi notebook celeron 600, 128ram. Rad by som nieco starsie ibaze CD-mechanika dosluzila. Takze otazka je nejaky sposob ako spustit instalaciu priamo v xubuntu instalacku by som mal bud na zvlast partici alebo na usb(s USBnebootuje) neviem co bude lepsie... Poprosim vas teda o pomoc :) ked tak napiste aj nejake distro co by ste teda odporucili... aby mi hlavne nastartoval pod 10minut nie ako teraz :D a nech zvlada cca operu a 3konzoly aby som sa rychlo pohybovat a necakat 30s ako teraz kym ma prepne na druhe okno :) Este raz dik za odpoved
BTW suflik na 2.5ku disk nemam
    • Re: Instalacia bez CD,USB,FDD 03.03.2009 | 20:21
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Zaujímavá distribúcia na pomalé stroje (celeron 600 je pomalý??? mne linux dokonca s KDE krásne bežal na 200MHz .. akurát RAM je málo) je DSL. Čo sa týka inštalácie máme tu možnosť nabootovať z USB alebo vytiahnuť HDD, hodiť do inej mašiny a nainštalovať tam.
      • Re: Instalacia bez CD,USB,FDD 04.03.2009 | 10:57
        Shano   Návštevník
        nikto nic viac ? :( ty si to zle precital mam tam napisane ze bootovat z USB sa mi neda keby sa dalo tak no problem a disk nemam tiez kde prehodit lebo book 2. co mam ma sata2. Nieje nejaky sposob ako spustim tu instalaciu priamo z Xubuntu a trebars na 2hy odiel nahodim dalsi.... No a seka mi to secko nvm ako to tebe slapalo na 200ke
    • Re: Instalacia bez CD,USB,FDD 04.03.2009 | 11:21
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Neustále sa opakujúca téma.... :-) S. Hoferek pre vás túto dilemu pekne spracoval v DATABÁZE ZNALOSTÍ. Pozri si na konci jeho článočku ďalšie odkazy na túto NEUSTÁLE sa opakujúcu "zombie" tému.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Instalacia bez CD,USB,FDD 04.03.2009 | 11:23
      dash   Návštevník
    • Re: Instalacia bez CD,USB,FDD 04.03.2009 | 11:38
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Táto diskusia bola vyriešená.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."