Xubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.03.2009 | 08:46
Avatar krupino   Používateľ
Vcera vecer som instaloval xubuntu z USB kluca, najprv to vyzeralo v poriadku, chcelo to pripojenie na internet, tak som pripojil nakoniec som mal na vyber z viacerych moznosti vybral som poslednu a to xubuntu desktop (neviem ci som neurobil tomto chybu lebo mam noteb.) Nakoniec to zahlasilo, ze to uspesne prebehlo a ze mam restartovat ale predtym mam vybrat von instalacne medium (vytiahol som USB), stlacil enter, notas sa restartoval, po uvodnej obrazovke kde sa da dostat do biosu naskocila uplne cierna obrazoka, v lavom hornom rohu blika biela ciarka, viac nic. Znovu som skusil boot z USB, objavil sa Error 21. Co s tym? Vopred dakujem za kazdu radu.
    • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 10:10
      Peter S.   Návštevník
      Xubuntu s tým nemá nič.
      Zjavne počítač nenašiel ani grub (boot loader)
      Máš predstavu ako máš rozdelený disk a kde by sa mohol nachádzať grub? Inštalačný proces *buntu si presne nepamätám ale asi sa tam niekde vyberá, že inštaluješ grub a kde...
      ak máš nejaké livecd, tak si pozri rozvrhnutie disku a hľadaj grub. Bud bude na malej samostatne partícií, alebo v adresari /boot/ v systémovej partícii...
      Další postup podľa toho čo zistíš...
      • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 10:21
        Avatar krupino   Používateľ
        Pri instalacii sa ma to pytalo, ci chcem disk nejako rozdelit alebo ho pouzit cely, kedze tam okrem linuxu nic nebude tak som dal pouzit celý disk. Urobil som chybu?
        • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 10:31
          Peter S.   Návštevník
          Nie, to je uplne OK
          v BIOSe máš tento disk uvedený medzi bootovacimi zariadeniami?
          Ak sa vieš na ten disk pozrieť, či tam máš ten adresár boot a v nom grub - to by bolo najlepšie...

          ďalší možný problém je, či máš na disku MBR...

          Kedže si inštaloval z usb, tak možno ti ten grub dalo tam - ale to je len môj divoký odhad..... ako som písal takmer nepoznám inštalátor *buntu
          • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 10:46
            Avatar krupino   Používateľ
            Ano, disk je v biose je nastaveny na boot ale ako sa do neho pozriem to netusim, cez bios to asi nejde a okrem biosu je uz len cierny screen s bielou blikajucou ciarkou v rohu.
            Co to je MBR?
            • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 10:57
              Peter S.   Návštevník
              na disk sa pozrieš cez akékoľvek liveCD linuxu..
              možno by si mohol skúsiť reinštalovať grub, ale na to opäť potrebuje liveCD, ale možno to pôjde aj cez inštalačné CD.

              Asi by bolo najlepšie zase nabootovať inštalačné CD/USB a vybrať len inštaláciu grubu, ak je to možné....

              A hlavne vybrať správny disk a nepomýliť si to s USB kľúčom.....

              Pre začiatočníka je to asi dosť komplikované, aj ked ono to až také zložité nie je...

              • Re: Xubuntu 04.03.2009 | 11:01
                Avatar krupino   Používateľ
                Vyskusam ked sa vratim z roboty domou,
                zatial vdaka