Loadtek Express karta

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.03.2009 | 16:39
Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
Zdravím. Rad by som rozchodil Loadtek Express kartu-flash-OFDM Wireless device, aj keď na inštalačnom cd pre Vistu je aj ovladač na linux no píšu že je to pre Red Hat. A ja mam na booku Debian lenny. Skúšal som to podľa tochto návodu:
1. To build the driver open a terminal session and type "make clean" then
type "make" to create ft1000usb.ko device driver.
2. Create a folder /etc/flarion and copy ft3000.img to that directory.
3. Type the command insmod ./ft1000usb.ko to load the driver.
4. Plug in the Expresscard (or USB device) and wait couple seconds for the blue link led to blink.
Remark: Due to machine interop,if you meet problem when unplug and replug then you need to reload
driver after unplug and replug. i.e. rmmod ./ft1000usb.ko and then insmod ./ft1000usb.ko
ale dajako sa z toho neviem vysomáriť. Jednoducho mi debian tieto príkazy neberie.
Pýtal som sa pána Googla ale nič som nenašiel. Možno ešte nejadé Deb. Wiki to tiež zkúsim. Ale medzi tým by som bol rád keby niekto vedel poradiť.
Ďakujem.
    • Re: Loadtek Express karta 04.03.2009 | 17:13
      dusan   Návštevník
      Príkaz insmod treba zadávať ako root (su resp. sudo)
    • Re: Loadtek Express karta 04.03.2009 | 22:52
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Tu je asi najnovšia verzia tvojho linuxového ovládača.
      Ak ho ešte nemáš, stiahni si ho, odzipuj a v súbore README máš postup, všetky kroky ako root.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Loadtek Express karta 05.03.2009 | 09:28
        Avatar mirkokrasko book: Zorin 4 desktop: Arch  Používateľ
        Dakujem za odpovede. Tento ovládač už mám. Nezostáva mi níč iného len skúšať ďalej.