Nejde internet ale internetove aplikacie ano

Sekcia: Konfigurácia 04.03.2009 | 21:14
Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
Ahoj lidi. Nebude ziadnou novinkou ked poviem ze mam problem. Mam notebook a nainstalovanu mandrivu, ktora mi do dnesneho dna isla ako tak v pohode. Moj problem je ten ze ked chcem aby mi siel internet musim mat aktivne pripojenie cez kabel a cez wifi. Aplikacie vyuzivajuce internet idu v pohode. Tento stav trva uz dva dni. Neviete co mam zle nastavene. Diki za kazdu odpoved.
    • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:36
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      a ako sa to prejavuje ze nejde internet?
      ako inac ako cez aplikacie pouzivas internet?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:39
        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
        Prejavuje sa to tak ze nejde nacitat stranku na ziadnom prehliadaci. Palikacia skype vsak slape v pohode.
        • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:44
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pozri si nastavenia pre dns.
        • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:44
          Avatar pejta Archlinux  Používateľ
          zrejme nemáš správne nastevený DNS server. do /etc/resolv.conf si pridaj riadok
          nameserver adresa_dns_servera
    • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:38
      Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
      Zabudol som dopisat ze ked jedno pripojenie zrusim tak internet prestane ist ale aplikacie vyuzivajuce pripojenie ktore zrusim sa pripoja cez funkcne pripojenie.
      • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 21:48
        Avatar lubos679   Používateľ
        Trochu nechapem. Na Internet sa pripajas cez kabel, a ked sa pripojis, ide ti iba Skype a nenacitava stranky?
        Ked pripojis WiFi, idu aj stranky?
        No povedal by som, ze mas nejaky problem s DNS servermi. Ake to mas pripojenie cez kabel? A od akeho providera?
        Alebo si skus nastavit DNS priamo v Mandrive, napriklad OpenDNS. Primarny server: 208.67.222.222, sekundarny:
        208.67.220.220

        • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 04.03.2009 | 22:21
          Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
          Pochopil si to spravne. Skype sa pripoji v poho cez hocijake pripojenie ale prehliadace idu len ak mam aktivne obe pripojenia. Ak odpojim wifi alebo kabel nedaju sa mi nacitat stranky.

          Prve v tejto chvili som vymazal pevnu IP ktora by nemala byt aktivna. Lebo som mal oznacenu moznost pridelenie z DHCP. Vyzera to ako keby som mal nastavene ine DNS, lebo teraz to uz ide ako ma.
          • Re: Nejde internet ale internetove aplikacie ano 05.03.2009 | 10:25
            Avatar lubos679   Používateľ
            No ak tvoj modem, router alebo co to mas, je zaroven aj DHCP server, nechaj tuto moznost zapnutu. Aj ja to tak mam - natiahne si DNS aj IP adresy.
            No ale to je jedno, hlavne ze to funguje ako ma.