mandarake

Sekcia: Ostatné 31.07.2005 | 09:52
pista   Návštevník
cauko , potreboval bz som pomoct s instlaciou. Cize vlozim CD do mechaniky nabootuje ho a objavi sa obrazovka ci chcem instalovat [enter} alebo F1 , nedam nic automaticky sa spusti instalacia, vypisuje nejake vecicky a potom je cela cierna (modra) obrazovka kde je ALT+F1 (toje ostat pri tomto pohlade ktory mam ) potomm ALT+F3 to je okno kde vypisuje nejake veci a ALT+F4 tiez vypisuje nejake veci . co mam robit dalej , lebo ku ziadnu oknu co som cital navod som sa nedostal. mam namysli okno s tymi vecami kde sa instaluju balicky, licencia atd..... prosim helpnite mi dik :-))
    • Re: mandarake 31.07.2005 | 09:52
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Skús pozriet Ako nainštalovať Mandrake 10.0, dúfam, že to ti pomôže.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: mandarake 29.07.2005 | 11:54
      Avatar - ScoRpio - http://Notes.MartinFrano.info  Používateľ
      Keď začínaš s Linuxom tak by som ti doporučil SuSe linux. s MDK mam len zle skusenosti..po naistalovaní som siel nastavit siet zmrzlo to, nieco som robil a zas to zmrzlo..nech mi nikdo nepise ze mam zly HW ked na XP pohode distro . FC 3 uplna pohoda slackware tiez..vada je mandriva..ruky prec !!
      http://Notes.MartinFrano.info
      • Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 14:05
        f0f0   Návštevník
        Netrep somariny...
        • Re: Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 15:56
          DanoD   Návštevník
          mne mandriva ide bez problemov vsetko na prvu supu
      • Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 16:51
        Avatar Nathan <!--  Používateľ
        Aj mne to mrzlo, pri inštalácii lila stačilo vypnuť ACPI.. Mandrake JE na prvý krát JEDNA Z NAJLEPŠÍCH distribúcií..
        <!--
    • Re: mandarake 29.07.2005 | 16:04
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      co vypisuje? ake veci? staci komp na graficku instalaciu? (konfiguracia)
    • Re: mandarake 29.07.2005 | 16:46
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Spusti instalaciu v textovom rezime (stlac F1 a dozvies sa ako). Mimochodom, kazda distribucia obsahuje na instalacnom cd adresar doc, ktory obsahuje aj navod na instalaciu (alebo priamo subor install.txt) . Ten sa da precitat na akomkolvek pocitaci s akymkolvek OS. Odporucam najprv precitat (estte lepsie vytlacit), potom instalovat.
      • Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 17:59
        lolo   Návštevník
        ahoj mam len otazocku , ako dlho sa asik instaluje mandarake ? uvazujem ze si ju dam , chcem len vediet ze jak asi dlho , priblizny odhad . diky
        • Re: Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 18:02
          Drakster   Návštevník
          aby si sa nabuduce nemylil, je to MANDRAKE alebo po novom MANDRIVA
    • Re: mandarake 29.07.2005 | 23:13
      lolo   Návštevník
      ahoj mam len otazocku , ako dlho sa asik instaluje mandarake ? uvazujem ze si ju dam , chcem len vediet ze jak asi dlho , priblizny odhad . diky
      • Re: Re: mandarake 29.07.2005 | 23:22
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        to je relativne, base system je zachvilu. samozrejme to zavisi od poctu balickov a vykonnosti stroja
      • Re: Re: mandarake 31.07.2005 | 02:35
        zz   Návštevník
        Cau, cas potrebny na instalaciu zavisi od poctu zvolenych balickov .. z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze na vykonnom stroji prebehne instalacia s default balikmi, ktore ponuka instalator, za cca 20-25 minut, mozno aj menej.
    • Re: mandarake 30.07.2005 | 20:49
      pista   Návštevník
      co by som mal vidiet ked dam ENTER a spusti sa instalacia ? len chcem vediet ci dobre na to idem dik
    • Re: mandarake 31.07.2005 | 02:48
      Avatar nardew debian  Používateľ
      pokial si pamatam, tak vyber jazyka