Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2009 | 17:02
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Chcem sa opýtať či niekto nemá skúsenosti so Skype v Ubuntu 8.10, na www.skype.com je len verzia pre Ubuntu 7.04-8.04, tú mám naintalovanú v 8.10 a akosi mi to veľmi hapruje... Dá sa rozbehať Skype v 8.10 tak aby sa dalo používať? So skype mám problém aj vo Windows XP, ktoré mi beží pod VirtualBoxom, skúšal som nainštalovať aj staršiu verziu ako je najnovšia 4.0, ale vždy pri prihlásení klasická hláška, chyba v programe, odoslať do Mrkvosoft centra...

Ďalej, Firefox pri surfovaní zaberá 120MB pamäte, neviete ako je to možné, respektíve či je to bežné. Mám otvorené 4 karty a na žiadnej nie sú ani flashové prvky.

Chcel som ešte niečo napísať, ale už neviem čo ... Zatiaľ by mi stačili odpovede aj na tieto otázky, vopred ďakujem :-)
    • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 07.03.2009 | 17:22
      Avatar lubos679   Používateľ
      Skype? Mne funguje Skype na 32bit Ubuntu uplne bez problemov. Co konkretne ti na nom hapruje?
      Firefox a 120MB pamate je uplne bezne.
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 07.03.2009 | 19:13
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Nuž, zapnem ho, vždy keď niekomu niečo napíšem, tak mi pred správou napíše šltý trojuholník s výkričníkom (predpokladám, že tým chce naznačiť, že správu neodoslalo). Keď mi niekto volá, tak mi to zvoní, ale nedá sa to ani dvihnúť ani položiť, klikám jak šalený, ale nič z toho... Keď volám niekomu ja, tak volám a vidím indikáciu, že volám, potom to zmizne a začne to zvoniť, no človek na druhom konci nič nepočuje ani nevidí, žeby som mu volal... Príde mi to tak ako keby som niečo spravil a skype to spraví o 5 minút neskôr. Skúšal som skype odinštalovať a nainštalovať nanovo. Nuž nepomohlo to, neviem kde môže byť problém, pretože na začiatku (pri fresh inštalácii Ubuntu) mi to fungovalo korektne...
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 08.03.2009 | 10:03
          Avatar lubos679   Používateľ
          Ked ukazuje zlty trojuholnicek, znamena ze to neodoslalo. Pripojenie k Internetu je bez problemov?
          Mas 32 alebo 64bit Ubuntu?
          No ja by som skusil otvorit Synaptic, a dat uplne odstranenie Skype, a nasledne zmazat zlozku z /home/*** adresara. Je to skryta zlozka ".skype" . No a skus ho nainstalovat znovu, co to spravi. Lebo so Skype na Linuxe som este nikdy nemal ziadny problem, ani na Ubuntu....
          • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 08.03.2009 | 10:24
            Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
            skor to vidim na stav, ktory uz dlho trapi skype. vela userov a malo "superuserov", teda nodov. aj mne sa to stavalo, ale posledny mesiac-dva je viac-menej v poriadku.
            http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
            • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 08.03.2009 | 10:37
              Avatar lubos679   Používateľ
              Hmm aj to je mozne, aj ked neviem neviem. Ja nemavam so Skypom ziadny problem, a pouzivam ho viac ako rok, takmer kazdy den.
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 08.03.2009 | 10:46
          ---   Návštevník
          ja mam skype pre u8.10 priamo z medibuntu repozitara a nie je ziadny problem, skus ho nainstalovat. Su tam dve verzie, skype a skype-static.
          • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 09.03.2009 | 22:23
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            a aký je rozdiel?
    • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 09.03.2009 | 22:31
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      To skype nefunguje ani po reinštalácii... Ani z medibuntu, neviem už ako to rozbehať :-(
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 09.03.2009 | 22:34
        Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
        Nechápem, momentálne mi nefunguje ani Pidgin... Keď ho zapnem, píše mi: Verzia klienta, ktorého používate, je príliš stará. Prosím aktualizujte ho na http://pidgin.im

        Keď tam prídem, tak pre UBUNTU sa dá stiahnuť len SOURCE a to nainštalovať neviem :-( Neviem prečo mi to takto zrazu krachlo... Keď dávam preinštalovať cez synaptic, tak nefunguje :-(
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 09.03.2009 | 22:36
          Avatar lubos679   Používateľ
          Pravdepodobne urobili v ICQ nejaku zmenu v protokole v tychto hodinach.
          Skus pockat, mala by sa coskoro vyskytnut oprava Pidgina v updatoch.
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 09.03.2009 | 22:35
        Avatar lubos679   Používateľ
        Ake mas Ubuntu? 32 alebo 64bit verziu?
        Lebo Skype je len pre 32....aj ked mne to neblblo ani pri 64bite.
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 10.03.2009 | 22:04
          trkota   Návštevník
          mal som podobne problemy so skypom...treba len nastavit ovladace zvuku, mikrofonu v skype nastaveniach - ja som zmenil vsetko na druhe od vrchu ale nic sa nestane - treba restartovat komp a potom mi uz fical v pohode :)
          • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 10.03.2009 | 23:56
            Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
            Hm... nefunguje ani toto :-(


            Mám ASUS F3E a niečo som už so zvukom robil na začiatku, keď som inštaloval Skype... Riešil som to v tejto téme http://linuxos.sk/forum/15421/index.html a robil som to podľa tohto návodu:


            http://www.econowics.com/news-from-the-net/170/skype-problem-with-audio-playback-ubuntu-810-intrepid-ibex/
    • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 12.03.2009 | 20:32
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      Neviem, hovoríte, že by mohol byť problém v nastavení zvuku, ako skúšam, tak skúšam, nefunguje to, nainštaloval som aj tie kodeky, všetko...
      Nemôže to mať niečo s tým, že v nastavení zvuku som už robil zmeny? Podľa tohto návodu: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,25177.0.html (konkrétne som použil LENOVO)


      Neviem, skúste mi prosím pomôcť, nefunguje mi skype ani vo WinXP, ktoré spúšťam cez VirtualBox, ani 4.0 ani staršia verzia... Skype dosť potrebujem a mať kvôli skype dualboot...
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 12.03.2009 | 20:47
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Aku mas zvukovku?

        aplay -l
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 13.03.2009 | 15:43
          Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
          ovi@ovi-laptop:~$ aplay -l
          **** Zoznam PLAYBACK Hardwarových Zariadení ****
          karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 0: ALC660-VD Analog [ALC660-VD Analog]
          Podzariadenia: 0/1
          Subzariadenie #0: subdevice #0
          karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 6: Si3054 Modem [Si3054 Modem]
          Podzariadenia: 1/1
          Subzariadenie #0: subdevice #0



          Tak toľko ku mojej zvukovke...
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 12.03.2009 | 21:09
        Avatar lubos679   Používateľ
        Skype>Options>Sound Devices
        Co vsetko tam mas a ako to mas nastavene? Ja mam napriklad v kazdej polozke nastavene "pulse", inak mi to tiez nefunguje.
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 13.03.2009 | 15:48
          Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
          Keď ho sputím, tak automaticky mrzne, keď prídem znova domov a budem mať viac času, tak spravím screenshot...
          • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 13.03.2009 | 15:57
            Avatar lubos679   Používateľ
            ok..
    • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 14.03.2009 | 18:45
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      Všade mám nastavené Default device a možnosti mám na výber:

      HDA Intel (hw:Intel,0)
      HDA Intel (plughw:Intel,0)
      HDA Intel (hw:Intel,6)
      HDA Intel (plughw:Intel,6)
      hdmi
      headset

      a mám zaškrtnuté: Allow Skype to automatically adjust my mixer levels



      BTW: Pred chvíľou som to skúšal s takýmto nastavením a robí to približne toto:
      vytočím niekoho, píše mi, že vyzváňa ale nič nepočujem, po asi pol minúte začne zvoniť, keď mi napíše, že to ten druhý zdvihol, stále mi to zvoní (nepočuje on mňa ani ja jeho) a potom to jednoducho padne alebo to ten druhý zloží.

      V pripojení to hádam nebude, mám Turbo2 od T-Comu; používam wifi router


      Skúste mi pomôcť, ak s týmto máte skúsenosti
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 14.03.2009 | 19:16
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Ja mam tiez asus X51r a mal som tiez problemy zo zvukom nesli mi systemove zvuky ale to bola drobnost, sranda je ze pouzivam teraz debian, ktory ma kernel 2.6.26 a tam ide vsetko, akurat je trochu tichsi, ale dokonca som to este ani neriesil lebo je to tak akurat..... Ak si presiel s pulseaudio na esound (mozno by si sa mal vrátit o ten krok spat a skusit znova tam ak vycerpas vsetky moznosti ...) tak uz vobec neviem, ja som mal pulse audio a v skype som dal vsetko na pulse a slo to, no skus sa pozret tuto, neviem presne ktory model mas :

        https://wiki.ubuntu.com/LaptopTestingTeam/AsusZ92U?action=fullsearch&context=180&value=asusf3&titlesearch=Titles

        asus je Evil niekedy a moja Ati tiez..... :(
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 14.03.2009 | 21:02
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          BTW ak vies dobre po anglicky tak odprucam

          http://wiki.ubuntu.cz/Konferen%C4%8Dn%C3%AD%20m%C3%ADstnost%20na%20IRC

          A pripoj sa sem :
          #ubuntu
          Non-stop sa tu riešia problémy, sformuluj svoj problém do jednej vety tak, aby obsahoval čo najviac informácií a ešte toto na výpisy :

          http://en.wikipedia.org/wiki/Pastebin

          http://www.pastebin.cz/
      • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 14.03.2009 | 22:03
        Avatar lubos679   Používateľ
        Tak poskusaj to nastavit rozne. Mozno to skype chce vyzvanat cez hdmi. Skus nastavit vsetky moznosti
        HDA Intel (hw:Intel,0)
        HDA Intel (plughw:Intel,0)
        HDA Intel (hw:Intel,6)
        HDA Intel (plughw:Intel,6)
        hdmi
        headset
        pohraj sa....
        • Re: Pár problémov - Ubuntu Intrepid Ibex 24.03.2009 | 10:58
          janmil   Návštevník
          Pridám nejaké svoje postrehy.
          Skype mi fičí bez problémov. Problémy boli spočiatku v tom, že som mal pozaškrtávané priveľa možností v ALSA mixéri.
          1.) Skontrolovať "Aplikácie" -"zvuk a video" -"ovládanie hlasitosti" tlačítko "nastavenia"
          a ponechať zaškrtnuté minimum nevyhnutných možností ( ja mám len "hlavný", "microfon" , "mic boost" a "zachytávanie").
          2.) Vyskúšať aplikáciu "záznam zvuku" záznam musí fungovať ! Ak nie, nepôjde ani skype.