čítanie ext3

Sekcia: Ostatné 08.03.2009 | 23:31
Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
zdravím
potrebujem poradiť nejaký program ktorý mi bude vo viste čítať ex3 patrície čo mám v linuxe.lebo pred 5 dnami som si ju dal na pc kvoli autoCAD-u. skúsil som už LinuxReader a Ext2IFS 0.3 ale anijedno mi nešlo. v readery mi disky ukázalo ale ked som klikol otvoriť nič sa nedialo. a ext2 mi disk pripojilo ako keby fakt patril do visty ale ked som dal otvorit tak mi hodilo, že tento priečiok je prázdny, ale jeho celkovu velkosť a aj častť zaplnenia mi ukazovalo.
    • Re: čítanie ext3 08.03.2009 | 23:44
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Na www.fs-driver.org je k stiahnutiu verzia Ext2IFS_1_11a.exe
      Skús si teda mrknúť ešte tú stránku, možno Ti tam niečo pomôže.
      • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 00:29
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        no tú som už pozeral ale akosi nič z toho mi nepomohlo. možno som aj niečo zle preložil/pochopil. ale preinšt som na tu verziu mi tam disk pridá a ked ho chcem otvoriť mi vyskočí že pred používaním treba naformátovať.
        • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 00:38
          Avatar lubos679   Používateľ
          Presne to pisalo aj mne...
          • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 00:42
            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
            no tak chlapi to bude traba nejako vyriešiť..

            na nebude to tou vistou? že nejako dobre nepodporuje tie programy? bo na XP som to videl, že to ungovalo tak ako malo..
            • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 12:53
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.
              Nemáš náhodou linux partíciu vytvorenú ako LVM ?
              Pretože, čo sa týka "Ext2 Installable File System for Windows":
              * LVM volumes are not supported, so it is not possible to access them.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 16:54
          l_barbarossa   Návštevník
          Na nejakom Ubuntu fore z oktobra 2008:
          The current version of Ext2 IFS only mounts volumes with an inode size of 128 like old Linux kernels have.

          Some very new Linux distributions create an Ext3 file systems with inodes of 256 bytes. Ext2 IFS 1.11 is not able to access them.
          Run (under root)
          tune2fs -l /dev/sda1 | grep Inode If it returns inode bigger than 128 then you are stuffed until the Windows driver is updated.

          Mam Vista/Mandriva a u mna by to znamenalo preformatovat disk s parametrom, ktorym nastavim velkost inodes na 128 bytov, pretoze MDV default formatovanie nastavuje 256.


          co sa mi teda nechcelo a tak som hladal dalej kym som nenasiel http://www.ext2fsd.com
          • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 18:13
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Taktiež zatiaľ nepodporuje LVM, bohužiaľ.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 19:58
              Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
              a ako to zistím či mám lvm?

              to 2fsd som tiež vyskúšal. aj som sa dostal dalej. disk mi zobrazí tak isto ako windowsový. čiže aj celk veľkosť +zaplnenie ale po otvorení je prázdny. skúšal som ho aj cez príkaz. riadok mountnuť. tak mi dalo že to spravilo a nezistili sa chyby. a stále nič.
              • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 22:31
                l_barbarossa   Návštevník
                vo viste mas priecinok Program Files/Ext2Fsd/Documents a v nom FAQ.txt s instrukciami ako nainstalovat a pouzivat driver...
                • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 22:39
                  Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                  to som tiež pozeral, ak som to správne pochopil/preložil tak som to tak urobil. a bez výsledku
                  • Re: čítanie ext3 10.03.2009 | 05:19
                    Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                    takže menší pokrok. už mi ten pridaný linuxový disk neukazuje len velkosť ale je v nom jeden adresár s názvom: 64eecfd8896b7920913594dfbf a v nom súror $shtdwn$.reg .
                    to je všetko. a už fakt neviem čo mám ešte urobiť
              • Re: LVM a čítanie ext3 10.03.2009 | 13:30
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Pri inštalácii si musel zadávať, či chceš (súhlasíš) s LVM tuná.
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: čítanie ext3 10.03.2009 | 21:26
                l_barbarossa   Návštevník
                no ak pouzivas lvm, tak by si v rootovskej konzole mal spustit lvm --help. v opacnom pripade ani program s nazvom lvm nebudes mat nainstalovany, domnievam sa.
    • Re: čítanie ext3 09.03.2009 | 01:55
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      http://www.root.cz/clanky/jak-pripojit-ext2-ext3-a-reiserfs-do-windows/
      • Re: čítanie ext3 10.03.2009 | 22:07
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ak má LVM, tak nepripojí nič .
        Nech si prečíta ten odkaz, tam má všetko....
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: čítanie ext3 11.03.2009 | 16:52
          Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
          lvm --help :

          "comand not found"
          • Re: čítanie ext3 11.03.2009 | 19:08
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Keby si si bol aspoň trochu prečítal ten link, čo som Ti dal, vedel by si, že Tvoje distro defaultne inštaluje LVM pri inštalácii a keby si si pozrel ten link na LVM, tak vieš, čo to je.
            Mandriva Linux One, the LiveCD version with the option to install to hard disk does not have support for configuring LVM. We think that LVM configuration is an option in Mandriva Linux Powerpack, but we are yet to review that edition of Mandriva Linux. In Mandriva Free, LVM is not the default, but toggling to “Expert Mode” during the installation process gives you the option to configure LVM.

            Using Linux LVM adds a layer of flexibility to disk storage management that is not possible with the traditional method of disk partitioning. Like Fedora, StartCom, CentOS, and Debian, Mandriva Free has the option for automatic LVM partitioning. With Openfiler and Foresight Linux, however, you have to do it manually, which means that you must have more than a basic understanding of LVM in order to configure LVM in these two distros.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: čítanie ext3 12.03.2009 | 13:27
              l_barbarossa   Návštevník
              vedel by si, že Tvoje distro defaultne inštaluje LVM pri inštalácii - ta tvoja anglicka citacia hovori opak: totiz, ze konfiguraciu LVM je mozne zvolit z hlavneho instalacneho menu len pri instalacii Mandriva Powerpack, pri Mandriva Free je tato moznost skryta v menu s rozsirenymi nastaveniami, pri Mandriva One nie je vobec. To vysvetluje, preco som si nevsimol, ze LVM by som mal pouzivat .... (myslene ironicky)

              - aj keby som sa nemylil, nie je vylucene, ze stuntman predsa len pouziva LVM. Ibaze silne pochybujem, ze v takom distre ako je MDV by mal diskove oblasti pod LVM a pritom nemal nainstalovany program lvm. Neviem ci sa to vobec da, ale ta predstava je pre mna ... velmi zvlastna. Ale dobre, v spravcovi diskovych oblasti diskdrake (pristupny aj z mandrake control centre=mcc) by sa to mal dozvediet tiez -> vid tvoj uzitocny link

              - to by som skor uveril ze na svojich oddieloch pouziva kryptovanie suboroveho systemu, (nemusi byt nutne riesene cez LVM)

              - chcelo by to komentar niekoho kto pouziva a pozna Mandrivu (predsa len Fedora je asi o niecom inom, pouziva zrejme ine konfiguracne nastroje a niektore technologie pouziva skor ako ine distra) a zaroven LVM na MDV. Ja to nie som, a ani k povodnej teme uz nemam co dodat, kedze ext2fsd ktory som u mna na Vista Home Premium instaloval typicky s admin pravami a podla dokumentacie, funguje ako ma.

              - ja osobne by som hladal chybu v nespravnej instalacii ext2fsd drivera vo Viste, v nespravnom odinstalovani predchadzajuceho drivera Ext2 IFS, a tak ...

              • Re: čítanie ext3 12.03.2009 | 22:06
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                máš pravdu, chcel so len pomôcť a nevšimol som si ... pomoc prenechávam mladším ...
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: čítanie ext3 13.03.2009 | 09:38
                  l_barbarossa   Návštevník
                  vcera som zabudol na pokoru ..., ale pomohol si urcite, lebo o tom ze LVM nie je podporovany tymi dvoma driverami som nevedel, dokonca ani o tom, ze ako lahko sa da LVM v Mandrive zaviest pomocou klikatok, dal si dobre linky a tak.
          • Re: čítanie ext3 12.03.2009 | 14:39
            l_barbarossa   Návštevník
            sorry, lvm nepozna prepinac --help ale iba help. Cize malo byt lvm help. Pripadne rovno lvdisplay. Ale to nevadi, podla chybovej hlasky balik lvm2 nemas nainstalovany.
    • Re: čítanie ext3 13.03.2009 | 15:02
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      KLIK, odporúčam Ext2Fsd,,,
      • Re: čítanie ext3 16.03.2009 | 04:30
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        konečne sa mi to podarilo ....

        takže šetkým dakujem za rady..