pripojenie cez wifi

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2009 | 13:33
atheros   Návštevník
Ahojte som novy v linuxe a mám UBUNTU 8.10 som asi jediny z mala čo im to nejako šlape, no len mám problém z wifi. Moj problem spočíva v tom že mi nájde sieť ktora je dostupna ale nepripojíma, pričom je to free sieť. Moja wifina je Atheros (02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter) a mám aj nainštalovany madwifi ale nie a nie sa pripijiť na sieť :( Viem že sa tu o tom už vela hovorilo no vždy som našiel iba pre druhe typy wifi kariet
    • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 13:54
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak ti karta funguje (iwconfig), tak pouzi nejakeho klienta na pripojenie (networkmanager)
      • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 14:14
        atheros   Návštevník
        a akeho?? som v tomto novy tak to nejako nepoznam velmi ešte :)
        • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 14:19
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ubuntu nema nejaky networkmanager? tusim sa to vola tam network-manager-applet
          • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 14:36
            atheros   Návštevník
            ved mam naištalovane network-manager-gnome, gnome-netstatus-applet, a ešte aj network-manager-kde, kedže mam aj KDE-čko a stale nič. Ono ja si môžem vybrať siete mne ich nájde len ma nepripojí :/
            • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 14:45
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              a je ta siet naozaj free? nefiltruje pouzivatelov podla mac adresy? ipcku dostanes (ifconfig -a)? ak hej pozri si nastavenia dns.
              • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 15:05
                atheros   Návštevník
                tie siete su free na zabazpečenu siet ma hned nepripoji čo vidim dole či sa pripaja alebo nie a tam to hned hodi že som nepripojeny ked idem na zabezpečenu siet. ale ked idem na free tak ma pripaja a pripaja ale po dakom čase mi hodi že som nepripojeny. Ono sa pripaja ale nič z toho :)
                • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 15:08
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  skus pozerat logy. ked nepomoze, mozes este skusit iwconfig na pripojenie k tej free siete.
                  • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 15:17
                    atheros   Návštevník
                    no iwconfig mi vypisuje toto:
                    lo no wireless extensions.

                    eth0 no wireless extensions.

                    wifi0 no wireless extensions.

                    ath0 IEEE 802.11g ESSID:"radiolan-intr" Nickname:""
                    Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: 00:90:4B:26:85:C0
                    Bit Rate:1 Mb/s Tx-Power:17 dBm Sensitivity=1/1
                    Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
                    Power Management:off
                    Link Quality=0/70 Signal level=-96 dBm Noise level=-96 dBm
                    Rx invalid nwid:141 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
                    Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

                    pan0 no wireless extensions.
                    • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 15:19
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      tak ako sa pripojit pomocou iwconfig najdes tu:
                      http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
                      • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 15:39
                        atheros   Návštevník
                        no aj tak ma nepripoji :( :(
                        • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 17:21
                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                          Takze ani v jednej relacii ani v Gnome ani v Kde ti nejde pripojit ?

                          Tak skus este tento ovladac :
                          http://www.4shared.com/file/68480689/ba13825c/madwifi-hal-01056-r3861-20080903tar.html
                          • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 17:53
                            atheros   Návštevník
                            no už som zistil kde je problem, ked si dam ovladače hardveru tak je tam moja wifina ale že je vypnuta tak dam teda zapnuť a vypíše mi : This driver was just disabled, but is still in use.
                            aj ked raštartujem PC tak zase mi to píše ked dam aktivovať :( ako to vlastne aktivujem??
                            • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 18:33
                              Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                              windowsacky driver ti asi nepojde, aspone mne nesiel mam rovnaku sietovku a mne to fungovalo tak skus alebo sa este pohraj s nastaveniami.
                              • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 19:04
                                atheros   Návštevník
                                no ja len potrebujem nejako zapnuť ten ovladač :)
                                • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 20:07
                                  Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                  modprobe ath0
                                  • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 20:11
                                    atheros   Návštevník
                                    noo to mam dať do konzoli?? s príkazmi sa ešte nevyznám poriadne tak mi to musíš napísať polopate :)
                                    • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 20:48
                                      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                      Otvor si Terminal a zdaj :

                                      modprobe ath_pci

                                      a posli sem vypis.
                                      • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 20:52
                                        atheros   Návštevník
                                        no dal som do terminalu modprobe ath_pci ale nič mi nevyhodilo.a
                                        • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 21:55
                                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                          tak to je len dobre :D takze modul ide. A nastavil si v pripojeniach svoju siet? Ako pytam sa preto lebo ked ti ide wifi a najde ti siete a inac aj keby si mal sifrovanie zapnute, ktore 8.10 uz v pohode podporuje tak moze chyba len v tom.
                                          • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:04
                                            Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                            02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)

                                            Mne na ubuntu pomohlo toto i ked je to na iny ovladac no je to ta ista verzia madwifi co mi hned isla a vytrapil som sa stym tiez dost, tak skus ten navod, je po cesky

                                            http://wiki.ubuntu.cz/Atheros%20AR5007EG
                                            • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:10
                                              atheros   Návštevník
                                              no presne z tejto stranky som to inštaloval a kde som dospel :(
                                          • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:04
                                            atheros   Návštevník
                                            všetko som už skušal ale ked si dam ovladač hardveru tak tam sa mi zobrazí že je moja wifina deaktivovana ako by bola bez ovladača tak dam aktivovať a vyhodí mi že ovladač je deaktivovany ale je tem tak no nejako zapnuť ten ovladač :)
                                            • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:37
                                              Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                              Tam to aj je napisane :

                                              Nejprve je potřeba zakázat používání nesvobodných ovladačů pro Atheros karty, jinak nový ovladač nebude fungovat správně.

                                              Ked zapnes ovladac hw tak ti nepojde madwifi, tak ho vypni aj ked ti vypise ze je vypnuty, pojde ti madwifi to je alternativny ovladac pre linux, takze len ten zapni a ten druhy vypni a restart a modprobe ath_pci, ak žiadny eror, tak máš asi niečo zle nastavené v pripojeniach.
                                              • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:49
                                                atheros   Návštevník
                                                a ešte kde to mám vypnuť a ako??
                                                • Re: pripojenie cez wifi 11.03.2009 | 22:56
                                                  Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                                  V menu Gnome, apspon tam si to pametam je to niekde v administracii alebo v sprave v hw ovladacoch tak tam daj deaktivovat 802 alebo ako to tam je. Potom restart a spusti Terminal a modprobe ath_pci , ak ziadny eror, tak klikni na ikonku wifi apletu na liste a nastav si to pripojenie ako ho mas, daj tam nazov siete/essid/, vsetko na automaticke, pokial to nemas nejak inac a bez sifrovania .
                                                  • Re: pripojenie cez wifi 12.03.2009 | 00:16
                                                    atheros   Návštevník
                                                    no ono je to všetko tak. skusim sa sty ešte dako pohrať :)
                                                    • Re: pripojenie cez wifi 12.03.2009 | 16:54
                                                      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                                      Pohraj a aj s routrom sa pohraj.
                                                      • Re: pripojenie cez wifi 13.03.2009 | 19:58
                                                        atheros   Návštevník
                                                        z rootom sa neviem hrať a alo totalny laik sa tam nechcem nejako velmi pohybovať lebo zmením len niečo a môžem si poslať cely linux do...... a potom zase všetko rozbehať :(
                                                        • Re: pripojenie cez wifi 13.03.2009 | 22:23
                                                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                                          No oporucam si najst nejde dokumentacia o routri, ktory pouzivas a zosynchronizovat to ono to vobec nie je take tazke ako sa zda a co sa tyka nastaveni v linuxi tak staci dat vsetko na automatiku, co nemas nevyplnas a len nastavis WPE/WPA kluc ak mas to je cele, alebo si pichni kabel a hotovo .D
    • Používajte prosím Google 14.03.2009 | 10:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Zadaním reťazca UBUNTU 8.10+AR242x do Googla nájdeš riešenie tvojho problému,
      Námatkovo vyberám iba 1 z liniek: http://www.webdigity.com/index.php/topic,8202.0.Ubuntu+8.10+-+Atheros+AR242x+problems.html
      Zbytočne okrádaš o čas ochotných ľudí ti pomôcť, ktorí to robia často a úkor svojho free-time.
      ;-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Používajte prosím Google 22.04.2009 | 13:46
        atheros   Návštevník
        sem som sa obratil preto lebo som tu nikde na nete nenašiel a kedže po anglicky neviem tak prosim sa tu nezorculuj a myslim ze to je vyznam kazdeho fora ze ludia poradia druhym a to je automaticke ze mi urcite nebudu vypisovat ked budu v praci (no možno niekto hej). s takym to pristupom by asi fora vobec neexistovali.
        • Re: Používajte prosím Google 23.04.2009 | 00:02
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          A vyriešil si vôbec ten problém ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."