Kompilacia Kernelu

Sekcia: Konfigurácia 20.03.2009 | 10:54
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Zdravim ludia. Pomohli by ste mi skopilovat, novy kernel. cital som viac manual ako nato, ale to uz viem. Len neviem co tam mam nechat a co nie. Chcel by som sa aj spytat ci nejestvuje nejaky preklad jadra, tych helpov co su v jadre. diky
    • Re: Kompilacia Kernelu 20.03.2009 | 11:01
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nechaj tam co potrebujes, zavisi to od tvojej hw konfiguracie, ake vlastnosti tam chces a tak...
      • Re: Kompilacia Kernelu 20.03.2009 | 11:44
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        A nejestvuje nejake sk/cz vysvetlenie toho co tam je???
        • Re: Kompilacia Kernelu 20.03.2009 | 12:06
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pochybujem. neviem o tom.
          • Re: Kompilacia Kernelu 20.03.2009 | 12:09
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            viem ze je nejaka stranka ale, nieje kompletná. chcel by som urobit monoliticky kernel na moj notebook. len neviem ako zacat aby bol co najmensi.
            • Re: Kompilacia Kernelu 20.03.2009 | 12:21
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              v tom pripade by som robil modularne jadro, nech si natiahne len tie moduly ktore potrebuje. o stranke neviem. ku kazdej konfiguracnej volbe mas popis, co zname a pripadne aj odporucanu hodnotu
            • Re: Kompilacia Kernelu 21.03.2009 | 10:33
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Linux je monolitický! Existuje nejaký mikrokernel projekt, ale to som fakt neskúšal. Ja mám dosť minimalistický kernel (v sebe má len to čo potrebujem + nejaký ten shell a pár základných programov keby náhodou nedokázal pripojiť disk). Veľkosť kernelu je 2.6MB. Veci ktoré nepotrebujem nutne v kerneli mám ako modul (napr. USB, ktoré pre istotu pred hibernáciou unloadnem, sieťovka, ktorá sa loadne až keď zapnem sieť, wifi, ktorá sa loadne až po stlačení klávesy ...). Načítanie modulov vtedy keď sú skutočne potrebné môže štart kernelu pekne zrýchliť.
              • Re: Kompilacia Kernelu 21.03.2009 | 11:00
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ak chces fakt mikrokernel, skus minix3. ja mam linuxovy kernel o 1 MB mensi.
            • Re: Kompilacia Kernelu 21.03.2009 | 17:43
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Mal si asi na mysli "custom" kernel, t.j. prispôsobený pre Tvoje konkrétne potreby a HW, áno ? Klikni :

              http://www.google.sk/search?q=kompil%C3%A1cia+kernelu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Kompilacia Kernelu 21.03.2009 | 09:03
      Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
      http://kcheck.sourceforge.net/#
      Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie