Nevladze Linux??

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.03.2009 | 01:32
DjWirus   Návštevník
Zdravim tak som tu z dalsim problemom co ma dost odradil od Linuxu :(
Moj problem spociva z toho ze ked mi hra hudba v linuxe a dam nieco instalovat tak mi seka hudba pocas instalacii.
Ale ked som si sledoval zatazenie CPU tak bolo na 60 % z hruba a ramky mam volnej vyse 1Gb takze nechapem koli comu to seka.
A vista co ma odost vacsie naroky mi neseka snou nemam problem :(
Ak by mi niekto vedel poradit tak by som bol velmi rad lebo ma to stve a koli tomuto som prestal pouzivat Linux lebo ked mam dobry pc ktory vladze Vistu tak nechcem aby mi nieco sekalo v Linuxe .
Vopred dakujem za vase rady a mimochodom pouzivam Linux Ubuntu 8.10 Gnome
    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 01:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      slaba zvukovka s malym buffrom?
      • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 02:01
        lunex   Návštevník
        A tu vo vyste vymeni za inu? Alebo ze by skor zle napisany ovladac alebo scheduler? Alebo default nice?
        • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:14
          DjWirus   Návštevník
          Tak zvukovka je podla mna dobra lebo Vistu mi to vladze krasne a to i chces povedat ze Linux ma vacsie poziadavky ako Vista ?
          • Re: Googlujeme ... 21.03.2009 | 10:29
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj, DjWirus.

            Do Googla jednoducho napíš tento reťazec :
            názov typu tvojej zvukovej karty+Ubuntu 8.10

            Keď niečomu nebudeš rozumieť, napíš.
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:24
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Veľký buffer - veľká latencia. Lepšie je zväčšiť cache u aplikácie prehrávajúcej hudbu, zvýšiť ionice, alebo zmeniť plánovač.
        • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:24
          DjWirus   Návštevník
          Dost by mi pomohol aj navod ako to spravit :)
          • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:46
            DjWirus   Návštevník
            Tak stym google si mi velmi nepomohol bo novacika posielat na google je blbe ken nwm poriadne co mam vlastne hladat
            • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:59
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Nič nie je blbé, keď sa učíš, aj ja som sa učil.

              Aký je presný názov typu tvojej zvukovej karty ?
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 10:59
              ---   Návštevník
              tak to ti teda nepomozeme, ked nevidim ziaden popis HW, bez toho to nepojde
              • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:01
                DjWirus   Návštevník
                Jedine co som nasiel je Sigmatel audio nic viac som onej nenasie :)
                • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:13
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  lspci
                  • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:15
                    DjWirus   Návštevník
                    No zda sa ze sa to asi spravit nebude dat, uz cakam len na odpovede a ak nic tak sformatujem hdd linux dam het a skoncim problem tym ze si naham len vistu v pc .Aj ked linux sa mi paci ale ked nejde tak ako ma tak naco ho tam mam mat ?
                    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:16
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      lspci ti vypise zariadenia na pci zbernici, teda aj zvukovku (ak neni pripojena cez usb napr). lepsie sa bude dat identifikovat
                      • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:17
                        DjWirus   Návštevník
                        No ok ale skus byt konkretnejsi bo som zaciatocnik co sa tyka Linuxu tak teraz nwm to je nejaky program alebo co ?
                    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:17
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Nevidis snad? lspci Alebo ked chces jednoduchsie, lspci | grep audio Prikaz....a ked sa ti to nechce riesit, nikto ta nenuti bezat na Linuxe...
                • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:17
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Spustíš si na tom PC Vistu a pozrieš sa do HW manažéra, aký presný typ zvukovky Ti ukazuje.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:20
                    DjWirus   Návštevník
                    Tak som to robil aj predtym a je to High definition audio device (Sigmatel audio.)
                    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:23
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Aplikacie>Prislusenstvo>Terminal
                      Otvori sa ti terminal, do neho napis "lspci | grep audio", alebo to tam jednoducho copni/pastni.
                      Skopiruj vypis tu.
                      • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:32
                        DjWirus   Návštevník
                        Tak som to spravil presne ako si kazal cez terminal ale ked tam dam ten prikaz tak mi to nic nevipise.
                        • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:34
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          lspci | grep -i audio
                          alebo Audio s velkym A
                          • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:37
                            DjWirus   Návštevník
                            oki vypisalo mi to toto :
                            00:10.1 Audio device: nVidia Corporation MCP51 High Definition Audio (rev a2)
                            • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:53
                              Avatar lubos679   Používateľ
                              Skus iba "lspci" lebo zda sa mi, ze budes mat 2 zvukovky, jednu na grafike a jednu normalnu.
                        • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:36
                          ---   Návštevník
                          zostan pri windowse, pre teba bude asi problem vsetko, bez nastudovania ovladania sa dalej nepohnes, ani tvoju slavnu vistu (resp. jej predchodcov) si nevedel pouzivat hned v prvej minute. Na akykolvek softver/operacny system treba cas, ak nie si ochotny tomu venovat trochu casu, tak sa do nicoho nepustaj.
                          • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 11:41
                            DjWirus   Návštevník
                            Preco si mysliis ze niesom ochotny venovat tomu cas? sak mam problem tak som snim prisiel sem no a napisal som ak nebude ziadne riesenie tak zostavam pri Windowse ale ak bude riesenie tak pokracujem s Linuxom.
                            • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 12:03
                              ---   Návštevník
                              preco? toto pisal niekto iny ako ty?
                              No zda sa ze sa to asi spravit nebude dat, uz cakam len na odpovede a ak nic tak sformatujem hdd linux dam het a skoncim problem tym ze si naham len vistu v pc .Aj ked linux sa mi paci ale ked nejde tak ako ma tak naco ho tam mam mat ?

                              su veci ktore riesia ludia aj tyzdne, nikto nikomu nic na zlatom podnose nedava. S takymto radikalizmom ti velku sancu s linuxom nedavam.
                              • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 12:05
                                Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                                Otvor si Terminal a daj lspci a posli sem vypis.
                                • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 14:54
                                  Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                                  Ja by som navrhoval vykopnut pulse audio a nahodit alsu... Možno blbosť, ale toto by som skúsil ja...
                                  It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                                  • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 16:10
                                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                    Hej toto je celkom dobry napad, aj mam radsej nahodenu Alsu ako Pulse audio
                                    Slackware
    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 16:51
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Nevladze Linux?? 21.03.2009 | 16:53
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."