Nastavenie panelu v Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.03.2009 | 23:56
Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
Ahojte potrebujem, malú radu. Priateľke som nainštaloval Ubuntu. Nieje proti, len jej vadí, že otvorené okná sa na paneli nezobrazujú, klasicky vedľa seba, ale musí si ich vyhľadávať s Alt+Tab. Prehľadal som všetko, čo som vedel, ale nikde som to zapnúť nevedel. Poraďte mi teda, kde to zapnem. Vďaka.
    • Re: Nastavenie panelu v Ubuntu 26.03.2009 | 00:21
      Avatar dit k/u/buntu_64  Používateľ
      asi si si odstanil spodny panel. tak si ho pridaj, a nan pridaj polozku-spravcu otvorenych okien ci ako sa to vola
      • Re: Nastavenie panelu v Ubuntu 26.03.2009 | 00:36
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        ...no prosím ta pomenuj to presne, lebo nič také tam nieje
      • Re: Nastavenie panelu v Ubuntu 26.03.2009 | 00:59
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Ok už to mám, teraz je ale problém to, že sa na paneli zobrazujú ikony prehliadača a nie stránky ktorá je otvorená. Nedá sa to niekde nastaviť ?
        • Re: Nastavenie panelu v Ubuntu 26.03.2009 | 10:26
          l_barbarossa   Návštevník
          nerozumiem tvojmu problemu, na panel jednoducho pridas aplet "Zoznam okien".

          na paneli zobrazujú ikony prehliadača a nie stránky ktorá je otvorená - to akoze mas spusteny ex. firefox, povedzme v 3 oknach (akoby neexistovali zalozky), v kazdom okne mas nacitanu inu stranku, a ty chces, aby sa ti na tlacidlach na paneli nezobrazovali ikony firefoxu ale ikony nacitanych stranok (tak ako v adresnom riadku prehliadaca? No, zaujimavy napad ...
          Ale pokial pouzivas compiz, tak v jeho nastaveniach (vid prikaz ccsm), chod do sekcie "Extra" a zaskrtni "Window Previews", moznoze sa to priatelke zapaci (a dostanes sladku odmenu)

          • Re: Nastavenie panelu v Ubuntu 26.03.2009 | 19:13
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            ...ano, práve také má na mysli. Jej práca si vyžaduje, aby mala otvorených viacero okien, záložky nestačia. Problém je v tom, že na jej kompe NTB Fujitsu-Siemens Esprimo, sa nedá kompiz zapnúť. OS má Ubuntu 8.10. Neviem, či nieje problémom ATI Grafická karta, lebo už viacerý sa na to sťažovali. V každom prípade preňu je to dôvod, aby kvôly tomu fungovala s Explorerom na Windowse. Tam to totiž takto funguje...