Ubuntu 8.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.03.2009 | 00:39
LuKKaS   Návštevník
Ahojte mam taky problem,
po instalacii ubuntu 8.1064bit mi z neznamych pricin po spusteni po urcitom case totalne zamrzne system, Zacne blikat ledka na klavesnici (Capslock, a Scr lk) a neviem z akeho dovodu to moze byt. Mohli by ste prosim vas poradit ?
Dakujem velmi pekne
    • Re: Ubuntu 8.10 27.03.2009 | 01:08
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      sekanie ci uplne zmrznutie moze sposobit cokolvek. napriklad prehrievanie
    • Re: Ubuntu 8.10 27.03.2009 | 09:29
      Avatar Peter Kotrčka Mandriva One 2009.0 KDE4  Používateľ
      robi to ina distribucia? robi to iny sys (win, bsd, 32 bit sys)? urcity cas je stale rovnaky, alebo nie? restart pomoze na rovnako dlho, ako studeny (po napr. hodine vypnutia) start systemu (vylucenie prehrievania)?
      http://www.mandrivalinux.cz - http://www.mandriva.com
      • Re: Ubuntu 8.10 27.03.2009 | 11:47
        LuKKaS   Návštevník
        Kubuntu x64 , Win, XP, Vista vsetko ide uplne v poriadku len pri Ubuntu x64 to robi na dovod som este neprisiel ale nemate nejaky napad na vyriesenie tohto problemu?
        • Re: Ubuntu 8.10 27.03.2009 | 14:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Blikanim ledky na klavesnici sa prejavuje chyba "kernel panic", co je nieco ako obdoba "blue screen" vo windose. Tie ledky su pouzite ako signalizacia aj koli tomu, ze kernel to vypise na textovy terminal co moze byt problem pri strojoch ktore nemaju zapnuty monitor v textovom mode. Ci uz nejake routre alebo desktopy ktore su nakopnute do grafiky.

          Skus si spomenut co predchadza danej chybe (obvykle prehrievanie CPU alebo vadna RAMka ci prehrievanie grafickej karty) pri vysokej zatazi ako je napriklad hranie hier alebo spustenie vypoctov BOINC ci John The Ripper a skontroluj si ci si nahodou nevypinal ACPI ktore ma na starosti v dnesnej dobe aj riadenie chladenia/vetrakov. A skus dat novsi ci starsi kernel.
          • Re: Ubuntu 8.10 27.03.2009 | 19:56
            LuKKaS   Návštevník
            Ahoj,
            dakujem za informaciu posnazim sa aktualizovat kernel a uvidim co to spravi...
            Prehrievanim to nebude, kedze CPU ma teplotu vo WIN 60C, no jedna sa o notebook neviem ci som to spomenul, ale ked to nerobilo na Kubuntu ktore ide na tom istom jadre samizda tak by to nemal byt problem ;)