Alsa, jack problem

Sekcia: Konfigurácia 28.03.2009 | 21:32
sh4gon   Návštevník
Na notebooku pri pripojeni jacku mi nevypina repro.. verzia alsy 1.0.19.. nastaveniach /etc/modules.d/alsa som skusal snd-hda-intel model=* vsetky modely pre moj chip .. moj chip je ALC 888
    • Re: Alsa, jack problem 28.03.2009 | 23:08
      l_barbarossa   Návštevník
      U mna stacilo (zakazdym) v rozhrani mixera "Ovladanie hlasitosti" zakazat a nasledne povolit "Front" vystup. Skor mi ale vyhovovalo, ze k bedniam som mal este nezavisle "vyskac" --> notebook
      • Re: Alsa, jack problem 01.04.2009 | 01:43
        sh4gon   Návštevník
        no mne to nepomohlo :(
    • Re: Alsa, jack problem 01.04.2009 | 12:02
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Mal som trocha iny problem, zvuk mi siel iba cez jack konektor. Na mojm hp6735s som tiez musel dopisat do "/etc/modprobe.d/alsa-base " dopisal options snd-hda-intel model=laptop a potom to bolo ok, ale potom mi zvuk hral aj cez integrovane repraciky aj cez jack. Pomohli mi hotkeys na klavesnici, po straceni "mute" kombinacie sa vypli integrovane repraky. Po nejakom case som sa hral v nastaveniach alsamixeru, tahal som sable hore-dole a vsimol som si, ze zrazu bud hraje jedno alebo druhe, bez moznosti volby. Zaujimave je ze som v tej alse vsetko vratil na hodnoty ake boli pred tym. A toto ma dost vytaca, ze tie nastavenia zvuku funguju ako sa im zachce. Kto by vedel ako exaktne nastavit alsu na nahravanie a prehravanie, nech mi da vediet.
      • Re: Alsa, jack problem 29.04.2009 | 23:05
        sh4gon   Návštevník
        nepomohlo mi zatial nic :(