ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.03.2009 | 03:07
sumacher   Návštevník
chcel by som si spustit hru stiahol som obraz cede a nainstaloval ale neviem ako mozem hrat hru lebo pise ze chyba cd da sa niekde vo wine nastavit aby to pripojilo cd ako daemon tools alebo ako sa to da dakujem
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 12:41
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 12:46
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      CD sa mountuje v linuxe cez mount. Potom stačí cez winecfg nastaviť cestu k adresáru s pripojeným CD.
      • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 13:13
        sumacher   Návštevník
        nejde mi to som iso pripojil cez acetone iso a nejde tiez som pridal do wine a stale hra pyta cd. hra pharaoh
        • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 14:25
          Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
          Malo by to ísť cez winecfg nastaviť namountovaný adresár ako cd.
          A fungovalo to vôbec predtým bez toho cracku?
          • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 14:46
            sumacher   Návštevník
            nie je tam ziadny crack a nikdy to nefungovalo
            • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 14:52
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Sranda, ale keď to nikdy nefungovalo, prečo by to malo fungovať vo Wine v Linuxe ?
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 14:53
                sumacher   Návštevník
                naposledy som to hral cele roky dozadu ked som o linuxe ani nevedel. neviem ci to funguje nemam win
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 14:52
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      niektore hry idu niektore nie a niktore ako tak ....
      • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 21:42
        sumacher   Návštevník
        toto neide vobec
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 29.03.2009 | 23:02
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Problem je ze wine sa netvari a prizna programu ze je nieco pripojene emulovane. Riesenim je stvorit nieco ako bat subor ktory by najprv pripojil spomenuty iso subor cez nieco ako Deamon tools a hned po tom v ramci jedneho suboru nastartoval hned za tym hru bez toho aby sa wine medzi tym vypol alebo bol s linuxu spusteny extra. (kedze im vine emuluje prostredie nezavysle a teda jeden k druhemu su emulovany co hra zbada...
      priklad obsahu bat suboru
      <tvoj subor>.bat:
      c:\<adresa>\deamon.exe c:\<adresa>\disk.iso
      c:\<adresa>\hra.exe

      Lepsim riesenim by samozrejme bolo pouzit nejaky jazyk schopny spustat programy mimo prikazoveho riadku kedze neni iste ci demon tools moze s neho prijat adresu... (napr C**, VB.Net nie 6.0) No podla mna to zvladne.

      Nasledne by si spustal cez wine spomenuty bat subor.
      Pozor na medzery. kedze v prikazovy riadok nepochopi adresu s medzerou spravne.
      Pozor na to nech ti vzdy pripoji CD na to iste pismeno.
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 30.03.2009 | 00:07
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Hmmm, pravda používaš Greenie ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 04.04.2009 | 01:19
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Ja som pod linuxom zavyslacil na Heroes III >> tiez si to pytalo cd, stacilo mat cd (no lenze na nb je cd dost neprakticka zalezitost), tak som si to spravil cez *.iso-obraz, ten staci iba moutnut prikazom: mount -t iso9660 /<cesta>/(hra).iso /media/(adresar s presnym nazvom hry tak ako sa to vytvory po vlozeni cd do win | lin) -o loop=/dev/loop0(ak vytvoris iny tak iny). Priblizne takto stacilo prpojit ten disk a wo winecfg dat autodetect zariadeni. Spustit instalaciu, podobna ako vo windowse, spustit hru a zacat hrat. A ete na uplnom zaciatku som si musel vytvorit ten adresar, kde to ma moutnut a vytvorit si loop device prikazom losetup /dev/loop0 /<cesta>/(hra).iso. Tu su nejake odkazy na ten loop a mount
    • Re: ako spustim hru cez wine ktora nema crack ale treba mat cd 08.04.2009 | 17:57
      matulo   Návštevník
      acetoneISO si skusal? :)
      sudo apt-get install acetoneiso