hdd fail - offtopic, nepekny 1.april zart

Sekcia: Hardware a Drivery 02.04.2009 | 00:13
Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
moj disk si dnes zo mna takto vystrelil:
jednoducho ho nerozbehnem... myslite ze je to chyba motora/loziska/alebo PCB dosky disku? nejaky napad co sa da skusit?

poucenie: nevypinaj disk, ktory bezi 4mesiace v kuse.


Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
    • Re: hdd fail - offtopic, nepekny 1.april zart 02.04.2009 | 01:27
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Styri mesiace?
      [bwpow@ganjalf ~]$ uptime
       23:21:01 up 399 days,  5:26,  1 user,  load average: 3.18, 2.88, 2.34
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: hdd fail - offtopic, nepekny 1.april zart 02.04.2009 | 01:36
        Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
        nedajboze to vypnut ;)
        Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
        • Re: hdd fail - offtopic, nepekny 1.april zart 02.04.2009 | 02:00
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Musim sa priznat a poklepat, ze som uz viackrat mal pocitace pustene viac ako rok a este ani raz sa mi nestalo, ze mi disk viac nenastartoval. Servre su bezne pol roka hore medzi updatami kernelov a zatial vzdy vsetko nabehlo. Moje najstarsie disky maju asi 8 rokov a bezia denne s obcasnym restartom a funguju. Asi mam stastie na kusy :)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: hdd fail - offtopic, nepekny 1.april zart 02.04.2009 | 10:35
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Tento typ HW je podľa mojich skúseností veľmi náchylný ku kolísaniu striedavého napätia sieťe, ktoré potom nedokáže napájací zdroj a UPS odfiltrovať, aj keď neviem dosť dobre, prečo....
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."